Extrakcia zubu, zubna nahrada?

Príspevok v téme: Extrakcia zubu, zubna nahrada?
emilia29

ahojte,vedel by mi niekto poradit?
zial,po zablombovani 4ky sa mi pod blombou kaz rozrastal nadalej,po roku sa mi zub totalne rozlomil a pred par dnami som zazila extrakciu:(cize mam dieru miesto zuba.moja arogantna pani dr.hned odpovedala na moju otazku co s tym: ze najdite si zubara ktory vam spravi zubny implantat a pytam sa jej na cenu a ona ze 20-25tisic sk:(
neexistuje nejaka zubna nahrada ktora plnohodnotne nahradi zub po estetickej stranke a vydrzi?
zial implantat za 20tisic si dovolit nemozem:(
som zufala..

Jarmulka

Odporúčam týchto odborníkov na úpravu mostíkov, s ktorými som ja bola veľmi spokojná a to som mala zuby fakt v dezolátnom stave po predchádzajúcej zlej skúsenosti.

www.dentalplus.sk

AdamKrt

lost:

dnes som akurat cital jeden dobry clanok, ze vacsina implantatov cca 80-90 percent z nich odchaza tak do 5tich rokoch. Do 10 rokov, ak to vydrzi, to uz musi byt super kvalita a dobra robota. Nakoniec, vraj ak su komplikacie, tak trhanie takeho zuba je hotovy porod oproti klasickemu zubu, lebo je to narvane do kosti.

lost

Avsak ja neviem - predtym sa mi pokusali zachranit ten zub, a nepodarilo sa im to.. cize stale som do toho len vrazal peniaze a nic z toho... preto som sa rozhodo lze "ked uz, tak uz" :/ malo by to vydrzat vecne, teda pokial clovek nezanedba hygienu... ak sa to nepokazi, tak to bola dobra investicia...

lost

No ja som prisiel o 6stku, tiez so mvaham medzi mostikom atd.. a pytal som sa zubara ze co s tym, on ze v pohode sa tam da nasadit nahradny zub, cize rozrezal dasno, vyvrtal dieru do celuste, naskrutkoval tam nieco, zavrel to a cakam na dalsi krok (asi korunku? netusim co tam este pojde :D)

Ale ziadny zapal a nic.. ale povedal ze je to individualne a nie velmi pravdepodobne. No riskov je tam viac, okrem ineho co bolo popisane napriklad: zlomenie celuste, poskodenie nervov pri jazyku.

ale hovoril mi, ze je to vhodne riesit co najrychlejsie, pretoze ta horna 6tka sa nema o co opriet (cize vysi vo vzduchu) a 5 a 7 mozu spravit nieco take ako stan , taketo: 5/67 > 5/7 alebo ze bude dasno opadavat stale nizsie..

jediny hacik v tom moze byt cena, a ta je 660eur (sukromnik, all inclusive cena, velmi slusna uroven a starostlivost, BA)

I ked neviem ako o inych ako sestiek, ci je tam nejaky vacsi rozdiel...

AdamKrt

Tiez riesim podobny problem. 5-ka hore mi praskla a tak nestastne - pod urovnou dasna, ze sa nedala zachranit ani pouzit na korunku.

Teraz riesim, ci si dat mostik - ked okolite zuby, minimalne jeden z nich, je tiez v mizernom stave a hrozi, ze sa tiez moze rozsypat /6tka/. 4ka je tusim este v pohode. Vraj, ked sa sice zbrusia zuby, ale ked sa tam da mostik, vraj sa to nekazi dalej a je to dobre fixovane.

Rozmyslal som aj o implantate ale z operacie dasna, navrtavania kosti nemam dobry pocit, kedze to telo nemusi prijat, naviac je to narocnejsie a bojim sa, ze ak sa tam dostane zapal, aby som neprisiel o okolite zuby.

Ak tie zuby nie su nove, je dobre tam davat mostik ? Znama mi tvrdila, ze ak si nedam zuby do poriadku, tak budem presuvat jedlo na ine zuby a ak su v horsom stave, postupne mi budu odchadzat.

Ake mate skusenosti s mostikom ? Je lepsi keramicky ?

Tiez mam obavu z dalsich zakrokov, lebo som donedavna nemal absolutne ziaden problem do vtedy, kym mi netrhal zubar, 8-micku, zub mudrosti /bol ciastocne prerezany z dasna, ale nerobil problem. Vraj len mierny zapal tam bol, ale mna nic nebolelo a nic som tam necitil/. Po jej extrakci ma zacalo boliet pod niektorymi zubami dasno /mam tam jeden mrtvy zub, ale roky bol bez problemov/, tak som presunul jedenie na druhu stranu a ta tiez bola oslabena a preto tam praskol zub.

Nejake rady, odporucania k zubnym zakrokom ?

Eva531

Do uvahy by prichadzal este mostik, ale aj to je pomerne draha zalezitost, aj ked omnoho lacnejsia ako implantat. Pri mostiku je ale velkou nevyhodou to, ze dva vedlajsie zuby, ktore susedia s dierou po vytrhnutom zube, by ti zubarka musela zbrusit, cize z kazdeho zuba dookola dost velky kus odbrusit, a to tak, ze by ti namiesto tych zubov zostali uz iba take malicke kusocky, na ktore sa potom navlecie, cize prilepi mostik ktory vyzera ako tri zuby spojene dokopy, ale v skutocnosti je to iba jeden keramicky diel. Tym by sa diera po vytrhnutom zube zaplnila, pretoze stredna cast mostika by ti nahradila tvoj vlastny strateny zub a mohla by samozrejme plnit funkciu hryzenia. Keby som ale ja bola na tvojom mieste, tak mostik by som si nedala, lebo by mi bolo luto dat si brusenim znicit dva zdrave zuby iba preto, aby som nahradila jeden chybajuci. Ak chces dieru po vytrhnutom zube cim skor zaplnit, tak si daj radsej urobit ako docasne riesenie malicku vyberatelnu protezku, pricom neskor, ked si nasetris peniaze na implantat, tak si das urobit implantat. Ved ten implantat sa tam nemusi dat hned.