Schyzofrenia... Môžem sa vyliečiť?

Príspevok v téme: Schyzofrenia... Môžem sa vyliečiť?
slovacisko

v kratkosti .. moj zivot bol zivot bezneho chalana.. piatok na pivo sem tam na disco , sem tam som sa opil .. sem tam dzointik ...a zacalo to asi marihuanou a mozno nie ... no po maturite som sa ocitol na psychiatrii a sám som si kládol otázku že ..prečo..?? nevedel som to pochopit .... a zacal som sa na svet pozerat inymi očami spytovat si zakaždym svedomie ,no rozhodol som sa tam íst sám, rodičia o tom vobec nevedeli, no ani ja sám som nevedel aké peklo ma ešte čaká ... neveril som psychiatrom...a po prvej hospitalizacii sa moj stav po liekoch este zhorsil... prezil som stavy tažkej uzkosti a depresie možnože recidívy a paranoie problémy s rečou , pametou , koncentraciou , sustredenim , ktore neboli liecené ... pretože som bral antipsychotiká a to mi že vraj stačí a tie beriem doteraz... musím vám povedat že ku mne sa nikdy doma ani nikde nestaviali ako ku chorému ,doma som človek a mám svoju osobnu slobodu u lekárky som pacient a pre kamarátov som kamarát , tí tiež vedia o mojich problémoch ale sú so mnou ... no neskor som vyhladal alternatívnu medicínu ... a začal som sa tak trochu sám doliečovat chcem sa opýtať... je schyzofrénia liečitelná??alebo nie...ako zvládať schyzofréniu čo najlahsie a ako ju prekonať ...

jece

Schizofrénia sa liečiť nedá, pretože to nie je choroba.
Ale schyzofrénie sa dá zbaviť.
Nie je to až také zložité; pri splnení nie mnohých podmienok predpokladám úspešnosť 100%
Problém je v tom, že málo ľudí je ochotných pristúpiť na celému svetu známe podmienky:
1) Uver, že Ježiš Kristus je Boh, že zomrel za hriechy všetkých ľudí, čiže aj za moje a tvoje a že Ježiš Kristus vstal z mrtvých a žije.
2) Vyznaj Bohu svoje hriechy.
3) Príjmi Ježiša Krista za svojho Pána a Spasiteľa a rozhodni sa ho nasledovať po zbytok svojho života.
Týmto sa staneš znovuzrodený kresťan.
4) Daj sa pokrstiť vo vode.
5) Nájdi v svojom okolí božieho služobníka (znovuzrodeného kresťana), ktorý má skúsenosti s vymietaním démonov. Pozor, neobracať sa na nejakého exorcistu, pretože ten nie je boží služobník.
Schyzofrénia je zoskupenie démonov, hlavný z nich je Odmietnutie a hneď za ním Vzbura. Na nich sú naviazaní ďalší, a to neodpustenie, zahorknutosť, a mnohí ďalší.
6) Potrebuješ vyučovanie o tom, ako sa voči navráteniu démonov brániť, takže nechaj sa vyučovať v spoločenstve znovuzrodených kresťanov, je nás dosť, na svete dokonca 700 miliónov, takže 10% celkovej populácie.
7) Takto získaš slobodu od démonov a večný život grátis ;-)
8) Iná možnosť neexistuje.
9) P.S. V žiadnom prípade sa neobracaj na ľudí z tradičných cirkví, sú v náboženstve a žiadne náboženstvo nie je od Boha. Drž sa jedine Biblie!

somblazon??

ahoj ja mám tiež podobný problém myslím si ze mi čítajú myšlienky,som neustálom strese nedokážem sa sústrediť ani sústredene mysliet,neustále myslím nedokážem vypnúť mozog moje myšlienky sú nereálne často bludne uzatváram sa pred okolím presral som komunikovať o okolím mám strach z vlastných myšlienok tie myšlienky mi bránia komunikovať z okolím kto mi poradí ako mám ísť ďalej??? ďakujem

Peter90

Ja osobne mám s liečbou takýchto príznakov zléééé skúsenosti. Začalo to panickými atakmi po marihuane a alkohole, začal som s nimi bojovať sám s pomocou psychológa a stav sa mi zlepšoval. Začal som študovať na výške a pri strese ma začali obťažovať obsesívne myšlienky paranoidného a agresívneho charakteru. Dokázal som s nimi bojovať, no jedného krásneho dňa som dostal silný panický záchvat - myslenie sa mi zastrelo, mal som výpadok pamäte, dalo sa to do normálu, no už som povedal, že radšej behnem psychiatrovi. Ten mi predpísal Seroxat, že panická porucha. Poviem vám, bral som to 4 dni a úplne ma to zničilo! Vysadil som to, môj celkový stav ide dole vodou -> Som úplne paranoidný a vzťahovačný, mám depresie, neviem asi hodinu po zobudení rozlíšiť, že to čo sa mi snívalo sa mi skutočne snívalo. A mám chvíľkové silné derealizácie. Teraz je onedlho skúškové, som zvedavý ako to dopadne. Bojím sa,že tej paranoji podľahnem a označkujú mam schízou. No lieky už nikdy nevezmem! Zhoršili mi stav! Snažím sa liečiť orthomolekulárnou psychiatriou no v SR je to hrozne drahé. Tabletka niacínu mi zaberá proti paranoji a vzťahovačnosti, B-Komplex beriem na stres (pred skúškou v škole, keď idem ďalej od mesta, v ktorom bývam), Ľanový olej na normálne myslenie a Lecitin pre správne fungovanie CNS. Zlepšenie zatiaľ nie moc výrazné, ale úplne mi prestali panické záchvaty, za čo som rád... Snáď sa z toho vylížem... Mám rodinné problémy, ktoré ma ťažia, no s rodinou je ťažké sa o nich osobne rozprávať, možno aj to je príčinou... Najhoršie je na tom to, že som citovo ochabnutý, racionálne viem, že čo mám rád, čo nie, ale je veľmi ťažké to cítiť. Najlepšie by bolo vypadnúť na mesiac niekde ďaleko do lesa bývať, byť bez stresu a správnou stravou, pohybom a nejakými cvičeniami to prekonať. No je to asi nereálne :)

Michal_PU

Ja som bol v tuším 2007-mom za psychiatričkou s problémom, že sa dosť červenám a predpísala mi lieky s poznámkou, že by mohli mať rôzne vedľajšie účinky. Tých som sa síce nebál, no dostavili sa...
Prakticky okrem strachu z veľkých priestorov a ľudí som vtedy "nič" nemal. Po začatí liečby sa mi stav postupne zhoršoval až som do 1/2 roka bol hospitalizovaný ako schyzofrenik - ako na to prišli som sa nikdy nedozvedel.
Liečba trvala asi 2,5 roka počas ktorej som pravidelne užíval predpísané lieky a chodil na kontrolu. Celkom sa to dalo až na zvýšenú ospalosť, značné zvýšenie hmotnosti, krv v stolici (vraj z liekov nie), pomalosť/malátnosť a podobne však viete.

Raz som si povedal, že na to se*em a jednoducho som k lekárovi nešiel (ani som nemohol a nemal som čas). Aktuálne som 8 mesiacov bez liekov a návštevy lekára.

Aktuálne výsledky mám asi také, že sa cítim lepšie, pozitívnejšie naladený, omnoho menej ospalý, rýchlejší a ani nemám krv v stolici ktorá údajne nie je z liekov. To mi jeden čas spôsobovali aj lieky na pečeň, čomu lekárka neverila - na zastavenie som používal psyllium. Po vysadení všetkých liekov krv v stolici nie je...
Ešte dodám, že červenanie mám potlačené o minimálne 80% čo je fakt vynikajúce.

slovacisko

ja som bol hospytalizovany a na klinike sa s tebou nikto nebaví , no ja zo staravchu z dalšieho dna som im stale prikyvoval ze uz nemam ziadne problemy a oni mi dali taku liečbu ale to už je jedno a to akože s liekmi nie je az taky problem , keby ma neovplyvnovali v práci a v myslení ... fakt z nich je viacej skody jak užitku... tu uz sa neriesi co mi je , uz som v papieroch schyzofrenik a tym to hasne ... ide o to ako si možem skvalitnit svoj život ... ved som ešte mladý a ked si predstavim že by som mal takto žit do konca života tak je to strašné ... beriem to ako prechodný stav

jajka001_

so schizofreniou je to dost zvlastne v tom, ze napr jedna moja znama u jedneho bola diagnostikovana ako schizofrenicka, u druheho ze nie, u tretieho tiez ze nie. lebo ono je to na posudeni toho-ktoreho lekara na zaklade urcitych prejavov. takze ta diagnostika moze byt dost subjektivna.
ak naozaj mas schizofreniu, su na to lieky, ak ich budes uzivat ako mas tak by si mohol zit uplne normalne.
tie lieky ktore ti dali asi neboli vhodne. lekari skusaju, co ti sadne a ako. ak sa necitis stale dobre a neberies lieky, treba pokracovat v hladani toho, co ti pomoze.