Ako sa prejavuje alergia, astma?

Príspevok v téme: Ako sa prejavuje alergia, astma?
timmka

Dostala som lieky na alergiu, vraj mám nábeh na astmu.Mám fixit a nejaké inahalačné kortikosteroidy. Stále však v hrdle (dolu v jamke pod ohryzkom) cítim hrču, tlačenie, bolesť.....nechápem, či sa takto môže prejavovať alergia, dýcha sa mi ťažšie, ale nemám nádchu, iba zdurené sliznice v nose. Neprechádza mi to , trvá to už mesiac, som z toho otrávená, unavená aj vystrašená.

bullpete

Mne zistili astmu v júni. Predpísali mi lieky. Nebral som žiadne, ale som si v septembri nasadil MMS a som čistý ako pramenitá voda.

jajkafr

majka
budúci týždeň 24. mám praktické štátnice tých sa nebojím vôbec, sú to veci, ktoré viem a chcem robiť aj v budúcnosti :) najviac sa bojím na ústne to je suchá teória a to aj veľmi nemusím... a čo sa týka komisie tak to nemám strach, sú to ľudia, ktorých poznám a viem čo od nich môžem čakať a navyše oni poznajú mňa a počas celého štúdia som nelajdačila takže v poho :) a čo sa týka toho čo kto povie... ja to neberiem do úvahy lebo pred mnohými skúškami povedali ľudia ten vyhadzuje, ten dáva známky podľa sympatií a každý sa stresoval a väčšinou to boli v pohode skúšky... takže také veci kto aký je na skúške nechcem ani počuť... :) a tebe držím palčeky na skúške...

majka_21

Jajka,
ja mam dnes o 14:45 skusku a mam dobry pocit z toho. Jedna zo skusiek, ktore ma nestresuju (mozno preto, ze mame s velmi prijemnou ucitelkou, ktora uskodit nechce a je spravodliva v hodnoteni). V porovnani s pondelkom, ked som zo skusky vyletela, hoci som sa 2 tyzdne ucila (a spravili ti, co flakali skolu a sa zacali ucit 3 hodiny pred skuskou - je to nespravodlive, ale neriesim). Tak v takych pripadoch zachvatu je moj kamos Ventolin :-). Neboj, statnice zmaknes. Na mna najvacsie stresy minuleho roku dopadli vecer pred statnicami. Ale to len preto, lebo ma spoluziaci strasili, ze co vsetko poculi o komisii, ze vyhadzuje, je hnusna a tak... A tak na mna dolahol taky stres, ze som sa hystericky rozplakala, ze ja do skoly nejdem. Ale ukludnila som sa, na druhy den som sla a dopadla som vcelku fajn - dostala som B. A potvrdilo sa, ze hnusni su len na tych, co skolu flakali, co moj pripad nebol. Drzim palce.

jajkafr

Majka
stres vplýva na všetko negatívne a zvlášť na chronické ochorenia, ktorým astma je... No a oslabená imunita tiež súvisí s astmou lebo astma vzniká na základe poruchy imunity. No a tie záchvaty pri chorobe poznám... keď som chorá môj najlepší priateľ je Berodual :D Ja som tento rok tretiačka, ale už to chcem mať konečne za sebou najhoršie je že sa k tomu neviem dotrepať a potom pár dní pred skúškou budem stresovať... A stresu sa vyhnúť nedá, ale dá sa naučiť zvládať ho.... chce to však tréning :)

majka_21

Jajka, nie som zdravotnik :-). Ja som zatial nezazila tak obrovsky stres, zeby som dostala zachvat. Len mam pocit, ze ked som v strese a niekto je trebars v mojom okoli chory, tak sa nakazim - ze mam oslabenu imunitu vtedy. Cosi som pocula, ze na imunitu vplyva aj stres. A ked som chora a lieky nezaberaju, prichadza zachvat :-). Jednoducha matematika :-). Takze riesenie je este "jednoduchsie" - mala by som sa vyhybat stresu a tak. Ibaze to nie je jednoduche. A tie stanice... ach jaj, to ti nezavidim, mna posledne cakaju buduci rok (teraz so vo 4. rocniku). Ajajaj... :-)

jajkafr

majka
ak nie si zdravotník tak ti stačí ak ti lekárka povie či je spirometria dobrá alebo zlá :) ja som zdravotník čiže mne to vysvetlí lekárka viac :) ale to je jedno...
čo sa týka stresu a astmy je to pravda. Mňa kvôli tomu, že mi nevedeli dať dokopy astmu poslali k psychologičke, aby ma naučila zvládať stres. Ja dostanem astmatický záchvat pri plači, smiechu, ak som v nadmernom strese mám sťažené dýchanie. Našťastie teraz som sa to už naučila tak trošku ovládať. Teraz mám tiež dosť stresujúce obdobie na budúci týždeň štátnicujem okrem toho vonku všetko kvitne takže astmu mám zhoršenú, oči opuchnuté, z nosa mi tečie a navyše k tomu ešte ekzém na tvári lebo som zreagovala na krém. Ak chceš môžeš tu na seba nechať mail a môžme si písať cez mail...

majka_21

Jajka, mne spirometriu robila doktorka pred tyzdnom necelym a neviem na ake % som nafukala. To sa niekde tam pise? Lebo mne % vysledok nehovori - len to, ci je v poriadku alebo nie. Okrem toho mi povedala sestricka, ze astmu oplyvnuje dost aj stres. Ja viem, ze ma pravdu, ale teraz mam chore obdobie plne stresu. Skola, skusky a pod. Ach jaj. A zajtra idem na prax. Nechce sa mi, ale idem. Dufam, ze uz coskoro budem moct zacat so sportom.

jajkafr

majka_21
tak držím palčeky... šport je zdravý a pre astmatikov veľmi potrebný... ja som mala pred pár rokmi zhoršenú astmu lekár mi robil spirometriu bola dosť zlá, samozrejme mi zmenil liečbu a na kontrolnú som mala ísť o 2 mesiace celé 2 mesiace som jazdili na bicykli každý deň cca 10 km. dokopy som najazdila asi 500 km a výsledok z nejakých 80% som fúkla 120% a subjektívne som sa cítila samozrejme tiež lepšie :)

majka_21

Jajka, tak ja som chodila od januara asi do polky februara kazdy den plavat a nic mi nebolo. Tak mne to zrejme problem robit nebude asi. Vyskusam takto chodit a uvidim. Potrebujem tiez schudnut - vraj aj to posilni imunitu. Nemam extra nadvahu, ale mohla by som mat o takych 10 kg menej, aby som bola so sebou spokojna - vazim 79 kg asi a mam 178 cm vysku.

jajkafr

timmka
každý má iné to svoje obdobie... napr. ja mám problémy celý rok... mám aj potravinovú alergiu takže ak sa ulakomím na niečo čo nemôžem tak to je zlé... najhoršie to je však v lete začína sa to väčšinou koncom februára a trvá až niekedy do októbra až novembra... napr. teraz mám obdobie kedy fúkam Berodual aj 4x denne a aj napriek tomu pískam, kašlem a ledva dýcham :( a to som na silných liekoch... :( a samozrejme ak ochoriem astma sa mi zhorší a bojujem s ňou minimálne mesiac
Majka_21
čo sa týka toho plávania, je to vhodný šport pre astmatikov, ale v mnohých prípadoch môže chlór v bazéne provokovať astmatický záchvat u astmatikov.