Ako sa prejavuje alergia, astma?

Príspevok v téme: Ako sa prejavuje alergia, astma?
timmka

Dostala som lieky na alergiu, vraj mám nábeh na astmu.Mám fixit a nejaké inahalačné kortikosteroidy. Stále však v hrdle (dolu v jamke pod ohryzkom) cítim hrču, tlačenie, bolesť.....nechápem, či sa takto môže prejavovať alergia, dýcha sa mi ťažšie, ale nemám nádchu, iba zdurené sliznice v nose. Neprechádza mi to , trvá to už mesiac, som z toho otrávená, unavená aj vystrašená.

majka_21

Ach jaj, co sa tu hadate... Ved kazdy nazor moze pomoct. Ja osobne s alternativnou medicinou nesuhlasim. Co sa tyka posilnenia imunity, som skor za presadzovanie zdravsej stravy a pravidelneho pohybu. Nemam namysli uplne potraviny typu BIO a nic ine - ale myslim, ze aspon ja som sa doteraz nie moc zdravo stravovala (dost casto mucne jedla, vyprazane, pecene... nepravidelne stravovanie). A to vsetko sa snazim ciastocne nahradit zeleninovymi a zdravsimi dusenymi jedlami a tiez sa snazim jest viac ovocia a zeleniny + dodrzat pitny rezim. Zacala som plavat, ale teraz kvoli chorobe som s plavanim musela prestat. Inak, plavanie pomaha aj astmatikom.
Co sa tyka obdobia, kedy mi je dobre, tak je mi celkom fajn v jeseni a niektorych zimnych mesiacoch - teda cca od septembra - decembra. V januari-februari sa stane, ze ochoriem (ked je najma vela chripkovych ochoreni). Toho roku som ochorela az vo februari, cize celu jesen a zimu takmer som mala relativne klud.

timmka

Každého názor je vítaný, tému som založila, aby som sa zorientovala v tom, do čoho som "spadla".
Chcela som poznať príznaky a ako si pomôcť vo chvíli, keď sa neviem nadýchnuť.
Niekomu pomáha medicína, inému alternatíva.
Tiež by som vyskúšala všetko, len aby to prešlo.
Chémia je pekné svinstvo, ale alternatíva tiež nezaberá na každého.
Kedy sa skončí toto "kvitnúce" obdobie, teda, v ktoré mesiace sa nám uľaví?
Hádam to nebude celoročne....

tpch

No uz to vidim, ako ide astmatik do seba sypat celaskon v davke 3 gramy a bude moct vysadit kortikoidy...
Mozem vediet, akym typom astmy konkretne trpis, RNG? A ako dlho sa takto uspesne liecis?
Podla mna si astmu nikdy nemal, ale rozumy rozdavas ako radio.

RNG

Ale ani ja nevidim nikde otazku, co si o tom celom tpch mysli . Ja mam s tym aspon osobne skusenosti a ponukam ich tu druhym, mozno im tak isto pomozu v pripade alergii z pelu a plesnovych vytrusov.

RNG

Nuz ja , moja zena a syn pouzivame s uspechom v tejto dobe proti alergiam z pelu a plesni quercitin(3x500 mg), bromelain(2x1000GDU) a vitamin C(3 gramy denne) Inac by som nemohol pracovat, nos by mi tiekol ,oci slzili a doviedlo by to z hlienov v plucach ku kaslu a nakazam pri oslabeni tela.
Aj mojmu bratovi a jeho zene to znacne pomaha.
Ale kto chce pouzivat chemikalie so skodlivymi postrannymi ucinkami, nech sa paci...

jajkafr

Majka_21
tak ti poviem ja som silná astmatička. Odbery krvi mám tiež v poriadku až na imunitu. Dokonca aj odbery krvi na inhalačné alergény sú ok, kožné testy mám pozitívne všetko a keď vyjdem vonku v sezóne keď všetko kvitne tak bez Berodualu sa nepohnem lebo hneď pískam a nemôžem dýchať. Majka možno by bolo dobré zistiť prečo ti klesá draslík.

RNG

Na doplnok draslika je dobre solit so solou s obsahom draslika, ako napr Sol so znizenym obsahom sodika, kde cast NaCl je nahradena KCl(pozri napr v Bille).
Pomaha pouzivat aj alkalizator KHCO3 predavany ako odkyslovac vin na Slovensku napr pod znackou Kalinat

majka_21

Teraz mi brala pred tyzdnom krv na plucom a vsetky vysledky som mala v poriadku. Ono draslik mi nebezpecnejsie klesne raz za cas. Pred 2 mesiacmi som lezala v nemocnici a tiez testy boli v poriadku - bola som tam kvoli zachvatu. Na tom prijme som skoncila asi pred 3 rokmi. Ano, opytam sa jej na to :-). Pojdem za nou asi vo stvrtok, lebo teraz mam mega blaznivy tyzden trosku v skole.

jajkafr

Majka
čo sa týka toho Singulairu neviem ako pôsobí na hladinu draslíka... ja som ho brala asi 2 roky a potom mi ho vysadili lebo som mala vnútorné krvácanie (zakrvácanie sietnice oka, krv v moči a stolici, modriny po celom tele) teraz beriem Accolate ten sa berie 2x denne, ale nekrvácam po ňom :) Skús sa na ten draslík opýtať lekárky možno ti ho zmení alebo vysadí, alebo ti bude pravidelne kontrolovať draslík čo by bolo tiež jedno z riešení