Ako sa prejavuje alergia, astma?

Príspevok v téme: Ako sa prejavuje alergia, astma?
timmka

Dostala som lieky na alergiu, vraj mám nábeh na astmu.Mám fixit a nejaké inahalačné kortikosteroidy. Stále však v hrdle (dolu v jamke pod ohryzkom) cítim hrču, tlačenie, bolesť.....nechápem, či sa takto môže prejavovať alergia, dýcha sa mi ťažšie, ale nemám nádchu, iba zdurené sliznice v nose. Neprechádza mi to , trvá to už mesiac, som z toho otrávená, unavená aj vystrašená.

chouchou

ahojte,mne bola zistena astma pred rokom zaciatkom maja, bola som hned hospitalizovana a popichali mi dexamed a syntofilin do zily a nasadili mi symbicort200 a potom som bola v poriadku az v januari sa mi vratil kasel ktory neutichal tak som zase vybrala inj.do zily dexamed a syntofilyn a zase je pokoj. kedze nemam ziadne tazkosti tak na Symbicort zabudam, neviem ci ho musim uzivat kazdy den ,aj ked nemam tazkosti ...???

majka_21

Bola som dnes na plucnom vysetreni a vysledok je, ze krvne testy mam v poriadku (ani alergia ani nic podobne mi nevyslo). Co sa tyka liekov, zmenila mi ich a takmer vsetky vysadila, co mi dala alergologicka. Ak by mi to spravila ina lekarka, ktorej kvality by som nepoznala - trafilo by ma (moja sestra v tehotenstve dostala zachvat kaslu, ale nie je astmaticka - obvodna lekarka ju chcela poslat okamzite do nemocnice, ale tato jej nasadila lieky, ktore plodu neuskodili a sestre vyrazne pomohli). Takze beriem tieto lieky: spreye Foster a Ventholin a tabletky Fixit a Singulair. Dufam, ze mi bude uz dobre. Este vzdy mam ten niekolkohodinovy zachvat v pamati (nikdy ne neho nezabudnem!) a mam strach. Dnes som dostala inhalaciu (myslim Ambrobene a este nieco). Pred 7 rokmi som dostala prvykrat zachvat z inhalacie, ale teraz dufam, ze bude dobre. Nekaslem uz vlhko, ale tak suchsie trosku. Neviem co je horsie.

jajkafr

majka_21
ahoj... ja sa liečim na astmu už vyše 8 rokov a tiež som toho vystriedala požehnane. Čo sa týka Atroventu... to ako ti ho dala tvoja lekárka je blud. Atrovent sa nesmie podávať každý deň. Je to bronchodilatant s krátkodobým účinkom rovnako ako Ventolin, Berodual či Berotec čiže sa podáva len podľa potreby pri sťaženom dýchaní, astmatickom záchvate, záchvate kašľu, pískaní na prieduškách... Liečbu, ktorú si mala prvú Seretide je kombinácia kortikosteroid ten tlmí zápal a potom bronchodilatant s dlhodobým účinkom ten rozširuje priedušky na dlhšiu dobu u Seretidu to je tuším 12 hodín. Rovnako to je aj so Symbicortom. A Flixotide je len kortikosteroid. Ten sa dáva vtedy ak je už astma pod takou kontrolou, že je potrebné len udržiavať chronický zápal dýchacích ciest, ktorý pri tomto ochorení vzniká. Čo sa týka toho búšenia srdca je to normálne po vysokej dávke bronchodilatantov... ja som mala pri Symbicorte pulz v kľude aj 130 potom mi ho lekárka zmenila lebo to bolo neúnosné....

Kolinka

Majka,
ja som brala Atrovent od pľúcneho tri krát denne 4 vdychy! A alergológ povedal, že Atrovent nie je vhodný pre mladých ľudí, že sa predpisuje starším ľuďom. Dal mi teda Giona Easyhaler.A keby sa ťažko dýchalo Ventolin. Tieto spreje majú v letáku napísané (hlavne Ventolin), že môžu spôsobovať búšenie srdca, takže mohlo to byť z toho.

majka_21

Vyznate sa niekto v spreyoch pre astmatikov? Totiz... ja mam astmu uz asi 7. rok a za tie roky som ich vystriedala pozehnane. Zacinala som spreyom, ktory sa volal Seretide (a druhy tusim Flixotide alebo tak nejak), ale tiez mi boli vysadene, ked som dostala zachvat. Namiesto nich som dostala Symbicort (a ak by prisiel zachvat, tak aj Ventholin). Pred asi pol rokom mi ich alergologicka vysadila a dala mi sprey Athrovent. To by bolo vsetko v poriadku, keby som teraz v marci nedostala tak silny zachvat (trvajuci asi 5 hodin v kuse - neviem ako som to vydrzala) - Athrovent mi nezabral. Spociatku som ho brala 2x2 vdychy (rano, vecer), ale potom, co som mala zachvat, tak mi ho alergologicka zvysila na 3x3 vdychy (a ak by mi bolo horsie - zle sa mi dychalo, alebo prisiel zachvat, tak som mala zvysit na 5-6x3 vdychy). Dnes som bola za plucnou lekarkou (poslala ma obvodna) a ta sa pytala, ze kolko krat denne beriem sprey... A ked som jej toto povedala, tak na mna pozrela, ze MAX. davka spreyu Athrovent je 3x2 vdychy... Napadla ma jedna otazka, ze co chcela alergologicka tymto dosiahnut? Raz ked som zobrala asi 4x3 vdychy, ze som sa necitila dobre, sa mi srdce tak rozbusilo, ze som sa az bala. Zajtra idem za plucnou lekarkou (budu krvne vysledky). Ale vyznate sa v tom, ktory bol naco? Spociatku som mala alergiu na pele a travy. Okrem toho beriem Zenaro (vraj je to take iste ako Zodac).

timmka

našla som 120,ooo jednotkový
www.enerex-vitaminy.sk
alebo
30,000 jednotkový lacnejší
www.enerex-vitaminy.sk
kde inde ako v tomto net shope sa to dá kúpiť?
RNG, myslíte si, že to bude mať efekt použiť iba tento jeden prípravok, alebo ho musím kombinovať s tými vyššie spomínanými...
môžem k tomu užívať aj "svoje" kortikoidy a uvoľňovač dýchacích ciest?
užívam tiež antihistaminiká...

RNG

Vyrobcovia sa snazia popisat vsetko vo svetle "zazracnosti"
Celkove serrapeptaza je proteolyticky(tj bielkoviny rozkladajuci) enzym ktory ma zaroven fibrinolyticke ucinky(rozbijanie fibrinov a tym riedenie krvi)
Musi byt podavany v enterickych kapsuliach, inac ho zaludocne kyseliny znacne znicia.
Davkovanie je 3x40 000 jednotiek PLUS na prazdny zaludok 1.5 hodin pred jedlom, aby malo aspon nejaky ocistny ucinok pre telo.
Samozrejme je to len jeden z mnozstva roznych telo cistiacich enzymov.

timmka

čítala som si tej serapeptáze a zdá sa mi to "zázračné" aké je užívanie - dávkovanie ? ak to niekto poznáte....