Ako sa prejavuje alergia, astma?

Príspevok v téme: Ako sa prejavuje alergia, astma?
timmka

Dostala som lieky na alergiu, vraj mám nábeh na astmu.Mám fixit a nejaké inahalačné kortikosteroidy. Stále však v hrdle (dolu v jamke pod ohryzkom) cítim hrču, tlačenie, bolesť.....nechápem, či sa takto môže prejavovať alergia, dýcha sa mi ťažšie, ale nemám nádchu, iba zdurené sliznice v nose. Neprechádza mi to , trvá to už mesiac, som z toho otrávená, unavená aj vystrašená.

timmka

No mám ešte Ventolin, ten by mal byť na takéto, dávam si ho sem tam, mám ho brať v prípade potreby.....Napríklad ale po lieku do nosa Awamis mám červené hrdlo, bolí ma nosohltan ako pri začiatku nejakej choroby...budem to užívať a veriť, že sa to ukľudní, hrča v hrdle a ťažoba na pľúcach je naozaj nepríjemná. Nikdy by som neverila, že pocit, že sa nemôžete nadýchnuť až "nadoraz" je tak skľučujúci a vyčerpávajúci....

jajkafr

Timmka
tak skús zájsť za lekárkou s tým, že máš taký pocit možno ti treba aj bronchodilatant (liek na rozšírenie dýchacích ciest) alebo zmeniť liečbu

RNG

Na vzdusne alergie pomaha brat quercitin(3x500mg) vitamin C(3 gramy) boswelin(2x500 mg) a rozne cistiace enzymi, ako bromelain(2x1000GDU), serrapeptaza a podobne, ktore pelove a plesmnove vytrusove zamorenia pomozu z tela odstranit.

ivetamala

ja som takto z nicoho nic zacala kaslat v auguste, doktorka ma liecila sama a az v januari som isla na alergologiu, kde mi novozistena alergia prepukla az do astmy. treba podotknut, ze ten kasel bol strasny. doslova som sa dusila, napinalo ma a nevladala som s dychom. tiez som dostala fixit, formoterol a sprej ecobec. je tomu asi 2,5 roka a ja nic z toho neberiem. v zaciatkoch som to preliecila, ukludnila a psychicky tak naladila, ze som to vyliecila a teraz nic z toho neberiem. prajem vela zdravia

timmka

Lieky beriem, aj mám pocit, že sa mi dýcha ľahšie. Len tá hrča v hrdle ma otravuje, niekedy je to také silné, že sa bojím, čo príde potom, taký pocit bezmocnosti mám. Stále sa mi nechce veriť, že by som z ničoho nič bola alergička. Mám 30 rokov a nikdy som na nič alergická nebola....začalo to suchým dráždivým kašľom a pocitom stáleho zadýchania....neprestajné zatekanie, ale nádcha nie, len opuch v nose. Stále som chodila za doktorkou, že ma bolí hrdlo, mala som ho a aj mám stále červené, ale nie mandle ale za nimi celá tá trubica, je vidieť zreteľný opuch po stranách. Lieky beriem asi dva týždne a zrejme budem musieť aj ďalej, a na testy môžem ísť až v auguste po sezóne. Hádam sa to trochu skľudní dovtedy....dúfam

jajkafr

Timmka
fixit a tie inhalačné kortikoidy ktoré ti predpísal lekár berieš? to čo popisuješ môže byť prejavom astmy... okrem toho tiež kašeľ, sťažené dýchanie, pískanie na prieduškách pri výdychu... nádcha s priesvitným sekrétom ako vodička a upchatý nos prípadne zatekanie do nosohltana môžu byť prejavy alergickej nádchy...