Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Strojček na zuby - páči / nepáči?

pepula

Ahojte :) nemáte prosím vás nejaké skúsenosti so samoligovacími breketami ? Ony vlastne urýchľujú liečbu a sú menšie ako klasické kovové. Len sú trocha drahšie tak som sa chcela poinformovať o cenách :) lebo by som mala o ne záujem. dakujem

Whitelie

Ahoj Zuzik,
píšem z vlastnej skúsenosti. :)
Strojček mám už rok aj niečo a tiež som zo začiatku zvažovala, či si mám dať kovový alebo priesvitný. Zubná mi povedala, že kvalita strojčeka je rovnaká a kedže som ten "nešťastnejší typ", ktorému strojček moc nesvedčí, zvolila som si ten priesvitný.
Všetky zubárky (čelustné) už boli obsadené, takže nakoniec som dostala súkromnú, ktorá je hrozne drahá (hlavne keď sa ti niečo zlomí, za jeden nový zámok sa platí u mojej až 30 eur) a chodím tam každý mesiac. Čo som čítala ostatné príspevky, tak ma zarazilo, že jedno dievča, ktoré má kovový strojček tam chodí okolo raz za tri mesiace. Takže ten priesvitný vyžaduje viac starostlivosti (?).
Neviem, možno sa kontrolné termíny líšia od súkromných a všeobecných, alebo to bude v tom strojčeku.
Čo sa týka toho, na čo si sa pýtala, úplne v pohode, strojček na dievčati vôbec nie je škaredý a je to aj "móda". Ja keď som prišla s priesvitným prvý krát do školy, všetci mi ho vynachválili a spolužiačky s kovovými strojčekmi mi závideli. :) Takže v pohode.
Potom prišli prvé zlomené zámky.
Strojčekárka mi zakázala žuvať žuvačky a jesť tvrdé potraviny, ba aj tvrdšiu kôrku z chleba.
Striktne som to dodržiavala, no aj tak sa mi niečo niekedy zlomilo.
Vlastne každú druhú kontrolu som niečo nemala v poriadku. A to som si dávala pozor. Baby s kovovými strojčekmi tieto "pravidlá" vôbec nerešpektovali, žuvali žuvačky, jedli Bake Rollsky a ďaľšie takéto tvrdé veci a nikdy v živote sa im nič nezlomilo. To ma tiež prekvapilo a rozmýšľam,či mi vôbec hovorila strojčekárka pravdu, že priesvitné a kovové majú rovnakú kvalitu. A to boli priesvitné ešte drahšie !
Tak isto som počula že odborníci tvrdia, že priesvitný zarovná zuby menej ako kovový. Proste že kovový je najkvalitnejší..
Ale mne to zarovnáva pekne, takže ja sa určite nesťažujem. :)
Inak dosť veľkým problémom je aj to, že keď si dáš priesvitné alebo biele gumičky a zješ žltú ryžu, alebo nejaký džús, tak ti zostanú žlté. Alebo čučoriedky- a máš ich fialové. A vyčistiť sa to teda nedá, musíš počkať na novú výmenu gumičiek. :DD
A hlavne pozor na to, čo ti ich môže zafarbiť na žlto, to je hrôza.:/ Teraz som sa pozabudla a dala som si tiež žltú ryžu a mám ich celé žlté, a to nie som po výmene gumičiek ani týždeň :DDD. A ideme čoskoro na dovolenku, takže budem na pláži vrhať na nejakých pekných chalanov zazubené žlté úsmevy :X :DD Smola no. Keby som mala kovové, tak by sa mi to nestalo.
Záver?
S priesvitným budeš mať viac starostí, ale napriek tomu to stojí za tie pekné zuby, či už máš kovový alebo priesvitný. :)
Ja si čistím zuby niekedy aj trikrát za deň pastou a každý večer minimálne
10 minút ešte čistím takou akoby "štetinovou medzizubnou kefkou", a keď sa o to proste staráš tak ti nemôže nič zožltnúť. :) Neviem aké riziká prináša kovový, lebo som ho nikdy nemala, ale tak o každý strojček sa budeš musieť starať. :)

J111

Strojcek je podla mna neutralny, ja k tomu nemam ziaden komentar, ak ho niekto ma, tak ho ma. Ak mas este k tomu priesvitny, tak je to samozrejme plus. Prajem ti, aby sa ti zubky vyrovnali, ja mam zuby krive jak Fredy Mercury:D a zijem a nikto nic. No, ale som sa rozpisal, a ze nemam nazor:D

Lucia152

ja mám strojček aj na horné aj na spodné zuby už vyše roka.mám 16 a mám klasický s farebnými gumičkami. čo sa týka bolesti pri nasadzovaní skoro žiadnu som necítila..úprimne skoro som tam zaspala. na kontrolu chodím tak po dvoch- troch mesiacoch a zakaždým si dám inú farbu gumičiek. čo sa tej farby týka tak neodporúčam priesvitné,farby zubov ani tú toxickú žltú. kazy taktiež nemávam používam pastu elmex. nejak som sa nestretla s tým že by strojček odpudzoval. je to normálna vec má ho kopa ľudí aj keď na oboje zubov je už menej častý. strojček určite odporúčam síce je dosť drahý platila som zálohu 100€ za jeden ale zas keď mi ho dajú dole budem mať rovné zuby. teda aspoň dúfam

bach

ja mam 31 rokov a prave mi davali strojcek aj na spodne aj na vrchne zuby je to super mne to nevadi mne sa strasne paci a vybral som si aj ruzove gumicky je to strasne moc super

lenocka_811

Tak ja mám tiež po 18 a nedávno som si dala strojček. Ľutujem síce, že som si ho nedala skôr ale keby som si ho nedala vôbec, tak istotne by som to ľutovala ešte viac. Navyše má čaká stužková ale nejak to už stým strojčekom vydržím :)Dokonca mi zubárka povedala, že na ten jeden deň mi ho môže dať aj dole :)
Dala som si biely aby to moc nebolo vidno takže som s tým veľmi spokojná, niektorí si ho všimli až po dlhšej debate, že ho vôbec mám :)
Je pravda, že je stým teraz viac roboty, zuby si musím čistiť po každom jedle a tak :) ale dá sa to zvládnúť a odporúčam každému nech zbytočne neváha a dá si ho čím skôr :)

zuzik55

neboli to moc, len asi prve dva tri dni som bola na detskej vyzive. a ptm o dalsi mesiac ked mi stiahla pevnejsie gumicky, tak zas to den bolelo. ale inak je to uplne bezbolestne, teda mna to fakt neboli.:)

dendi

To je dobre sa poradiť so zubárom...skús za ním skočiť...to, že to bolí, to je normálne...bolí to len pár dní a tá bolesť je náznakom toho, že sa ti zuby upravujú...práve si čítam články o strojčekoch... koktail.pravda.sk alebo koktail.pravda.sk tiež o tom uvažujem a nvm asi si dám spraviť strojček aj ja...aj keď už mám 26 a hradím si to sama...ale za ten úsmev to stojí...zuby mám zdravé a nebudem si predsa dávať miesto svojich zubov umelé už v takom veku

Strawberryca

strasne dlho rozmyslam o tomto priesvitnom strojceku lenze kamosky co maju strojcek ma odhovaraju ze to boli a tak...ja mam rovne zuby len mam medzierky nie velke ale v zadu zuuby mam spojene uplne a smerom dopredu mam pravidelne medzierky...ja neviem ...co mi na to poviete?trapim sa kvoli tomu ze chcela by som sa usmiat s takym sebavedomim ze mam dokonale zuby ale bojim sa toho strojceku ze si na to nezvyknem ja dost zle znasam hocico co mi robia zo zubami :/

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Strojček na zuby - páči / nepáči? - Fórum - ZDRAVIE.sk