Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kulma alebo kulmofén

Príspevok v téme: Kulma alebo kulmofén
katuša

Ahojte, chcela by som si kupiť kulmu alebo kulmofén. S obomi sa dajú vlasy aj sučiť, teda vyfukať do objemu a aj natačať vlasy? alebo každe je len na jeden ten ukon? ak máte skusenosti, aké funkcie, teploty, povrchy a neviem čo ešte má obsahovať, na čo si mám dať pozor pri kúpe? prípadne ak môžete odporučte mi nejaké dobré značky. Som ochotná zainvestovať, len nech je už kulma alebo kulmofen poriadny, farbím si vlasy, tak nech aspon o čosi ,, menej ničí vlasy,, napr. ako žehlička ked má lepšie povrchy a tak a chcela by som aby vytváral pekné prirodzené vlny na dlhých vlasoch. Vopred ďakujem za príspevky :)

bibisa

jaj a ten fukac s tymi makkymi stetinkami co hovoris no hej to je v podstate kulmoven ale s tym moc nenatocis pokial viem..ako najlepsie je natocit si vlasy na objemove natacky a nechat schnut alebo fenovat...to je zarucene a obzvlast ked pouzijes tuzidlo.vlas sa po namoceni vodov nabopna a tym je pruznejsi.potom vdaka tomu ze sa susi v natacke vyschne do tvaru a vydrzi to dlhsie.

bibisa

hmmm..no tazko poradit v tomto momente...lebo ja mam rovnako ostrihane vlasy ako ty a tiez chcem mat objem..hlavne o to mi ide.teda vcera som si ich dala ostrihat a mam asi tak trocha pod ramena a hlavne kvoli objemu som ich strihala..teda cim dlhsie vlasy tym mensi objem lebo dlhe su logicky tazke a kratke lahsie.ja si fukam vlasy vzdy ked si umyjem lebo inak vyzeram ako stromcek ked si to nevyfukam sama..no a potom si vacsinou dam stipec a to tak ze si vsetky vlasy pred uchom aj po lavej aj po pravej strane vycesem rovno hore a tak zostipcujem.po rozpusteni maju vlasy objem (jedna prirodna rada na objem :)
no ale existuju aj take kulmofeny co su vacsie.ale na objem jedine gulata kefa a fen alebo objemove natacky su super a na spiralky kulma.inak tu kulmu len na suche vlasy rovnako ako zehlicku.

katuša

ďakujem za odozvu :) ja mám dlhé vlasy, na temeni hlavy poriadne zostrihané, lebo tam práve potrebujem vždy objem. tak skor som to myslela tak, že ked výnimočne si potrebujem vyfúkať vlasy do objemu, tak používam fén + velkú kefu...no nie som taká zručná a trvá mi to večnosť. tak že ak by som si kupila kulmofen, mohla by som si vlasy rozdeliť ako ked si ich žehlím na niekolko častí a odspodu pekne fúkať. ale neviem či sa tým dá aj natočiť takto po častiach.či sa to používa aj na mokré aj na suché vlasy, či sa tam dá nastaviť teplota a tak. kulmu môžem používať asi iba na suché vlasy, ako žehličku? pozerala som také niečo, neviem či to bol kulmofén alebo kulma, ktorá mala tie štetinky a tie sa dali zasunúť a tak jednoducho sa vytiahne z vlasov. ale stale v tom mam nejaký hokej...a viem, že všetko ničí vlasy, vačšinou si nechávam volne uschnúť, no a aj tak musím žehliť. no a toto by som chcela pre výnimočné používanie, zjednodušenie toho fúkania a občasnú zmenu na to natáčanie.

bibisa

no vidim ze vela ludi sa neozvalo :D
no kulmofen je dobry len na kratke a max polodlhe vlasy..preto uznaj ako si bude natacat na tu kefku na kulmofene dlhe vlasy?chces riskovat ze sa ti to tam zauzli?
za to kulma je dobra aj na dlhe,kratke a polodlhe vlasy...dalej kazdy tento vyrobok kazi vlasy tak ci tak.aj ked to na nich nevidis mozu byt vysusene vo vnutri.proste ak si to budes kazdy den natacat tak urcite uvidis neskor ake ich budes mat..zalezi vela aj od kvality vlasov.ak mas tvrde tak mozes kulmovat vlasy od rana do vecera a nemalo by sa im nic stat.a este ak mas teda dlhe vlasy tak na jedine co sa pozeraj ked nahodov budes kupovat kulmu tak aby to ovalne zelezo bolo dost dlhe.lebo toto je najvacsi problem pre zeny...ak mas este otazku napis sem a ja odpisem urcite.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kulma alebo kulmofén - Fórum - ZDRAVIE.sk