ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Vysledky-Magnetická rezonancia

Príspevok v téme: Vysledky-Magnetická rezonancia
Skafandreta
Detaily

chcela by som vas strašne poprosiť kto sa trošku rozumie,nech mi \"preloži\" vysledky magnetickej rezonancie,lebo ja fakt neviem a nechcem panikáriť....

\"V T2 a FLAIR sekvencii početné bodkovité hyperintenzity prevažne v centrum semiovale vpravo,parietálne obojstranne v centralnej bielej hmote mozgovej až juxtakortikálne.Postkontrastne nemenia intenzitu signálu.KOmorový systém symetricky,nerozšírený.Subarachnoidálne priestory nerozšírené.Pons Varoli,mezencefalon,medulla oblongata,cerebellum primeranej,konfigurovane.PC uhly bez expanzie.Jemný odstup VII.,VIII.hlavového nervu.Vpravo v mastoidálnych bunkách drobný ekrskoch lahko akcentovanej sliznice.Báza lebečná,kalva bpn..Mierne zhrubnutá sliznica v ethmnoidálnych bunkách i na nosových konchách.Aplázia frontálnych dutín.

Záver:Početné drobné hyperintenzívne lézie supratentoriálne bilateralne v mozgovom parenchýme v dif.dg.postvírusová,pozápalová,ischemickáleukoencefalopatia.\"

budem velmi vdačná...dakujem...

lienocka2808
Detaily

nerobili ti MR na diagnostiku sclerosis multiplex?? Zmena signalu moze znamenat vselico, ako napisal IIek moze to znamenat pozapalove stadia, moze to znamena demielizovanie (odbudanie mielinu) z nervovych vlakien, pockaj si na vyjadrenie lekara, ktory ta poslal na MR

llek
Detaily

Neviem ake mas tazkosti a preco sa MRI u teba robilo. V zasade v tom naleze je to, ze sa tam zobrazuju v bielej mozgovej hmote zmeny, ktore mohli vzniknut po prekonanej virusiovej infekcii mozgu, po prekonani nejakeho zapalu alebo v dosledku horsieho prekrvenia bielej hmoty mozgu. Plati ale to, ze radiolog popise co vidi a potom eventualne uvedie mozne priciny, ale to je len orientacne, lebo on skutocne moze len popisat co tam je a ako to vyzera. (radiolog ma len snimky, pacienta samotneho nevidi).Lekar, ktory ta na vysetrenie posielal by sa mal k tomu vyjadrit a nejako to uzavriet, lebo on vie ake si mala tazkosti a aky je napr neurologicky nalez.

Textová Inzercia

Lyžovačka & wellness v Hoteli Partizán****

Vychutnajte si krásy zimných dní a dokonale zrelaxujte v jednom z najkrajších wellness centier na Slovensku!

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.