FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Vysledky-Magnetická rezonancia

Pridať do obľúbenýchOdpovedaťObnoviťHľadať "Vysledky-Magnetická rezonancia" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Choroby všeobecne
    Skafandreta09.05.11 14:51??.??.131.83

chcela by som vas strašne poprosiť kto sa trošku rozumie,nech mi \\\"preloži\\\" vysledky magnetickej rezonancie,lebo ja fakt neviem a nechcem panikáriť....

\\\"V T2 a FLAIR sekvencii početné bodkovité hyperintenzity prevažne v centrum semiovale vpravo,parietálne obojstranne v centralnej bielej hmote mozgovej až juxtakortikálne.Postkontrastne nemenia intenzitu signálu.KOmorový systém symetricky,nerozšírený.Subarachnoidálne priestory nerozšírené.Pons Varoli,mezencefalon,medulla oblongata,cerebellum primeranej,konfigurovane.PC uhly bez expanzie.Jemný odstup VII.,VIII.hlavového nervu.Vpravo v mastoidálnych bunkách drobný ekrskoch lahko akcentovanej sliznice.Báza lebečná,kalva bpn..Mierne zhrubnutá sliznica v ethmnoidálnych bunkách i na nosových konchách.Aplázia frontálnych dutín.

Záver:Početné drobné hyperintenzívne lézie supratentoriálne bilateralne v mozgovom parenchýme v dif.dg.postvírusová,pozápalová,ischemickáleukoencefalopatia.\\\"

budem velmi vdačná...dakujem...

• lienocka280810.05.11 22:47??.??.224.21

nerobili ti MR na diagnostiku sclerosis multiplex?? Zmena signalu moze znamenat vselico, ako napisal IIek moze to znamenat pozapalove stadia, moze to znamena demielizovanie (odbudanie mielinu) z nervovych vlakien, pockaj si na vyjadrenie lekara, ktory ta poslal na MR

• llek09.05.11 21:30??.??.118.231

Neviem ake mas tazkosti a preco sa MRI u teba robilo. V zasade v tom naleze je to, ze sa tam zobrazuju v bielej mozgovej hmote zmeny, ktore mohli vzniknut po prekonanej virusiovej infekcii mozgu, po prekonani nejakeho zapalu alebo v dosledku horsieho prekrvenia bielej hmoty mozgu. Plati ale to, ze radiolog popise co vidi a potom eventualne uvedie mozne priciny, ale to je len orientacne, lebo on skutocne moze len popisat co tam je a ako to vyzera. (radiolog ma len snimky, pacienta samotneho nevidi).Lekar, ktory ta na vysetrenie posielal by sa mal k tomu vyjadrit a nejako to uzavriet, lebo on vie ake si mala tazkosti a aky je napr neurologicky nalez.

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

K príspevku môžete priložiť 1-3 fotografie. Fotografia musí byť vo formátoch jpg, jpeg, gif, png. Fotografia môže mať maximálne 2 MB a nemôže byť širšia, alebo vyššia ako 2000 pixelov.

Článok dňa

Inzercia

15% zľava na kontaktné šošovky.

15% zľava na kontaktné šošovky.

Kontaktné šošovky s 15% zľavou od wallet.

Nechajte prírodu, aby sa postarala o vašu intímnu hygienu.

Nechajte prírodu, aby sa postarala o vašu intímnu hygienu.

DERMOXEN s rastlinnými výťažkami je určený pre mužov aj ženy v každom veku.

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

^ Späť na vrch