Aké Jedlo jej môžem dať?

Príspevok v téme: Aké Jedlo jej môžem dať?
Vya

Dobrý deň.Doma mám zhruba 4 mesačné perzské mačiatko. No zistila som , že pri podávaní potravy je dosť vyberavá. V miske má stále granulky O.K. tie papká, no keď si pýta , vtedy chce mäsko , tak jej nemôžem denno denne dávať pečienky (ktoré zbožňuje). Dávam jej konzervy , no and nimi ohrnie nos a radšej mraučí Ďalej. No nad kapsičkami whiskas nos neotrčí. Tie spapká hneď no predsa nemôže stále jesť také drahé jedlo. Dá sa to nejako odnaučiť? Čo jej môžem ešte dať papkať?

dorota_sat

Vieščo, bola som sa teraz pozrieť :D mačka má brit tuniak a losos, a pes brit monoprotein hovedziu. :) a moc chutia

dorota_sat

My mame vyberaveho i psika i macku, granulky im mo nejdu, tak uz roky davame proste konzervy...A tie maju zase aj velmi dobre zlozenie, takze sme spokojny vsetci :D

smajliQa

thaaaah... moja milaa.. necitala som prispevky predo mnou, ale ja mam doma havkaca takeho co si este aj vybera medzi sunkovou a vysocinou..,, a na granule bol vzdy priliz fajnovy... nezozral by to ani za nic.... no ked zistil ze cely den ma v miske len granule, a ze ziadna salama sa nekona, a aj po celodennom vyblafkavani som mu nedala nic ine, v noci zmizli aj granule z taniera....

takze moja rada.... ked bude hladna, zozerie aj lacne granule, nepotrebuje whiskas.... vela stastia....

je to len o tom, ze jej to zachutilo, a rozmaznavala si ju od zaciatku..

zober si priklad zo seba...
keby si jedla v kuse rezne s majonezovym salatom, a potom ti da niekto po mesiaci spenat s vajcom, tiez ohrnies nos a budes cakat na ten rezen, a protestovat, ze jakto ze si ho dnes nedostala... no keby si cely den nejedla, tak ti nakoniec aj spenat bude dobry...

thats all.. pochopila si urcite.. :)

betkacat

myslím že treba kupiť kvalitné granulky pre mačiatka a špec pre perzské mačky, whiskas nie je bohviečo, na maso sa to ani nepodobá, pozri zloženie, naša z toho akurát zlíže šťavu, ale ona je tiež vyberavá, záleží od toho čím choval chovateľ od narodenia, naša má najradšej granule, ale poznám mačky čo jedia najradšej surové masko a iné nechcú...sú to výmyselníci ked sa im to dovolí

lastpast

tak este nieco :-). ja mam tiez jedneho totalneho rozmaznanca, ktory niekedy ohrna nos aj nad mesom, tak som mu zriadila 4 misky, a v kazdej ma nieco ine. tak nech si vyberie co sa mu prave hodi

lastpast

necitala som to cele, tak mozno sa budem opakovat. maciatko po 6. mesiaci nema pit mlieko. ale moze pit kysle mlieko, jogurty biele a kyslu smotanu (sladku nie). z mesa - nemoze jest bravcove, teda nemalo by, aj ked ja obcas davam. jedine hovedzie moze jest aj surove, to je pre nich pochutka. samozrejme kuracie ano, ale nie surove. taktiez miluju varenu kukuricu a meskove omacky. zivit ju vylucne na granulach, to by som nerobila a tiez ziadne lacne macacie potravinky. jedny z najlepsich su napr. sheba...

bash.ka

ahojky na toto je jeden velmi ucinny prostriedok:) rozmaznala si si macku. tiez mam kocura a robi nieco podobne. proste mu daj do misky to co ma podla teba zozrat a ked nad tym ohrnie nos, vysvetli jej ze ine nedostane a dalej si ju nevsimaj. mozno zacne mraucat a tvarit sa ze je hladna ale nepovol ani raz!! a neustup, lebo ked jej ustupis raz, velmi dobre si to zapameta a zisti ze to funguje. u mojho kocura to zabralo, 2 dni nic nezozral az raz to konecne zozral lebo pochopil ze nema na vyber. neboj sa neskape ti od hladu, v prirode macky vydrzia aj 2-3 dni bez jedla ked nemaju stastie na mysi:)

vierka86

tak ja mlieko nedavam( len vonkajsim, ked ich zvykam na granule lebo to nepoznaju, tak ich zalejem mliekom)
inak to susene kozie mlieko kludne mozu, od narodenia, davaju ho pri dokrmovani,ochutene fructozou, ja som dokrmovala nastastie mimina len raz, kvoly rozdielnej krvnej skupine ( maciatka mali inu ako matka) ale davala som susene RC mliecko, no kludne sa moze nahradit aj spominanym lacnejsim a tiez plnohodnotnym susenym kozim