Aké Jedlo jej môžem dať?

Príspevok v téme: Aké Jedlo jej môžem dať?
Vya

Dobrý deň.Doma mám zhruba 4 mesačné perzské mačiatko. No zistila som , že pri podávaní potravy je dosť vyberavá. V miske má stále granulky O.K. tie papká, no keď si pýta , vtedy chce mäsko , tak jej nemôžem denno denne dávať pečienky (ktoré zbožňuje). Dávam jej konzervy , no and nimi ohrnie nos a radšej mraučí Ďalej. No nad kapsičkami whiskas nos neotrčí. Tie spapká hneď no predsa nemôže stále jesť také drahé jedlo. Dá sa to nejako odnaučiť? Čo jej môžem ešte dať papkať?

mataBB

len pokial viem niektore macky maju intoleranciu na laktozu-tj hnackuju z mlieka..treba odsledovat

nasa chvalabohu nie

vierka86

tak nasi vo vseobecnosti maju radi mliecne veci, hlavne ked vidia ze ich jem ja, ale s pribinacikom mam velmi dobre skusenosti aj u mesacnych miminiek, davam ako prve jedlo ked zacnu same papat.
kamoska dava aj krupicnu kasicku, musi byt vsak riedka lebo inak je lepkava, vari ju zo suseneho kozieho mliecka

mataBB

inak ked uz sme pri mliecnych vyrobkoch, tak nasa macka ma strasne rada kyslu smotanu, niekedy jej dame aj trochu sladkej, ale len trochu, lebo je to strasne tucne

potom obcas schyta maso z polievky, obcas aj rybu

a dobre je obcas aj surove vajce-na lesklu srst

vierka86

a inak este okrem granul a spominanych konzerv mozes davat smotanovy pribinacik, biele jogurty, tvaroh, tvrde syry, aljassku tresku, tuniaka, kuracie a hovadzie masko/niekto dava surove ja vzdy prevarim , kuracie staci par minut

vierka86

matabb
pre psy neviem, ale mackam aj ja davam, a mozem povedat ze obcas zmenim znacku a potom nam peknu smrdkaju hovienka ;)) je to fakt poznat, aj ked ako som nap so znackami Hills, Porplan a Biomill som tiez bola spokojna. Ale skusali sme Lams, Eukanubu, sice chutili ale ten smradecek potom to bolo strasne ;D

mataBB

inak co sa tyka tych royal canin...tie mozem aj ja odporucit, su velmi kvalitne a nasej macke aj chutili, ked sme ich mali...a celkovo ta znacka je dobra, aj pre psy

vierka86

to pate nie kazda macka ma rada, nasi by to napr nezjedli...v mokrej strave je potom rozdiel ci budes kupovat kusky v rosole( v zele) alebo v omacke, pate alebo rezance maska, kazdy micuch ma rad nieco ine. Ja na tvojom mieste by som objednala 5 alebo 10 kilove RC, proplan, Hills, Biomill alebo pod granulky, ktore ta vyjdu cca 40-50 eur ( mne pri 6 tich mackach , z toho 4 velkych cca 5-7 kg...PER je trojkilove prditko, vydrzia asi mesiac a pol) to znamena ze tebe musia minimalne 4-5 mesiacov, a to nieje az taka velka investicia do krmiva, a oplati sa ti to, cica bude dostavat vyvazenu stravu. Obcas jej potom mozes dopriat konzervicku alebo kapsicku, ale skus pozriet nieco ine ako whiskas, napr od puriny Gourmet, nieje to ziadna slava ale urcite lepsie ;)

vierka86

Vya
keby si davala len cisto mokru stravu, typu whiskas ver tomu ze zacne mat hnacky, ono ani ta nakvalitnejsia mokra strava by sa nemala podavat stale, ked tak obcas jej dopraj, ale naozaj minimalne kapsicku,pokial nechces investovat do drahsich konzerv,typu porta, shesir,shiny cat( kde kedotvoris konzervu vidis skutocne kusky maska, nie napucane psenicne granule zaliate nejakou "omackou")alebo kup kuriatko, sprav z neho obed a cicke popri tom uvar trosku cisteho maska, urcite jej zdraviu urobis lepsiu sluzbu ;)

Vya

A ešte niečo , ona má rada aj také mäsko , čo predávajú v dm.-ke. Je to v obale akoby od paštéty, a vnútri sú také malé kúsky mäska -ako aj v kapsičkách... Myslíte , že jej vadí , že konzerva má veľké kusy a po roztlačení to nespapká , lebo je to ako nejaká kaša? Lebo tie "paštéty" vychádzajú rovnako draho ako kapsičky , aj cena aj gramáž.