Kam ten svet speje

ebi77

Konečne kráčame správnym smerom ....
Zemiaky sú drahšie ako banány.
Z údajne zdravého rybacieho mäsa, vytečie polovica vody.
Mäsové výrobky neobsahujú mäso.
V akciovom letáku Kaufland je 30 inzerátov na požičanie peňazí.
Jogurt obsahuje 45% mlieka.
Bravčové rebrá sú drahšie ako bravčové stehno.
Aj behom reči s kamarátom telefonujeme.
Čím viac vecí máme, tým viac túžime po ďalších.
Mobil má toľko funkcii, že sa nimi chválime priateľom, ale pre život sú nevyužiteľné.
Slivky dovážame z Argentíny, maliny zo Španielska, cesnak a cibuľu z Peru ....
Štátny sviatok je dôvodom opiť sa, ale prečo je ten deň sviatkom, to 90% ľudí nevie.
Plačeme pri pohľade na opustené psy, ale opustení ľudia nás nezaujímajú.
Slovo ďakujem nahradilo "čo za to".
Maslová buchta má záruku 12 mesiacov.
Kilo sušeného slepačieho hovna je drahšie, než kilo kuracích stehien.
V meste máme 200 pizerii, ale vepřo-knedlo si nedáme nikde.
Návšteva kultúrnych pamiatok vyjde rodinu na100Eur.
Polovica rodičov nemá peniaze na to,aby svoje deti poslali na lyžiarsky kurz.
Doma denne gruntujeme, ale odpadky hádžeme mimo popolnice.
Na televízii večer prepíname aj 25 programov, ale nájdeme len varenie celebrít, reality show, alebo reklamy.
Svojim blízkym pošleme aj tridsať stupídnych esemesiek, ale ani raz sa neopýtame ako sa majú.
Pod pojmom "kultúra" sa nám vybaví návšteva multikina.
Zaobstarávame si na splátky nadupané autá, aj keď len raz do týždňa ideme do supermarketu a raz mesačne navštíviť svojich rodičov v dome dôchdcov. Najpredávanejšie knihy sú kuchárky každého, kto sa objavil v smotánke, životopisy pseudohviezd a horoskopy. Existuje 30 časopisov pre ženy, ale ani jeden pre normálne ženy.
Najčítanejšim článkom na nete v rubrike kultúra, bol ten, ako si Hanychová žehlila nohavice na tele naparovacou žehličkou a opálila si frndu, ešte nieco? Ano!
Ministerka zdravotnictva je stavebna inzinierka.

;-)

ta3

Kam tento svet speje? Ak sa nespamata, nezmeni myslenie, rebricek hodnot, potom celkom urcite speje do zahuby, suhlasim s H2O a tiez pochybujem o inteligencii nasej civilizacie, ktora v honbe za ziskami devastuje co len moze a vobec nemysli na buducnost svojich deti a pretoze podla Doubledoga druha mensinova skupina rastie velmi pomaly, pravdepodobne bude potrebna katastrofa celosvetoveho vyznamu, lebo len tak je sanca, ze sa ludia konecne zobudia a zacnu rozmyslat nematerialisticky.

bataile

keď sme sa pýtali profesorky dejepisu na hodine,čo si myslí o roku 2012,povedala : Ťažko hovoriť,tieto predpovede tu boli aj roky pred tym(napr.2000) a stale sme tu....lenže je dokázané z minulosti,že ľudstvo bez vojny nevydrží viac ako 100rokov

každý si zoberieme z toho svoje ,záleží na nás...
ja som proti globalizácii (lenže je mi jasné,že je to nezastaviteľný postup),nepáči sa mi že idú Arabi postupne do Európy,ako osobne proti ním nič nemám (nie som rasistka),ale zoberte si to tak že postupne naša rasa vymierame,veď už je dokázané že napr. v takom Anglicku alebo Nemecku je viac percent obyvateľstva Arabov a ostatných rás a domáce obyvateľstvo sa sťahuje preč...môžme si zato sami

a ved je kapitalizmus- kapital- zaklad- peniaze.....kebyže sa peňiaze investujú do vedy namiesto toho aby každý hrabal pre seba,svet by vyzeral inak
každý by sme mali dať niečo tomuto svetu
:)

a kebyže si ja mám vybrať čím by som bola v budúcom živote,tak asi môj pes :D

Jooe Ker

nechapem co maju moslimovia spolocne s koncom sveta
Adenka31
nakolko budovanie raja na Zemi vylucujem pretoze nas ovlada "svorka" ktora ma najoriginalnejsie know-how ich egoisticky sposob uvazovania je pricinou mocenskych sporov a vraj hybna sila "pokroku"(patos ako svina)
...a scitanie ludu ??? do kolonky ohladom nabozenstva napisem !! katar !!
.. neschopna podriadit sa

Adenka31

Som prekvapená, ako málo optimistických momentov sa tu mihlo na to, že sa toho konca táto várka obyvateľstva nedožije :)Možné je, že s negatívnym prístupom nakoniec ľudstvo nezahubia jeho činy, ale jednoducho to, že si proste strašný koniec želá. A nezabúdajte, že všetci sme ľudia...

WSDFGRFGHJ

fuuuuuuuuuuuu a zacala POLITIKa,chlapci je to ulne jedno ci sme mensina alebo vedsina,dolezite na tomto svete je TY SAM,comu veris...ja verim na druhy zivot...tak ako si sa spraval v tomto...napr.zle ...budes znova narodeny a ci chces alebo nie,budes musiet napravit chyby

uhlie

Lost,

urcita rozmanitost je dobra, v tom s tebou suhlasim. Ale mai by existovat hranice. Problem je skor v tom, ze tu sa berie ako ciel podporovanie mensin bez ohladu na to, co robia. Dolezite je, ze s niecim nesuhlasia a automaticky sa to berie, ze oni maju pravdu a ostatni nie. A to ide potom na ukro vsetkych a hlavne vacsiny. Predstav si, ze robis vo firme si mensinou, ktora ma vylozene nohy na stole, alebo pracujes pre konkurenciu. A teraz si predstav, ze tou firmou je cely stat a takychto mensin je tu cela kopa.

chladomor

Lost, čo si napísal, sa nehodí na menšinu ale na individualitu. Byť súčasťou nejakej menšiny býva spravidla viac obmedzujúce, ako byť súčasťou majority.

chladomor

Áno pozbierali zločincov z celého vesmíru, vymazali im pamäť a vysadili ich na Zemi :-)
My sme ich potomkovia. To len taká fantasmagória mi napadla.

lost

uhlie - k poslednej vete, no nie vzdy je mensina na skodu :)
resp. nie vzdy je dobre sa drzat vacsiny, pretoze vacsinu sa lahko ovlada - a tym lahsie da dosiahne ciel, napr> umelo nadhodnotena ropa, zlato, energie, halo okolo atomoviek, elektroautove kalmstva o 0 emisiach atd atd atd :)
no ale chapem asi ako si to myslel..