Praca v Callcentre

M74

Včera si idem autom domov a zrazu mi na firemný mobil volá utajené číslo. Tak som zdvihol a počul som: "bla bla, robime anketu..." a v tom som zbadal policajtov, tak som mobil schoval. Keď som ho opäť zdvihol, tak som akurát tete povedal, že s ňou nemôžem teraz hovoriť. Zase nemám to srdce to len tak sprosto zložiť, iste to operátorky nemajú ľahké :-)

hassy

ja spom rpacovala v call centre, a bolo tu super. chodila som 4krat do tyzden na 8 hodin, dostavala som nejake 4 eura na hodinu, a bolo to take uvolnene cele, aj sme sa zabavali, porozpravali s kolegami, mali sme v podstate volno kedy sme chceli, mohli sme si urobit rpestavku na jedlo a kavicku, nebol problem. len je to vazne otrava sediet vkuse v kanci za pc s telefonom na uchu

johannka

Ak ti mozem poradit tak tam nechod, ja som sa po 2 hodinach zacala triast,
robota je to slabo platena, takou pracou nikdy nezarobis

esteze

este ze som si precitala vase nazory. dnes mi volali, lebo som si poslala ziadost o takuto robotu operatorky v call centre. je to na polovicny uvazok, ale z vasich reakcii som ich odpisala. teraz som v jednom malom obchodiku, kde nie moc casto chodia ludia. je tu kazdy den nuda, ale mozem si tu lakovat nechty, najest kedy sa mi chce a ucit do skoly. asi by ste to nevymenili na mojom mieste s telefonovanim, ze :)

lionesssssss

ja som robila v troch rôznych, otrasná robota a v jednom mi nezaplatili celý odrobený mesiac (a to som nemala ani deň voľna, lebo som chcela zarobiť) lebo firma skrachovala... nikdy viac by som nešla do call centra...

ono sa ti to na pohovore bude zdať strašne super, ale nedaj sa zmiasť, je to jedna otravná, nechutná a nudná robota... sedieť 8 hodín so slúchatkami na ušiach a čumieť do počítača, keď vonku je 100 stupňov... fuj

bidisa

no vsak to hovorim.ale funkcia helpdesk je pre ludi kt tuto robotu uz robili.nikdy sa nestalo teda pokial viem ja ze tam cloveka supli na prvu ranu hned jak nastupil.na to si najprv musi vyskusat outbound,ak neskor bude chciet inbound a az potom moze "rast" na ine pozicie..hovorim bola som tam iba mesiac a stacilo mi.akoze pracovnu dobu som si ja sama staviala ale aj tak.najviac som 6 hodin telefonovala lebo 8 by som nezvladla.dalej ty ludia boli nervozny ze odkial mame ich cislo a potom vysvetlovania okolo t-mobilu kt tuto verejnu databazu sprostretkoval.niektory mi na linke umierali,iny sa zas silno chceli vykecavat lebo za poslednych 5 rokov bol toto pre nich najblizsi kontakt s clovekom.mala som k dispozicii iba 30minutovu prestavku takze len tak tak som stihala sa najest,pit,zachod,cigaretka.
dalej mala som nejaky ten fix ale vsetko zaviselo od mojej sikovnosti.vsetko co som predala za mesiac sa spocitalo a mala som za to nejake provizie.vedla mna sedeli ludia kt dokazali v priebehu 1 dna predat veci za 2000 eur.ja som za mesiac predala za 1300eur.ale strop neexistoval.ak si predala strasne vela tak si aj strasne vela dostala.proste to bolo v urcitych momentoch pre mna tazke.
prvy mesiac brigadne a az potom oni uvazia ci bude praca na plny uvazok.
ako som prisla na 8 do roboty v jednom kuse a do prestavky som telefonovala.to znamena.vytocila som cislo pokecala alebo ma ten clovek rovno zlozil a potom ako som zapisala ci som nieco predala,aky bol,ci sa mozem ozvat do buducna dala som ulozit a uz mi vytacalo dalsieho cloveka a mala som zhruba 10sekund na to aby som si rychlo precitala o tom cloveku ci je to zena alebo muz,vek,poznamku z minuleho rozhovoru a co v minulosti objednaval.mali sme meninove a narodeninove ankety kde sme im samozrejme podarovali darcek ale iba ak si nieco objednaju :D
takze mila ewelinka: za pokus nic nedas..odist mozes kedy chces takze to vyskusaj a sama uvidis ci to je praca pre teba.

AdamKrt

Tak sa nedivim, ze odradzaju od call centra.

Mat 8h na usiach sluchatka a telefonovat, tiez vyzaduje urcite predpoklady. Naviac casto volaju ludia, co zuria, lebo im nieco nefunguje, nechapu a clovek musi byt slusny. Tiez callcentrum moze prevadzkovat funkciu ako je helpdesk, kde zase radia technicke informacie. To znamena VEDIET nieco a este to vediet aj VYSVETLIT, plus samozrejme slusnost pri vystupovani a trpezlivost.

Tak si clovek musi zvazit, o co presne ide, lebo to urcite neni svanda pocuvat to nonstop v usiach :)

bidisa

adam a ked napisala ze ju vsetci odradzaju tak si myslim ze sa jedna o to co som napisala.inak to som ja bibisa len sa neviem prihlasit pod svojim nickom.robila som tuto pracu a viem co to obnasa.

AdamKrt

Call centrum je aj u mobilnych operatorov a nepredavaju nic, len riesia rozne otazky zakaznikov.

Callcentrum automaticky nemusi znamenat predaj niekomu po telefone. To si treba najskor overit, aka je to spolocnost a o aku naplne prace v callcentre sa jedna. Lebo je jedna vec napr. predavat a byt financovany z predaja, alebo radit, vysvetlovat.

bidisa

ahoj.
no ja som tam robila mesiac a mne stacilo.ako neni to zla robota ale je narocna na psychiku.pokial si moc empativny clovek tak sa ti to nebude lubit lebo predsa len nutit nieco ludom kt su stary alebo maju rakovinu nieje nic extra.predpokladam ze ides na pohovor do linea directa? :)