Nechcu pacientov z VZP

Laurina22

Jezkova,vsetko je o pristupe.Ja som odisla sama od seba,nikto ma nenutil,ani som to nemala podmienku v paci.Moji rodicia nechceli odist s VsZP,ja som ich varovala,ze pride problem a budu cakat na cakacke,nech mi potom neplacu.Este sa mi smiali,ze to je uplne jedno,kde si poisteny.Pred par mesiacmi mala ist matka na operaciu a keby nebolo mna,tak caka doteraz na cakacke.Takze sa tento rok prehlasuje aj ona.

Jezkova

Ja som v Dovere a mama je v Union, nestazujeme si ani jedna. Dovera ma akurat nastvala, ked zrusila spolupracu z mne neznameho dovodu s mojou imunologickou, s ktorou som mala dobre skusenosti. Ale lepsie si uz asi nenavyberame.

lost

ahaaa, tak to som v tej najhorsej :D

btw, ta magnetorezoanancia stoji 280eur (alebo 365 za "dvojorgan")

cize je to celkom drahe, pre bezneho slovaka..

Jezkova

ja som z VsZP odisla lebo ma sr.li. Mala som s nimi kopu problemov. V roku 2009 si zmysleli, ze mam zle spravene rocne zuctovanie za rok 2005 a musim ho spravit znova. Jak keby si nemohli skor zmysliet. Musela som ist osobne k zamestnavatelovi ktoreho som mala v tom roku aby mi potvrdil papier ktory mi dali zo ZP. No a ked som isla do Anglicka robit, este som sa pytala, ci mozem byt poistena tu i tam. Ze nie, to sa neda, od nich sa musim odhlasit. Tak som sa odhlasila. A ked som sa vratila z Anglicka poslali mi list, ze im mam doplatit poistne za cele obdobie co som tam robila. Pisala som staznost ale nepomohlo. Tak som ich ziadala nech sa to da aspon na splatky, bola to vysoka suma. Ze dobre, daju mi. A dosiel mi papier ze im to mam zaplatit na 3 splatky. Posledna kvapka bolo, ked som dosla zo Svajciarska a chcela sa nazad nahlasit do ZP a oni ma odmietli, pretoze byvaly zamestnavatel mi vtedy odmietol dat papier so zapoctom. Mala som vtedy blby pocit, co ked ma auto zrazi alebo nieco, nemam ziadne poistenie, to mozem rovno umret, sama si to nezaplatim. Isla som do inej ZP a tam ma vzali, stacilo len vypisat cestne prehlasenie a ten papier som im doniesla neskor. Som sa s nimi najedovala, uz nikdy viac.

sissia

llek,s tym dobijanim lekarov máš. Jasneže , je to náročná práca. Moja lekarka už to chce vzdať, lebo tolko ťažkých prípadov, ktoré musí riešiť ju deprimuju. A este k tomu teraz všelijake skrty z poistovní, že nemôže vyšetriť skoro nič a ako sa má dopátrať k príčine choroby alebo zistiť z krvi, či ide o zapal?
Jasneže poisťovne škrtajú, ved z čoho by potom mali zisky, ak nie zo škrtov.
Bola som v Spoločnej poistovni, ale teraz som nechtiac v VšZP.
Ktorá je teda poisťovnňa este ako tak SERIOZNA?

Laurina22

Presne tak,ja poznam x lekarov a vacsina nema ani poriadny rodinny zivot.Pretoze ked pracuju len v nemocnici v statnych ambulanciach,tak toho teda vela nezarobia a ak si myslite,ze ano,tak ste na velkom omyle.Preto si vacsina pootvarala aj sukromne ambulancie a sukromne zariadenia ale su tam od nevidim do nevidim.Pretoze pracuju aj v statnom a po sluzbe idu do svojho.Takze asi tak.

llek

Lost, nakoniec mas aj odpoved niekoho z oblasti poistovne. Iste, hlavny problem je , ze penazi je malo a neda sa carovat a spravit to tak ze to nitko nepociti.
Uz len taky drobny komentar - neotvoris 2-3-4 ci neviem kolko ambulancii, lebo den ma len 24 hod a robit pracu lekara tak naozaj, hm to ti nie je az taka sranda, je to unavne a aspon u nas aj psychicky narocne. Vies ti naozaj chori, co im ide o zivot, ti odoberu dost velku cast energie, ktoru musis niekedy aj dobijat.