Chlamýdie

Príspevok v téme: Chlamýdie
bazalka

Ahojte, potrebovala by som poradiť: mala som opakovaný zápal močového mechúra, vždy bol preliečený antiobtikami, ale nepríjemné pocity v oblasti močového mechpra pretrvávali. Močový sediment aj kultivácia boli o.k. Gynekológ mi zistil hraničné hodnoty na chlamýdie, dal mi antiobtiká na tri týždne. Neviem síce, kde som to chytila, keďže mám len jedného partnera, ktorý bol aj môj prvý. No to je ale jedno. Pociťovala som aj neustálu únavu, padali mi vlasy, začali sa mi lámať nechty, s ktorými som nikdy predtým problémy nemala. Chcem sa teda spýtať, či toto všetko mohlo súvisieť s chlamýdiami a čo by som mala ešte spraviť, aby sa mi organizmus dal do "normálu". Ďakujem za príspevky.

vejva

to mas tak ja som po umelom oplodneni aby som ta dostala do realu a to nehovorim ze som tam chodila ako na hodiny klaviru takze cytologiu a vsetko ostatne som mala urobene a tiez mi to zistili az prsne ked som otehotnela a to tym ze citologia im prisla az ked ma uz oplodnili dobre nie?ale co uz narobime

bazalka

Pokiaľ viem, tak drvivá väčšina žien aj mužov nemusí mať žiadne príznaky, preto sa to aj rýchlo šíri. Keďže nikomu nič nie je, tak samozrejme sa nelieči a nakazí aj druhých. Mne môj gynekológ povedal, že tie problémy s mechúrom sú pravdepodobne z toho. A tie vlasy a nechty sú možno aj dôsledok tých antibiotík, ktorých som v posledných mesiacoch pojedla naozaj veľa, keďže mi najskôr vždy liečili zápal mechúra, až potom mi prišli na chlamýdie.
Takže už asi nemám ani krv, len chemickú vodu :))).

vejva

tak pockaj na vysledky ja som to tiez mala a zistili mi to az ked som ostala tehotna takze v tehotenstve som to uzivala cize zase tie ine priznaky som nemala co sa tykaa nechtov a vlasov a mechuru ale to zase bude tym ze som bola v tom takze mne sa to zase vsetko upravilo spevneli sa mi vlasy nechty atd..

bazalka

Beriem antibiotiká sumamed, tri tabletky, potom týždeň pauza a potom znova. Zajtra začínam tretí cyklus. Partner bral tiež tieto antibiotiká, ale len jeden cyklus. POtom asi za dva týždne idem na kontrolný ster, tak potom uvidím. Niekedy sam i zdá, že ešte ten mechúr cítim, ale je to asi o 90% lepšie. Únavu už takú tiež necítim, len tie nechty ... Tak ale ešte mám jeden cyklus, tak snáď mi to pomôže, lebo som už z toho na nervy.