Veľké bolesti chrbtice, kvôli skolioze

Príspevok v téme: Veľké bolesti chrbtice, kvôli skolioze
Moonika

Mám veľké problémy so skoliozou, už som zufala neviem čo robiť, mám 38 stupnov, ale mám pocit, že to je už viac. Je to hrozný pocit mať skoliozu, nemôcť si dovoliť dať na seba elastické tričko :( začala som cvičiť cviky sm systém, ale neviem, uvidíme ako, zatial nemám pocit, že by sa mi to zlepšovalo. Chcem sa spýtať či tu niekto nepozná niečo dobré, čím by sa mi mohla polepšiť krivka zakrivenia... Počula som aj o dornovej metode, či bruussovej masáži, mohla by aj tá pomocť?

jankaaaaaaaa

skus si pohladat aj na nete aj ine cviky na skoliozu. dolezite je natahovat svalstvo a spevnovat ho. drz sa rad doktora. cvicit treba kazdy den. urcite to bude lepsie , drzim palce :)

Moonika

jankaaaa cvičiť cvičím, plávať nemôžem chodiť kvôli častému zápalu moč, mechúra a korzet takisto nosím....

Moonika

maria1113 ja som chodila cvičiť sm systém do trnavy, tam ma to naučila, bola som tam 10x a teraz to cvičím doma, vraj by to malo pomôct, ale neviem, zatial nevidím, nejaké zmeny... bojím sa, pretože na druhý mesiac idem na rng. Hm, veru do toho cvičenia sa nechce, aj ja sa musím velakrát nutiť...ja mám eskovitý tvar... tak ked ide chrbtica do lavej strany, tak sa človek vytáča do lavej strany. Ja mám hlavne krivý v diekovej časti do lava. Musíš sa nan pozriť zo zadnej časti chrbta....

Moonika

maria1113 ja som chodila cvičiť sm systém do trnavy, tam ma to naučila, bola som tam 10x a teraz to cvičím doma, vraj by to malo pomôct, ale neviem, zatial nevidím, nejaké zmeny... bojím sa, pretože na druhý mesiac idem na rng. Hm, veru do toho cvičenia sa nechce, aj ja sa musím velakrát nutiť...ja mám eskovitý tvar... tak ked ide chrbtica do lavej strany, tak sa človek vytáča do lavej strany. Ja mám hlavne krivý v diekovej časti do lava. Musíš sa nan pozriť zo zadnej časti chrbta....

jankaaaaaaaa

cvicit cvicit cvicit. popozeraj na nete cviky na skoloozu, velmi dobre je plavanie.vela plavania! kazdy den musis cvicit viackrat. a nos korzet!!

maria1113

Ahoj Moonika, prosím ťa, ty si si kde objednávala sm systém, ja som len videla reklamu na českej TV. Moja dcéra má tiež skoliozu, tiež sa trápime, chodí plávať, ja len chodím a stále jej pripomínam, že treba cvičiť, vidím, že niekedy to robí nasilu. Ty máš do ktorej strany vykrivený chrbát? Ako sa to vlastne určuje, že do ktorej strany to je, keď sa pozrieš na rng urobený zpredu, alebo posudzuje sa rng chrbta, zo zadnej časti