Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pomoc v nudzi, otec alkoholik..

Príspevok v téme: Pomoc v nudzi, otec alkoholik..
Erika265

Ďakujem že ste otvorili tento príspevok. Som 17 ročná študentka ktorá až teraz pochopila čo je to niesť zodpovednosť za iných. Môj otec je alkoholik, a je to hotová továreň na výrobu dlhov (už vyŠe milióna sk) Musíme sa s mamou a mojím bratom odsťahovať do podnájmu v Nitre. Hľadám pre nás 2-3 izbový byt. Problém nastáva teraz: mamin plat je 330 eur.. ako dokážem nájsť takého človeka ktorý nám zo súcitu zníži nájomné na 150 - 200eur aj s energiami mesačne? Som uŽ veľmi zúfalá hľadám uŽ pár dní a stále nič :( Prosím poradte mi, čo robiť?

smajliQa

inak Nitra sa nezda.. platy male, najom vysoky.... mam tam rodinu, pytala som sa,,, a asi sa budete musiet uskromnit s vacsim jednopizbakom. vies,, aspon zatial.. ved ste rodina..

lost

nj okradal by rodinu, avsak kreativne uctovnictvo to isti :)
avsak on okrada seba a rodiu uz len tym ze nevie co s peniazmi... najomne nie je forma zarobku :) teda mozno taka ultra konzervativna, ak by mal rozum, tak by si prepocital ze za najomne nedostane viac ako 6-8, max 10% rocne.. (to 10% plati v extra lacnych bytoch, kde mal stastie na najomnika), pretoze niektore byty zyvaju prazdnotou celkom dlho :)
a uz len z principu, mat cca povedzme 50 000 eur a beznu robotu je velmi zvlastny mix ako manazovat svoje portofolio.. :) i ked ja mam take pohlady na svet ako zvysok populacie :D
tak ja neviem, ale v BA takmer v centre 1izb 30m stoji tak 333eur +- a v nitre 280? to je taky nepomer trosku :) a to neviem o nitre nic ale :D i ked niekde som cital ze tam je najleps pomer platy/ceny byvania
ono ten najom platit z 1 platu pre viac ludi je vzdy problem...

alebo co zobrat 2-3izbak do max 400eur a dat 1 izbu dvom studentom za 150eur dokopy plus minus

bibi123

lost-ale zase, ten kto by tak znizil extremne najomne by okradal nielen seba, ale aj svoju rodinu:O((( ked ma niekto byt na prenajom, neznamena to, ze je hned milionar a zaraba 1000cky eur mesacne...

bibi123

lost-len v NR sa strasne vela bytov zateplovalo(tam maju vela vysokych, panelovych bytoviek-neviem, ci si tam niekedy bol, ale tam su tak na nic naprojektovane domy, ze je tam neskutocny vietor a splacanie uverov za zateplovanie je v tom fonde oprav vysoko zahrnute), preto tie energie 60eur su podla mna velmi nizke(lebo vela ludi do nich rata zalohove platby celkovo-vratane vsetkych poplatkov). okrem toho energie sa nedaju pocitat inak ako odhadom-lebo vyuctovania za teplo, vodu, elektriku sa davaju len raz rocne...

Erika265

lost: určite, len ešte takého ochotného nájsť ;) my sami sme z dediny pri nitre a cestovné pomaly tiež nestíhame platiť. Preto by bola lepšia alternatíva na byt v Nr. U rodiny nie, tí hneď povedali že treba byť samostatní, teda ochota na 1. mieste.

lost

1izb 37m2 za 220eur+60energie
60energie je trosku vela na nitru, cize by som sa snazil dohodnut sa na realnych nakladoch, tie mozu byt podla mna nizsie, i ked sa do toho nevyznam (v ba mavaju taketo byty zvacsa energie +30e alebo podla realnej spotreby), popripade sa este nejak dohodnut s majitelom...
(ale na slovensku bude asi majitel cakat asi aj 1 rok na to aby ziskal niekoho kto da o 10eur mesacne viac :D ale snad nie kazdy je taky), popripade nejaka dedinea v blizkosti nitry nie je realna moznost?

alebo u niekoho z rodiny to nejde ?

Erika265

SmajiQa: Keď on je už 3 mesiace bez práce.. To je jasné, ale ku tomu treba najskôr ten rozvod. My sme dúfali že keď mu oznámime že sa sťahujeme preč, tak sa uvedomí a bude normálny... asi márne.. no uvidíme

Erika265

bibi123: veľmi pekne ďakujem za radu, určite to mojej mame navrhnem a popýtame sa. Ešte raz veľmi pekne ďakujem!

smajliQa

erika, jasne... to je sice hrozne, ze ma tvoj otec exekuciu na krku, ale vyzivne platit musi.... ak dostane nejaku pracu, stat mu to zrata... bude musiet na vas platit...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pomoc v nudzi, otec alkoholik.. - Fórum - ZDRAVIE.sk