Boľavé chodidlá

Príspevok v téme: Boľavé chodidlá
Casalia

Nenosím ich často, ale ak si dám z času načas topánky s vysokými podpätkami, tak ma nenormálne potom bolia chodidlá aj niekoľko dní. A pritom nenosím žiadne extrémy, max. 6 cm. Ale aj tak sa mi pod prstami robia také "otlaky" ( alebo čo to je - zhrubnutá pokožka). Snažím sa v rámci možností kupovať fakt kvalitné topánky, ale robí mi to stále.
Skúšala som už aj nohy "zvyknúť", ale to bolo utrpenie pre mňa, potom som tie otlaky cítila aj v mäkkučkých šľapkách.
A to ešte chodím raz do mesiaca na pedikúru, kde mi tie otlaky ošetruje.
Väčšinou teda nosím baleríny, ale príležitostne potrebujem "vyzerať" :-) k svetu a obuť si vysoké topánky.
Myslíte, že existujú nejaké vložky do topánokm, alebo niečo, čo by "pomohlo", aby mi nohy vo vysokých topánkach "netrpeli"?

ververka

ja mam podobny problem. napriklad aj ked ide o 3cm opatky.
palilo ma chodidlo a uz som to nevedela vydzrat a vzdy sa tesila ako sa vyzujem.
kupila som si vlozky do topanok a preslo to. najlepsie su hrube a makke. niekde mam gelove, niekde jednu-dve vrstvy obycajnych latkovych a nohy ma nepalia.

mozno-

...ano to viem,chodim kazde pol roka na kontroly s kostami/takze som pod kontrolou/-len moj problem je ten ze mne nerobia dobre napr.take CALTRETE co predpisuju lekari na odvapnene kosti tak beriem ine doplnky...

Ivka 1

Na doplnenie vapnika do kosti - zahustenie kosti su potrebne vyvazene znesi mineralov a stopovych prvkov, ktore nezatazuju traviaci system a neukladaju sa inde ako v kostiach napr. v cievach, v ladvinach.

Casalia ano zasla by som k ortopedovi, ak je z ortopedickej stranky vsetko v poriadku, bud Vas posle na dalsie vysetrenia alebo aspon predpise vlozky do topanok. Su predsa len lacnejsie ako bez lekarskeho predpisu :)

mozno-

...kosti boliet nemusia-je to zradne-hlavne ie zaciatky-aj mne to zacinalo tak-ze ma bolievali len nohy chodidla-a postupne sa pridavali dalsie veci...ALE TAK NEMUSI TO BYT TVOJ PRIPAD...TREBA ZVAZIT-JA BY SOM ZASLA K LEAKROVI-LEBO KED JE CLOVEK ZDRAVI NEMAL BY MAT ZIADNE PROBLEMI...
ZELAM VELA STASTIA ABY SI SI PRISLA NA TO CO TI POMOZE

Casalia

Mňa nebolievajú kosti, ale spodná časť chodidla, tá, na ktorej sa stoji. Keď mám vysoké podpätky, čiže prenášam váhu vlastne na špičky a potom ma bolí tá časť kde končia ( začínajú :-) )prsty...

Ivka - ten Sanitas mi mohol tiež napadnúť...Ďakujem...

Myslíte, že až na ortopéda by to bolo?

mozno-

...CHCEM OPRAVIT-ani nie bolia chodidla ale je to taka stiplava bolest-neda sa to ani opisat-ale mala som aj ja ten problem-ze ked som mala trochu vyssie podpatky hned sa mi narobili pluzgiere a nohy ma nenormalne boleli...pluzgiere sa mi narobili aj pri sportovej obuve a ked som dlho chodila...po navsteve ortopeda a predpisani specialnych vloziek sa mi to zmiernilo-ale este so musela brat vapnik atd.lebo mi chybal v kostiach
len ja som mala este okolo toho viac problemov...
tak ja by som urcite odporucala aby zasla k ortop.