Plucna embolia a rakovina

Príspevok v téme: Plucna embolia a rakovina
tumbiak

Dobry den,prosim chcela by som sa opytat ci vie niekto alebo ma skusenosti s plucnou emboliou.Pani ma rakovinu prsnika s metastazami do pluc,pecene,kosti...Naposledy jej nasli v plucach vodu a vcera ju hospitalizovali do nemocnice pretoze jej zistili emboliu.Ma pred sebou osmu chemo a vobec nevieme co nas caka.Prosim akekolvek skusenosti alebo znalosti.
Dakujem

Ivka 1

LLek nehnevajte sa, ale mali ste poradit a nie reagovat na ine prispevky. Cele ste to vlastne spustili Vy. Rady sa dockala Tumbiak az teraz na konci.

llek

Tumbjak, mate pravdu, ze napriek tomu, ze su tu uz 3 strany, len velmi malo z toho je v skutocnosti odpovedou na vasu otazku a vas problem. Ludia,ktori sa liecia alebo liecili chemoterapiou nechcu totizto donekonecna citat ake je to skodlive, chcu radu a pomoc pri nejakom konkretnom probleme a vobec ich nezaujima statistika ani to co si kto mysli o lekaroch a podobne. To si ale mnohi prispievatelia vobec neuvedomuju, lebo v realnom zivote nepracuju s chorymi ludmi. Mnohi co sem pisu maju pocit ze idu pomahat, ale v skutocnosti len egoisticky pouziju danu temu pre svoje ucely alebo na to aby si "vypisali" svoj hnev ci niekedy az nenavist voci niekomu inemu, co si mysli nieco ine ako oni, lekari su taka vdacna skupina, na ktoru si mnohi ten svoj hnev tu na forach "vypisuju". Vo vysledku sa vacsinou uplne odboci od temy a diskutujuci si casto ani nevsimnu, ze ten co otazku ci problem nastolil vlastne uz davno z fora odisiel, lebo radu nenasiel. Ono aj diskutovat, radit ci odpovedat na otazky sa treba asi naucit

llek

Netvrdim, ze kombinacia embolia a chemoterapia je dobra, ale je realna, je to nieco s cim sa stretavame a neda sa vylucit, ze ta embolia suvisi s aktivitou nadoroveho ochorenia, co by nasvedcovalo tomu, ze chemoterapia nebola dostatocne ucinna. Cim dlhsie sa pacient na nadorove ochorenie lieci a cim viac je ochorenie pokrocile, tym viac by mal mat moznost sa sam rozhodovat, ci sa chce este chemoterapiou liecit alebo nie. Pacient, ktory uz dlhsie zije so svojim ochorenim a ma uz niekolko chemopterapii za sebou, vie sam najlepsie posudit, ci je ta liecba ucinna a najma ci uz neziaduce ucinky neprevazuju nad efektom liecby. Mudry a skuseny lekar vzdy pocuva pacienta a ked uz sa nechce liecit chemoterapiou, mal by to akceptovat. Takze odpoved na vasu otazku je, ze pacient moze poziadat o prerusenie ci ukoncenie liecby.

tpch

Ak mas dokazy, ze za ten liek berie proviziu, podala si trestne oznamenie na policii?
Ak nie, ta na co cakas?
Ked je lekar sikovny, dokaze pacosa presvedcit, ze prave toto je o najlepsie, a este mu za to zaplatia, pricom na neho nikto nepoda trestne oznamenie za podplacanie, potom je to sikovnost lekara. Moralne to mozno nie je, ale je to z velkej casti vina dotycneho pacienta bez ohladu na vek. To, ze niekto zil v socializme, nie je polahcujuca okolnost, skor pritazujuca, lebo tu ten socializmus trpel a nicil nim zivot mladej generacii. Potom je to jeho problem, alebo nech sa prestahuje do Severnej Korey, alebo na Kubu, tam sa diktatorom, ktori vzbudzuju doveru beznych ludi, este zatial dobre dari...