Plucna embolia a rakovina

Príspevok v téme: Plucna embolia a rakovina
tumbiak

Dobry den,prosim chcela by som sa opytat ci vie niekto alebo ma skusenosti s plucnou emboliou.Pani ma rakovinu prsnika s metastazami do pluc,pecene,kosti...Naposledy jej nasli v plucach vodu a vcera ju hospitalizovali do nemocnice pretoze jej zistili emboliu.Ma pred sebou osmu chemo a vobec nevieme co nas caka.Prosim akekolvek skusenosti alebo znalosti.
Dakujem

uzulik

Mám suseda, síce nemá rakovinu, ale má silnú cukrovku. Pred dvoma týždňami mal vodu v tele. Pribral 8 kg. Nič si z toho nerobil, až ked mu prišlo zle tak išiel k lekárovi. Dali mu tabletky na odvodnenie čiže chodil často na WC. Ale tiež nevládze dýchať a spáva skoro posediačky. Len je zaujímavé, že si ho v nemocnici ani nenechali ale poslali ho hned domov.

Len u tvojej svokre je to iné, kedže má rakovinu. No myslím si, že ju tiež odvodnia a uľaví sa jej pri dýchaní. Držím palčeky.

Ivka 1

Su rozne sposoby liecby, ktore sa mozu pouzit ako doplnkova liecba popri brani chemoterapie a eliminuju tak jej skodlive nasledky.Pacient ju lepsie znasa a aj skor sa po nej zotavi.
Nepaci sa mi ta voda v plucach .To nie je dobre ... No nadej zomiera posledna a dufam,ze sa svokre polepsi. Prajem jej to z celeho srdca.

tumbiak

Neskusali sme nic,a ani si neviem predstavit nic ine...
Neviem,len je to tazko,pretoze ja aj keby som nieco navrhla,je to moja svokra a ta ma 3 deti...Viacmenej je to na nich co sa rozhodne.Len ja mam pocit,ze je to cim dalej tym horsie a pritom vysledky po chemo hovoria,ze lepsie.Hlavne,ze 8 chemo berie a toto jej pisu po stvrtej a stale chodi.Ja tomu proste len neverim,ze je to lepsie.Organizmus akoby to uz vzdaval,lebo uz nevladze bojovat.Neviem...

Ivka 1

Tumbiak ano bude to narocne aj kvoli vode v plucach. V dosledku toho maju pluca nizsiu kapacitu na nadych a do organizmu sa tak dostava menej kyslika. Zaroven sa zle okyslicuje aj mozog. To ju velmi oslabuje. Chemoterapia tiez organizmu nepridava na sile a uz osma v poradi ....Skusali ste aj ine sposoby liecby ?

Freee

v rodine mame pripad, ktorý chemoterapia skoro zabila, odrazu vysoky tlak, srdce nestihalo, voda v plucach, zistili lekari, ze z chemoterapie, museli na cas vysadit, teraz s nou pokracuje dalej

tumbiak

Ivka,preco ta osma bude narocna?Kvoli tejto dalsej diagnoze?Alebo prave preto,ze je osma?
Nie,vodu jej este neodsavali,vraj je jej menej,ale...Neviem.Strasne tazko dycha.Len ked sa ma posadit na posteli,to ju zadycha.
Dakujem za odpoved

Ivka 1

Ta voda v plucach nie je dobra.Uz jej ju odsavali? Osma chemoterapia bude pre nu velmi narocna.Musi byt velmi zoslabnuta.