Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Psik do bytu

Príspevok v téme: Psik do bytu
misiatkoo

Dobry den!
Hladam maleho psika do bytu, kedze mame naozaj maly bytik, tak potrebujem nejaku malu rasu,tak do 10kg. Najviac by som chcela civavu, cavaliera, seltiu . Mate skusenosti s tymito psikmi? Alebo nejake ostatne male rasy? Kedze travim cas aj v skole, potrebujem, aby psik sam doma vydrzal a neotravoval susedov. Bojim sa u tych civav hlavne kvoli stekaniu. Dakujem za vase rady

lost

pudel je tiez extremne naviazany na ludi ... (alebo pana, i ked myslim ze mu staci ktokolvek)
avsak vydrzi sam doma dost (ten moj aspon) , az do 9 hodin zatial.
ma velmi rad ine psy a ludi, cize zahra sa s nimi vonku - vtedy neposlucha na pod sem

ale ked je s nim clovek sam, tak na pod sem posluchne skor nez to stihnem vyslovit :D (a to niekedy doslova) :D

ja mam stastie ze nic nekuse, ale ak sa nudi (tj. nehram sa s nim cely den), tak hlada nieco s cim by uputal pozornost..

ale ten moj, ked bola stena (on este je, ale male stena), tak robil nieco co smajliQa popisala, len netrhal nic, ale vencil som ho 3x a musel som ist do potravin a tam som ho nemohol zobrat, tak zostal sam doma a samozrejme, stacilo mu 15 minut na to aby mi stihol urobit prekvapenie :D vo forme kopky pod kuch. stolom..

Chihuahua je aj mest ov Mexiku :)

ono je to asi jedno aky pes, ked sa spravne vychova :)

smajliQa

ja mam maltezskeho palacoveho , a poviem ti, ze urcite nie, ten psik je velmi naviazany na svojho pana... a nemoze byt sam doma... je potom velmi smutny...
a zavija este hodinu po odchode.. takze tak...

civava... ako tu uz bolo spomenute, je dost agresivna, to by som uplne vylucila...

neviem. kazde steniatko ked je male, je nevyspytatelne.. proste... aby sa ti raz nestalo to co mne, ze som prisla o niekolko parov topanok a rozkusane dvere...

porozkusovanu kozmetiku, a s kaluzou na chodbe.. podotykam, bola som prec asi tristvrte hodinu....

uz to nikdy neurobim :D:D:D:D

misiatkoo

to, ze chcem psa, nie je rozhodnutie zo dna na den. So zvieratami vyrastam od malicka, ked sme sa v mojich 12. prestahovali z panelaka na dedinu, tak hned sme si kupili zlateho retrivera, ktoreho mame do dnes. Potom som nasla na ulici mini psika, o ktoreho som sa starala 2 roky, mala som ho v dome. Bol chory na srdce a tak zomrel. A teraz som sa uz ako velky dospely jedinec :D odstahovala od nasich a kedze s priatelom milujeme zvierata, on mal tiez psa, je nam bez nich smutno. Nas byt je maly, a tak sme sa nakoniec rozhodli pre civavu. Chceme ho dobre vychovat, ziadne rozmaznavanie. S tymto plemenom mate nejake skusenosti?

lost

inac, vie niekto co by sa stalo neplznucim psom v prirode?
napr pudel (alebo iny, to je jedno)
ktoremu neustale rastie srst, a nevypadava mu...

ved coskoro by mal 10cm vsade a nevidel by nic, nevedel by sa ani hybat... hmm, vzdy ma toto zaujimalo :D

(sorry za trochu offtopic, ale ked uz tu mame temu :) )

misiatko:
www.justdogbreeds.com
www.dogbreedinfo.com
www.justdogbreeds.com

toto mi pomohlo pri mojom vybere :)

podla mna ked si vyberas psa, mala by si ho prisposobit svojmu zivotnemu stylu.
nie som v tomto expert, cize len hodim nieco do plena aby s tym niekto zacal :)
napr > kolko hodin denne sa mu mozes venovat? niektory pes vyzaduje napr 4 hodiny, iny 4 minuty.. (cisla su vymyslene, ale cca pre predstavu)
niektory pes nerad cestuje, niektoreho treba strihat a cesat (imho toto je irelevantne ked uz chcem psa),

kedy si sa rozhodla ze chces psa?
ak to volo vcera vecer alebo dnes rano, este by som par dni pockal.

a neber psa bez papierov prosim. nepodporuj tych buranov co skrizia aj medveda pre ucel zisku. tam mas riziko choroby takme garantovane, lebo ich chovaju v krabici od topanok (blbe podmienky).. idealne je aj pozriet ci su rodicia OK a tak (ak zvolis papieroveho, tak je to automaticke ze majitelia uz povedu co a ako)

este pred papierovym, skus pohladat napr utulky, mozno sa tam nieco dobre najde :)

lost

No niektory pes sa ma v byte lepsie ako iny pes na dvore :)

na dvore je sam.. v byte ma spolocnost daleko castejsie..

podla mna najidealnejsie pre psa je dom + zahrada - podla jeho vyberu :D

i ked, ked mam svojho psa v posteli, tak mi to pride take divne :) ze "zviera" tak blizko respektive ako ludia zmenili vyznam zvierat, ich zivot a osud ako rasu - ze teraz robia "spolocnost" ludom..

lost

trpaslici alebo toy pudel? :)

LETICIA, pes v byte versus ryba v akvariu
pokial to akvarko nie je velke ako 1/2 beznej izby, tak je na tom ryba horsie - ma menej miesta :)

BTW, pes je naozaj nelahky na "chovanie" :) chce to naozaj vela casu, ak sa mu nebudete/nebudes venovat takmer kazdy den (ok, par dni sa da vynechat, ale nie vela) tak sa zacne nudit a zacne robit problem.

BTW, je to zavazok na 12-15 rokov ;)

psa nie je dobre kupit a potom odlozit...

Textová Inzercia

Zľavnené pobyty v Bardejovských kúpeľoch

Využite zľavy v mesiacoch január – marec na liečebné a relaxačné pobyty až do výšky 25%.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Psik do bytu - Fórum - ZDRAVIE.sk