Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hormony

Príspevok v téme: Hormony
ahaja

mam 18 rokov, a mam problémy so štítnou žlazou ... od mala mi vraveli všetci že som chuda že musím jesť a tak ... neviem občas ma to zdeptalo a odbilo mi to dosť sebavedomie že nikdy nebudem môcť byť ako ostatné baby neviem prečo ale tak somto citíla teraz už nie ale trapia ma iné veci od tohoto sa začala odvíjať socialna fobia a červenianie teraz je to skôr o tom že mam síce trému ale už ide o to že cítim že sa červenám tréma ustupuje aj strach ale potenie dosť nadmerné a občasné hlavne po fyzickom výkone trasenie ruk alebo aj ráno, a mastná pleť aj vlasy môže to byť že som síce vo vývine ale aj tak to trasenie ruk ma doraža nechápem to príde to tak nečakane ked držím v ruke tabletky uplne počuť ako šuštia nedokažem mať kludne ruky proste ... a niekedy mam hrozný pocit na duši ťažko sa mi dýcha, a to nič nerobím iba tak sedím ak viete niečo poradiť bola by som vďačná vopred dik :)

klina

Dobrý deň,
dcéra má 16r - nadmerné vypadávanie vlasov, chudnutie a potenie. vychádza mi to na zvýšenú činnosť štítnej žlazy.
Chystáme sa k doktorke, ale pred tým by som vyskúšala aj ten test s jodom. trošku som sa domotala pri BETADINE ® (kontraindikácie). Pri zvýšenej činnosti štítnej žlazy teda jod chýba či nie....
Dakujem

Kontraindikácie:

Prípravok sa nesmie používať v nasledujúcich prípadoch: precitlivenosť na jód, zvýšená činnopsť štítnej žľazy, kožné zápaly, závažné poruchy funkcie obličiek, súčasné užívanie liečiv na liečenie ochorení štítnej žľazy ako aj pred liečbou rádioaktívnym jódom.

RNG

Betadine nie je jednoducha jodova tinktura ale draha forma max 1% jodu v polymere.

Stara lacna a ucinna forma jodu je 2% jodu a 2.4 % KJ v 50% alkoholickom roztoku(ethanol)
Ja to pouzivam uz dlhe roky, aspon raz do tyzdna a pod pazuchami sa mi zafarbenie/jodovy flak strati do 12 hodin
Poznam to doverne aj z mladosti, ked mi mama casto oskrete kolena a lakte hojne touto tinkturou dezinfikovala proti hnisaniu.

Martin100

No o tomto som ešte nepočul ale áno dala by sa kľudne použiť aj ta jodová tinktúra ale záleží na tom ako sa to bude vstrebávať a ako s nim telo naloží. U tohto prípravku sa to kvapká ako ste už napísali na podbrušie alebo do podpazušia. Lugolov roztok sa užíva orálne a tá tinktúra sa kvapká na pokožku. Fungovať tiež môže len je tam otázna tá vstrebateľnosť. Niektoré látky vie telo lepšie využiť ak sa užívajú orálne a iné zasa ak sa vstrebávajú pokožkou. Vyskúšať to samozrejme môžte a sama uvidíte, či sa niečo deje. Na test jódu tento prípravok plne vyhovuje a vstrebe sa vám prakticky vždy ale otázne je či tá škvrna zmizne do 8 hodín od natretia a to svedčí, že ho máte väčší nedostatok.

silvus28

Martin 100, ja som počula že namiesto lugolovho roztoku sa to dá urobiť aj s obyčajnou jódovou tinktúrou, napr. Betadine, treba si dať pár kvapiek na podbrušie alebo do podpazušia a jód sa tam vstrebe, ak ho má telo nedostatok...je to pravda? Ďakujem za odpoveď

Martin100

Bylinky sú dobrý pomocník a divili by ste sa, že v niektorých zmesiach sú ozaj silné a vyženú z vás pekné šmejdy. Mali by ste si vyčistiť hrubé črevo napr. formou klystírov.

ahaja

takže ... chodím na endo tam ma sleduju zatiaľ stále mi nejaké syndromi zisťuju väčšinou o nič nejde ... momentalne používam probiotika kedže mam dosť dokašlané zdravie po liekoch a milion iných vitamínov... ani tak samotná štítna žľaza ma netrapi len neviem či to nevyvolava aj tie ostatné symptomy... hlavne ma štve to občasné trasenie ruk a slzenie očí, okrem toho občas ma picha v hlave ... mylsím že je to aj tým že som dosť vyčerpana ... hmmmyslím že bilinky mi nepomôžu kedže pijem všelijaké čaje a neviem čo všetko ... dik za radu

tpch

to na tom slavnom oberone diagnostikuju lekari? asi nejaki skrachovanci? u nas tym diagnostikuje veterinarka. Ved doktor ako doktor, aj ludia su len zvery.

Martin100

Samozrejme nikde som sa nezmienil o to, že je to k voľnému predaju ale ako som už písal ak vám zistí diagnostik, že máte parazitov tak predpis by sme mali dostať a ešte je tu spomínaná možnosť zmes byliniek, ktorú by som taktiež hneď nevymazoval zo zoznamu.

Martin100

Dobrý deň bolo by dobré ak by ste nejako získali lugolov roztok. Obsahuje jod a ľahko si môžte urobiť na jod aj test. Nanesiete ten roztok na predlaktie a ak zmizne do osmich hodín tak ho máte v deficite. Nič by sa nedialo lebo ak ho zoženiete tak si ho budete dávkovať a deficit jodu doženiete. Taktiež sa dá jod získať z morských rias (vločky nori- zoženie v obchodoch so zdravou výživou) a stoja okolo 100 gramov 3€. Na dlhodobé používanie je dovolená 1-2 lyžičky týchto rias a môžte si to dať do šalátov. To by bolo akurát keby ste mali deficit jodu.

Veľmi často problémy so štítnou žľazou vyvolávajú vaši vlastný paraziti. Bolo by dobré sa zamerať na očistnú kúru pečene a protiparazitálnu kúru. Existujú na to rôzne zmesi byliniek no existuje aj prípravok tuším, že sa volá Vermox no problém je, že s ním zničíte parazity len v tráviacom trakte ak ak sú aj v orgánoch tak tam treba použiť iné prípravky proti parazitom napr. Zentel, Cesol, Praziquantel.
Veľmi vhodné by bolo ak by ste išli k nejakému skúsenému diagnostikovi na Oberon alebo Salviu a on vám zistí čo vlastne v tele máte aké paraziti ak potom je s nimi ľahší boj ak viete čo vlastne v tele máte a viete ako proti ním bojovať.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hormony - Fórum - ZDRAVIE.sk