Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako dlho asi budem mať sadru?

Príspevok v téme: Ako dlho asi budem mať sadru?
Peter_xxx

Dobrý deň,

Predvčerom som spadol z bicykla , bol som u doktora ,ten ma poslal na RTG, potom mi dal ruku do dlahy s tým , že v utorok mám prísť na presádrovanie.

Správa: imageshack.us

Nevyznám sa v tom a tak by som chcel vedieť vaše rady ,ako urýchliť hojenie a už vyššie spomínanú otázku v nadpise.

Vopred Ďakujem.

Lubo999

Zalezi, ktory clanok pstu. Prvy (v dlani) 4 tyzdne sadra. A nechavat to zrast len tak je blbost prvej triedy. Nikdy neviete co s tym mate bez RTG a ak vam vymena 4 tyzdnov sadry stoji za mozno dozivotne problemy s pohyblivostou prstu tak potom v poriadku. Urcite je potrbne to co najrychlejisie zafixovat, pokial dojde k dislokacii ulomku, tak sa opercanemu zakroku nevyhnete.

Tereza33

Ako urýchliť hojenie? Ja som po tom,ako som si túto zimu zlomila ruku na svahu, brala wobenzym. Mne to odporučil takto lekár. A s výsledkom som bola spokojná.

0vecka

jj poznam takych viac pripadov... bud niekomu zasadrovali nepsravnu nohu alebo ho doktor poslal domov ze nema nic zlomene a zisti to na rontgene po par rokoch..... ale asi sa tam jedna o slabsie zlomeniny....

jankaaaaaaaa

bezne domace rpace so zlomeninou? :DD nezartuj. so zlomenou nohou - rukou alebo niecom len velmi tazko pohnes. a zlomenina nato aby sa zrastla v spravnom smere a tvare potrebuje klud a imobilizaciu. ak si niekto da sadru dole po tyzdni alebo nemaju vobec o com pochybujem tak zlomenina sa zrastie krivo aj ked to mozno navonok nevidiet, postupom casu sa tam mozu vytvarat rozne vyrastky a dane miesto je potom na zlomeniny este nachylnejsie

0vecka

ono to zase nieje az taky cirkus okolo toho je plno ludi co mali zlomeninu a nedali si to zasadrovat... a normlane s tym robili domace prace a zrastlo to dobre... alebo su aj taki majstri ktorych to po tyzdni prestane bavit a sadru si daju dole sami... ale ja si to tiez tak pametam ze som mal sadru 6 tyzdnov....

zdravotnik65

mas zlomeny prostrednik na ľavej ruke opuchnuty na dotyk bolestivy sadru budes mat cca 4-6 tyždnov..... ako naš chirurg hovorí----jediná vec ktorá lieči zlomeniny je ČAS :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako dlho asi budem mať sadru? - Fórum - ZDRAVIE.sk