Vyšné Hágy - hrudná sympatektómia

patkap

Operáciu mám za sebou, spokojná veľmi nie som.

Chirurgický zákrok hrudnej sympatektómie (nadmerného potenia) som podstúpila vo Vyšných Hágoch. Extrémne sa mi potili dlane a nohy, už sa s tým nedalo fungovať. Skúšala som všetko, no nič nepomáhalo, tak som sa rozhodla, že táto operácia mi za to stojí. Lekári mi zaručili, že po zákroku a prebudení budem mať dlane hneď suché a to je pravda. Pred operáciou ma upozornili aj na to, že niekedy no vo veľmi málo prípadoch sa môže stať, že sa začnete potiť viac na nejakom inom mieste (kompenzačná hyperhidóza). Dúfala som v to, že môj prípad to nebude, no opak je pravdou. Dlane mam odvtedy síce úplne suché za čo ďakujem, no začala som sa dosť potiť na chrbáte, bruchu a pod prsiami. Je to veľmi nepríjemné a späť sa to zvrátiť už nedá. Pooperačné bolesti boli podľa mňa dosť veľké a nepríjemné. Prešli 3 týždne a mňa osobne stále občas boli hrudník a prsia. Ďalšia vec je, že po prebudení som si všimla, že mám jedno oko trochu menšie, akoby poklesnuté viečko a je to viditeľné. Povedali mi že to je v poriadku a ze sa mi to napraví do par dní, no napravilo sa to kus, nie úplne. Určite to budem riešiť. Dočítala som sa, že sa to stáva a je to možný vedľajší účinok, keď lekári činnosť žliaz prerušia na nie úplne správnom mieste a volá sa to "Hornerov syndróm" a ďalším vedľajším účinkom môže byť aj to kompenzačné potenie. Takže ja osobne si myslím, že v mojom prípade lekári spravili niekde chybu. Keby sa dá vrátiť čas, túto operáciu by som nepodstúpila a neodporúčam.

MDFKFK

Mne robili sympatektomiu lebo sa mi potili nohy ktore som mal stale stupene. Studene mozno aj zo stresu... vkuse som mal mokre ponozky a uz mi to riadne harasilo z toho tak som si dal urobit obidve strany. potenie noh zmizlo, a nastupilo intenzivnejsie potenie od pasa hore. Takze katastrofa... lekar mi povedal ze mi da zaruku 7 rokov, a ze potom sa to obnovi... je to pravda?

ajkaaaa

Ahojte,ja som tiez po operacii vo Vysnych Hagoch.Potrebovala som odporucanie odborneho lekara a to bud od koznej alebo od endokrinologa.Potom som volala s primarom a ten mi dal termin operacie a ake predoperacne vysetrenia mam absolvovat.Operacia bola v celkovej anesteze,ale ucinok je okamzity!Bolest sa da vydrzat a hlavne,stoji to za to...Naberte odvahu,drzim palce

nicka

Tiee, ak sa tu niekedy este objavis, nemohla by si mi hodit kontakt na doktora v Nitre ktory ta operoval? pripadne napisat nejaky ten priebeh operacie.moj majl vevelinka@gmail.com

monculka

ja som pisala do BA doktorovi z Ruzinovskej nemocnice, kde to robia, a on mi poslal materialy k tomu, je tam o tom popisane. je tam aj napisane ze to preplaca poistovna, lenze ked som si to pozrela na nete, nasla som ze ta nemocnica alebo oddelenie ma zmluvu len s jednou pooistovnou, a to Union. škoda no.. :(

Tiee

Ahoj, ja mam tuto operaciu za sebou, sice nie vo Vysnych Hágoch ale v Nitre. Sla som hned do nemocnice za lekarom, ktory ma mal operovat. Tam ma objednali a povedala, ze si mam vybavit predoperacne vysetrenie, to budes urcite potrebovat aj ty. Držím palce :)