Maturita a stres, úzkosť

Príspevok v téme: Maturita a stres, úzkosť
Viki828

Takže, v pondelok maturujem. Myslím, že hlúpa nie som, ale ide mi o veľa (ak nezmaturujem na čisté nevezmú ma na školu). Tým pádom už dnes som sa nedokázala nič naučiť, nič zopakovať lebo ma chytá panika, pocit že nič neviem a je toho ešte toľko čo by som si mala prejsť!
Viem, že na výške ma čakajú pri každej skúške podobné stresy, ale tie skúšký aspoň nemusím spraviť na Ačko. Čo mám robiť, ako sa upokojiť, a hlavne - ako nedostať pri maturite zo stresu také okno, že by som sa úplne zrútila?

Viki828

lionesssssss,
ja sa nebojím toho, že by som nezmaturovala, ale toho že to nedám na jednotky...

Ale to je jedno teraz už, teraz to už neovplyvním. Tak mi len držte palce kto môžte a chcete, nikoho do ničoho nenútim :D, nech si vytiahnem niečo, čo bude v pohode.

lionesssssss

viki, ja sa ťa nesnažím upokojiť... ja ti len hovorím, že maturita je jedna z najjednoduchších vecí ktoré ťa v živote čakajú... je to obyčajná trápna skúška, ako sa hovorí... kto nepreskočí, toho prehodia a takto funguje úúúplne všade.. je jedno či navštevuje gympel alebo učňovku

Viki828

A samozrejme viem, že to, akú školu navštevujem momentálne je irelevantné - narozdiel od maturitných výsledkov, tie irelevantné nie sú.

Viki828

Um, keďže sme v Európskej únii, platia pre nás rovnaké pravidlá ako pre obyvateľov Veľkej Británie. Na univerzity vo VB sa študenti dostávajú podľa výsledkov A-levels. Keďže na Slovensku nemám možnosť robiť A-levels, akceptujú slovenskú maturitu, akurát s prísnejšími podmienkami (ja musím mať čisté, Brit môže mať výsledky z A-levels ABBB). Na stránke akejkoľvek univerzity sa to dočítate. :) Čo viem, tak prijímačky sa robia len na Oxbridge, aj to neviem či na všetky kurzy. Plus musím mať certifikát TOEFL alebo IELTS ktorý spĺňa jazykové požiadavky tej-ktorej školy.

lionesssssss

Viki, Shaula to myslela tak, že pre Britániu je celé Slovensko zapadákov, to že tvoje gymnázium má dobré meno v tvojej dedine/meste/okrese, neznamená, že to je nejaká relevantná informácia pre univerzitu v Británii...

určite tvoje známky ktoré dostaneš najbližší týždeň neovplyvnia to, či ťa na školu vezmú alebo nie. neviem si predstaviť, čo by to muselo byť za univerzitu, aby tam brali na základe známok zo Slovenska :)))

každopádne držím palce, zmaturovať je jedna z najjednoduchších vecí ktoré ťa v živote čakajú

Matyo

No pochybujem, že na školu do VB ťa zoberú iba na základe našej maturity. Pre nich je slovenské maturitné vysvedčenie niečo ako toaletný papier :-p

Viki828

Shaula síce netuším o čo ti ide ale dobre - samozrejme že jazykovú skúšku mám spravenú už skoro rok. Na školu som predbežne prijatá na základe personal statement a predpokladaných maturitných známok, avšak podmienka je že tak aj zmaturujem. Skúška z daného predmetu štúdia, to je presne maturita z chémie a biológie. :)
Mimochodom, neviem kto ti povedal že Wolverhampton je dobrá škola, keďže je na spodku rebríčka britských škôl, na ňu by ma prijali aj s trojkami.
A tiež nechodím na žiadnu školu niekde v zapadákove, ale na gymnázium ktoré má výborné meno a aj úroveň.
Aj keď netuším, prečo to riešiš... Ale dobre. V každom prípade áno, od známok ktoré dostanem zajtra závisí, či ma na školu vezmú alebo nie.

ShaulaThalit

Do VB je síce fajn ísť na univerzitu (Wolverhampton alebo na manažment do Londýna?)... Maturitné vysvedčenia sa predsa posielajú všade, čo je prirodzené, ale dôležité sú skúšky. Chceš mi hádam povedať že na univerzity vo VB budú brať študentov na základe papiera o samých jednotkách na maturite niekde na zapadákove na SK a nie podľa výsledkov skúšok z tvojej jazykovej úrovne z angličtiny a daného "predmetu" štúdia? Hahaha, to je fakt vtipné.