Maturita a stres, úzkosť

Príspevok v téme: Maturita a stres, úzkosť
Viki828

Takže, v pondelok maturujem. Myslím, že hlúpa nie som, ale ide mi o veľa (ak nezmaturujem na čisté nevezmú ma na školu). Tým pádom už dnes som sa nedokázala nič naučiť, nič zopakovať lebo ma chytá panika, pocit že nič neviem a je toho ešte toľko čo by som si mala prejsť!
Viem, že na výške ma čakajú pri každej skúške podobné stresy, ale tie skúšký aspoň nemusím spraviť na Ačko. Čo mám robiť, ako sa upokojiť, a hlavne - ako nedostať pri maturite zo stresu také okno, že by som sa úplne zrútila?

george303

Kasli nato ak urobis tak super ak nie tak sa nic nedeje ja som mal ist na vysku z angliny som urobil pisomnu maturitu najlepsie zo skoly a nakoniec som zostal neklasifikovany z uctovnictva takze maturovat idem az v septembri najskor ma to trochu mrzelo ale kaslem nato vobec mi to nevadi berem to tak ze to tak asi malo byt a nic sa nedeje ....

kpl

Viki828 tak na zajtra a pozajtra drzim palce ;) Hlavne ver sama sebe. A urcite nam daj vediet, ako si dopadla!

nicoool nestresuj tolko. Ked na teba pride kriza, zavri oci a vypni na par sekund mozog. Z hlboka sa nadychni a usmej sa. Pomaha to ;) Mozno si skus predstavit nejake miesto - krasne miesto. Take, kde uz len pomyslenie si, ze si tam ti vycari usmev na tvari. Je jedno, ci to bude nejake miesto zo zivota, minulosti, realne ci absolutne abstraktne niekde vo vesmire. Viki828 ak ti bude zle, skus to aj ty ;) Hlavy hore, ved ste sa ucili aj pocas tych styroch rokov predsa.

nicoool

waw!! tak to je teda škola!!!! držím ti palce.... a dáme to!!!! potom sem nezabudni napísať svoje pocity a samozrjeme výsledok ja sa sem vrátim a popíšem :D Vám moje stresy .... uf uf už teraz ma to chytá ... tak idem radšej na hospodársku politiku štátu :P

Viki828

Shaula, na školu do Veľkej Británie - všetky tam prijímajú podľa maturitných výsledkov. :) Čiže áno, skutočne škola za všetky drobné.
elsa5.5 - ďakujem, dúfam že bude stačiť to čo viem a čo som sa naučila... lebo dnes sa už asi nič nenaučím.
frejko práve toho sa obávam, že by som si pamätala len nejaký posledný tematický okruh čo som si prešla a ináč nič...

ShaulaThalit

A na akú VŠ ideš? Panebože, to čo je za školu, keď záleží od toho, že urobíš maturitu na samé jednotky? To bude škola, fakt za všetky drobné.

frejko

maturanti - drzim vam palce

Ak vam mozem poskytnut jednu radu z mojich skusenosti ( maturoval som minuly rok ), tak nedajte na tych, co vam budu hovorit, aby ste sa uz v den maturit neucili. Normalne si zoberte do skoly materialy a ucte sa aj tesne pred terminom , a najdite si nato nejake tiche miesto. Ja som si tie temy cital v aute, v tichu, bez rusivych elementov a stalo sa mi , ze temu co som si cital ako poslednu, som si aj vytiahol a vedel som ju perfektne

elsa5.5

Viki828 netreba to tak prežívať to zvládneš čo si sa naučila v hlave máš takže kľud nestresuj sa zbytočne prečítaj si pozorne otázku na vypracovanie máš čas snaž sa čo najviac pospomínať a hotovo ja som išla úplne v pohodke aj to dobre dopadlo z filozofie som bola len 5 min všetko som povedala a odchod n.j tiež ostatné tuším 10 min,nechápem prečo vám nedali otázky tak držím palce a ukľudni sa nejde o život.....

Viki828

Ahoj nicol :) Ja maturujem v pondelok a utorok. :) Dúfam že pomôže, že som mala dobré známky z predmetov, z ktorých maturujem - biológia a chémia, angličtina a slovenčina. Najhoršie je, že my ani témy nevieme, čiže som sa všetko učila len tak z učebnice - ak som na niečo zabudla tak je so mnou koniec. Viac sa samozrejme bojím biológie a chémie...
Musíme to nejak dať!

nicoool

ahoj :) aj ja práve maturujem a celý týžden sa učim a učim a učíííím! Skusim si spomenúť na prvú tému a vôbec nič neviem samé okno!! aj mna chytajú stresy ale tak túžim po tom aby bola už streda a všetko za sebou mať!! ja maturujem v utorok nemčina slovenčina a stredu ekonomika .... ty kedy? neboj to dáme! treba si veriť a keby si dostala okno tak to hned daj najako aby ti nejak pomohli učiteľia.. neboj nenechajú ťa v tom ak si bola ešte dobrá žiačka...

Viki828

Ďakujem Vám všetkým, skutočne neviem čo mám robiť - viem že sa už neoplatí sa do toho pozerať, lebo ma to ešte viac stresuje... Dúfam, že bude tak ako hovoríte a nakoniec to nejako zvládnem. A držte palce :)
Lexaurin ani nič podobné doma nemáme, skôr to vidím na teplý kúpeľ alebo kladivom po hlave, keď už nič iné nepomôže. Ja som až paralyzovaná chvíľami od strachu... Dúfam že do pondelka si naňho aspoň zvyknem, keď už neprejde.