Maturita a stres, úzkosť

Príspevok v téme: Maturita a stres, úzkosť
Viki828

Takže, v pondelok maturujem. Myslím, že hlúpa nie som, ale ide mi o veľa (ak nezmaturujem na čisté nevezmú ma na školu). Tým pádom už dnes som sa nedokázala nič naučiť, nič zopakovať lebo ma chytá panika, pocit že nič neviem a je toho ešte toľko čo by som si mala prejsť!
Viem, že na výške ma čakajú pri každej skúške podobné stresy, ale tie skúšký aspoň nemusím spraviť na Ačko. Čo mám robiť, ako sa upokojiť, a hlavne - ako nedostať pri maturite zo stresu také okno, že by som sa úplne zrútila?

kpl

Moja skusenost zo skusok hovori, ze pokial som sa nebala, tak som to nikdy nespravila pretoze som jednoducho vedela, ze nic neviem. Ale ked som mala stres a hrozne sa bala, tak som to vzdy spravila na Acko. Bude to OK ;) Mna stres vzdy vyburcuje. A nemyslim si, ze by si vsetko zabudla ;) Ved tam budu pedagogovia. Oni vedia, ze z toho mate stres, nepotopia vas. A pokial si mala dobre znamky aj doteraz, tak to das. Trocha stresu nezaskodi ;) Drzim palce!

......

to čo prežívaš ty prežíva väčšina maturantov len ty si možno viac ctižiadostivejšia a viac si to pripúšťaš.Keď som šla maturovať ja ani som sa cez akademický veľmi neučila,dokonca som bola na pár dní na chate.Mala som pocit že čím sa viac učím tým menej viem.Pokiaľ si sa priebežne učila celé štyri roky určite to zvládneš hoci teraz máš úplné okno.Neboj ber to z nadhľadom veď nie si jediná.Budem držať prsty

aaaaaxxx

ahoj, skus si vyhladat na internete rozne relaxacne techniky.. napr progresivnu svalovu relaxaciu a zacni relaxovat niekolkokrat denne.. ak mate nahodou doma nieco na upokojenie - napr. Lexaurin tak si daj 1 tabletku, to ti nic neurobi ked si ju das takto tesne pred maturitou, iba trosku upokoji.. prip. si skoc na polhodinku zasportovat a vybi zo seba ten stres.. drzim palce, zvladnes to :)