Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Typ pleti a volba vhodnej pletovej kozmetiky

Príspevok v téme: Typ pleti a volba vhodnej pletovej kozmetiky
Dennniska

Pred priblizne 2 mesiacmi som absolvovala v lekarni digitalnu diagnostiku pleti. Ostala som prekvapena, lebo som si stale myslela, ze mam mastnu plet. Mam problem s rozsirenymi pormi tzv. ciernymi bodkami, nemam nabeh na akne, ale obcas sa tie pory zapalia. Na licnych kostiach mam taku podkoznu "krupicu", plet sa mi rychlo masti. Diagnostikou mi vsak bola zistena citliva az intolerantna plet, ktora popisom vobec nesedi na moju. Aj napriek tomu, som si kupila kozmetiku vhodnu na intolerantnu plet (od Avéne) a plet mam rozhodne horsiu, ako ked som pouzivala od Lorealu kozmetiku na mastnu plet. Neviem, ci to bol len akysi marketingovy tah ta diagnostika v lekarni, aby sa podporil predaj Avéne, ale urcite mi tento produkt vobec pleti nevyhovuje. Vyskusala som i vzorky kremov na mastnu plet a z nich mi uplne super vyhovoval Vichy Normaderm. Odraduje ma vsak, ze na Vichy nie su pozitivne ohlasy. Chcem sa spytat, ci niekto nema podobny problem s pletou ako ja, ktory som spominala vyssie (najma ta podkozna krupica, take male vyrazky, nerovnost pokozky). Co vam na to pomohlo? Lebo naozaj pochybujem, ze mam citlivu plet. Dakujem za nazory

alfabeta

Rozhodne by som zvolila dobrú kozmetičku, stanoví presnejší typ pleti a odborne odstráni tzv.krupičku na tvári.
Výrobky aa kozmetiky si už vyskúšala? Citlivá pleť môže byť aj suchá, aj mastná aj zmiešaná. Vyskúšaj antialergickú kozmetiku.

Dennniska

Cherry, viem, co myslis, ale toto nie je moj problem. Toto nemam bielej farby, ziadne tukove vyrazky. su to len vypukliny z pokozky, ktore sa nedaju vytlacit

cherryR

tie biele krupicové hrčky sa dajú normálne vybrať ihlou to si napichneš a vytlačíš a po čase ich budeš mať stále menej a menej...len blízko pri očiach sa to nesmie ale ak to máš na lícach nie veľmi blízko oka tak kľudne :)

jankaaaaaaaa

tak skus kupit vichy, avene ani mne vobec nevyhovovalo. la roche tiez bolo fajn.
mne este dost pomaha ak si do teplej vody dam morsku sol, necham rozpustit a tu vodu si nanesiem na tvar tamponom

Dennniska

Myslim, ze stravu mam vyvazenu, takze tu by som sa neobavala, ze moj problem je zrovna sposobeny nevhodnou stravou. Problem som spozorovala po nejakom case pouzivania tohto Avéne. Uz vazne neviem, po akej kozmetike siahnut - a to pouzivam cisto len kozmetiku na odlicovanie, kremy nie. Krem si dam iba vtedy, ak sa mi vytvori zapaleny pupacik, inak ho nepouzivam, co viem, ze tiez nie je OK. Skusila som aj La Roche Posay, nevyhovoval, od Biodermy z radu Sebium - opat ziadny zazrak, tento Vichy zatial zo vsetkych najviac, aj ked to bola iba vzorka.

jankaaaaaaaa

mne vichy dost vyhovovalo ale len nejaky cas, potom sa mi zacali robit ekzemy z toho. a je pravda ze plet treba zvnutra vyzivovat ale ja ny som neverila na take tie "rady" na konkretne antioxidanty ako dava stanleyH. treba uplne zmenit stravovanie, vylucit tuky, oleje, sladkosti, jedlo z konzervy atd... ja pouzivam uz len cisto prirodnu kozmetiku alverde a je to lepsie. samozrejme aj strava pomohla

Dennniska

dakujem StanleyH za prispevok. Tu podkoznu "krupicu" mam na mysli take male pokozne kvazi vyrazky, pory, ktore sice nie su rozsirene, ale su na povrchu pokozky vypukle. Mam to na licnych kostiach, v inych castiach ani nie (este trosku na brade, i ked tu su uz tie pory rozsirenejsie). Ide mi najma o to, aby som si plet zjednotila, aby vymizli nedokonalosti. O tejto kozmetike Agel som este nepocula. O co sa jedna? Mozes mi zaslat link? Kludne i na mail. Dakujem

StanleyH

Denisska. prosimta co je to ta krupica? Vichy je naozaj zle. problemy vsetkyvch kremov je to ze tie latky sa aj tak nedostanu pod kozu. Vyzivu treba dostat zvnutra. a s tym marketingom mas pravdu, Vichy a Avene su lekarnicke o..by. A ta vzorka Vichy je vysokokvalitna, ale normalne zlozenie je uplne ine... to ti potvrdia vsetci. Neeticke spravanie VICHY. Rad ti poslem link na kozmetiku ktora obsahuje antioxitandy a na vyzivu zvnutra. Vyrobca sa vola AGEL a ten co ju namiesal, tvrdi ze je to jeho najlepsi produkt a to uz robil pre Aveda, Estee Lauder co su spicky v kozmetike.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Typ pleti a volba vhodnej pletovej kozmetiky - Fórum - ZDRAVIE.sk