dioptrie

Príspevok v téme: dioptrie
dusan0882

Zdravim mam nove okuliare do dialky s dioptriou-2cylindra na lave oko a -2.5cylindra na prave.nenosil som pred tym okuliare..Vidim v nich lepsie ostrejsie len ked sa pozriem na napr mobil tak nie je obdlznik ale lichobeznik aj dvere vidim do sikma a ked chodim po vonku tak sa mi cesta stavia no proste zle vsetko do kriva..preco je to tak???v optike povedali ze je to zvykom.tak neviem co robit ci ist do optiky alebo na ocne alebo cooo...dakujem za skoru odpoved mozte aj mailom

jankaaaaaaaaa

ale zase nieje dobre mat na ociach tie okuliare nonstop. cez den na nejaky cas alebo niekolkorat za den treba dat dole okuliare, nechat oddychnut oci a potom zase nasadit

jajkafr

Lubkos
-1 je dosť... ja mám rovnako silné okuliare a poviem ti skladám ich z očí, iba vtedy keď idem spať... To čo si myslia niektorí ľudia, že zrak sa horší nosením alebo nenosením okuliarov nie je pravda... ak má človek nosiť okuliare tak nech ich nosí... z nejakého dôvodu ich má.

jankaaaaaaaa

no ked talekar urcil asi to bude potrebne. nemusi ich mat na ociach vkuse , no do dialky clovekpozera stale, takze je lepsie ich at co najdlhsie

Lubkos

Dobrý deň
Má 12 ročnú dcéru nevidí v škole na tabuľu. Bola som s ňou u očného lekára a ten jej predpísal dioptrie -1 na obe oči. Povedal že ich musí nosiť celý deň. Chcem sa opýtať je to nutné alebo stačí ak ich bude používať len do diaľky napr. tabuľa, PC?
Ďakujem

zojja

Dusan, ak si predtym nikdy nenosil cylindre, tak supnut Ti hned -2,0 a -2,5 dioptrie je vela, preto mas take cudne pocity. Ak si si nezvykol za par tyzdnov, tak potrebujes slabsie cylindricke dioptrie, ja by som urcite sla na ocne...