Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Strojček na zuby

Príspevok v téme: Strojček na zuby
Ela2236

Fixný strojček na zuby nosím už asi 8 mesiacov zuby mám už rovné ale.. mám známych ktorí mi vraveli, že oni aj keď mali zuby už rovné počas nosenia tak ešte dlho potom ten strojček nosili... Prečo je to tak? Teda.. keď ich už mám rovné nemala by mi ho už dať zubárka dole? Na začiatku vravela že ho budem mať dva roky. To aj napriek tomu že už ich mám v pohode?

Eva531

Ano, ma to tak byt. Ja poznam jednu Rakusanku, ktora uz bude mat o tri mesiace 16 rokov a ma fixny kovovy strojcek. Spoznala som ju pred rokom a uz vtedy mala zuby pod strojcekom uplne rovne, ale aj tak ho este stale nosi. Vsimla som si to aj na viacerych ludoch, ze aj ked uz maju zuby pod strojcekom uplne rovne, aj tak ho este dlho-predlho nosia. Mne to celustna ortopedikca vysvetlila tak, ze fixny strojcek budem mat dva roky a aj ked uz budu zuby pod nim rovne, bude nutne ho este aj nadalej isty cas nosit, a to preto, lebo zuby si musia na svoju novu polohu zvyknut a nakolko som uz dospela, tak u dospelych to ide o nieco tazsie ako u teenagerov. Po odstraneni fixneho strojceka dostanem strojcek na noc - na dva roky, ktoreho ulohou bude udrziavat aj nadalej zuby v novej polohe a okrem toho sa predne zuby podlepia nejakym drotom, ktory budem mat asi 4 roky a ktory tiez pomoze zubom, aby vydrzali vo vyrovnanej polohe a aby sa znovu nepokrivili. Fixny strojcek dostanem v auguste.

Anonym ka

Moja sestra nosila asi rok (možno viac) strojček s potom jej ho dala zubárka dole. Potom jej urobila niečo ako odliatok jej chrupu a podľa toho urobila niečo také plastové čo si má dávať na zuby každú noc, aby mali zuby taký istý tvar. Nemala to možno 2 noci za sebou a už ju to tlačilo. Navyše mi povedala že keď to má, tak nemôže zaspať. Ak rozpráva a má to na zuboch tak jej do toho pôjdu sliny... Veľmi sa jej to už nechce nosiť. Nosí to už 3 mesiace, teraz má isť na kontrolu, no vyzerá to tak, že to bude nosiť dlhší čas. Preto ťa upozorňujem aby si to nosenie nezanedbávala, pretože už len strojček stojí plno peňazí :)

Ela2236

No ale po sňatí strojčeka dávajú ešte také umelé plasty priesvitné na zuby čo sa nosia stále ale okrem jedenia :) alebo ako to nazvať :D aby sa nedali do pôvodného stavu... tak potom neviem... ešte mi majú dať nejakú retiazku na zuby vraveli ale ani to neviem čo je...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.