Akné, uhry, hnisavé zápaly

RNG

zihlava, hlavne jej korene, obsahuje latky potlacajuce premenu testosteronu na DHT. DHT je hlavna pricina zvyseneho mazotoku.
Podobne ucinkuje aj zinok.
A pre fer obraz, aj niektore umele hormony robia to iste, ktore ale neodporucam pouzivat pre ich hromadu skodlivych vlastnosti.

RNG

Sol c koncentraciach, co sa pouziva na kozu je len velmi slabo antisepricka. Su ale ovela silnejsie antimikrobialne prostriedky, ako zriedeny tea tree olej, roztok GSE(vo vode alebo kokosovom/olivovom oleji) a ine.
Ci je plet mastna alebo nie, treba ju mastit olejom, ktory rozpusta tvrde tuky,ktore blokuju mazove kanaliky, lebo to je dovod, preco sa vytvaraju podkozne hrcky, ktore sa casto infikuju a zmenia na hnisajuce acne.
A treba zmenit dietu, aby neobsahovala znicene zivocisne a hlavne rastlinne oleje, lebo tie su zdrojom tvrdnucich tukov, ktore zablokuju mazove kanaliky.

sweet

inac ja si umyvam vlasy vzdy nejakym samponom lacnym co ma obrazok nejakej zihlavy na sebe a mi to celkom pomaha ze mi to vysusi tvar ked si to pri umyvani vlasov namazem na nu =)

sweet

pretoze sol by mala byt antisepticka co znamena ze nici bakterie ,ktore robia tie zapaly a vysusuje co nici ten maz

alilien

mate nikto ten tee tree oil z lekarne? ak osa to pouziva ako to pomaha? je to len na mastnu pokozku ci moze byt ja na zmiesanu?

liliana27

bejbe ja som mala presne to iste co mas ty plus k tomu som sa leskla ako prasa :( mne uplne super pomohol cistiace mydlo na tvar SHISEIDO PURENESS v tube ,,dostanes to v parfumerke mne to strasne pomohlo pouzivam to do teraz a na tvari nemam nic len pred kramami sa vyhadzem trosku ale to berem ako samozrejme ,,a krem pouzivam VICHY NORMADERM ale len nocny pouzivam ho aj cez den :)skusala som aj denny ale ten mi nic nerobil a pletovu vodu tiez VICHY PURETE THERMALE

bejbe :)

!!! pls poradte co mam robit ? mam zmiesanu plet nos posiaty ciernymi bodkami a na cele a brade sa mi tvoria vyrazky! :( tato kombinacia je priam hroziva! ...poradte nieco ! dakujeem vopred