Zinkova mast? Akne

Príspevok v téme: Zinkova mast? Akne
jaja:)

Asi od vianoc som brala zinok tak 5 mesiacov a posledne uzivam multivitamin s mineralmi kde je 42 zloziek ako aj zinok selen b komplex A C E vapnik a ine mineraly...dalej som asi tyzden pila zihlavovy cajik a uzivam na noc pravidelne zinkovu mast...
plet sa mi vazne velmi zlepsila ale cim to je ? tou mastou ci vitaminmi ?
zinkova mast je na podrazdenu pokozku po podpazusim prosti zarastaniu chlpkov a pod. zaberala niekomu an akne tak ako mne ???

sarlotka

Ahojte ja mam akné
dávam si zinkovú mastičku druhi deň
veľmi mi vysušuje tvár
môžem ju použivať ked kojím
nebol tam létáčík,,odpíšte čo mam robiť už som stoho zúfala asi to budem mať do života .

Aliss

Podla mňa je tá zinková masť super... síce som si ju kúpila skrz vyražky pri bikinách :) ale to som niako poriešila aj bez toho ale na akne a hociaku ranku je neskutočná..fakt vylieči zachviločku..vrelo odporúčam ;)

smart_cat

jaja, mne zinkova mast vzdy pomohla. Nepodrazdi mi zapalene miesto a rychlo vysusi. Zvyknem si ju dat aj ked sa mi objavi fliacik po akne.

ss11

zinkova mast mne osobne nepomohla.. a ostatni ludia mi povedali ze tiez nie.. ked si jej date vela tak si to potom musite aj tak zmyť mydlom a tak si este viac rozdrazdite tvar.. na chrbate mi to zredukovalo..

jankaaaaaaaaa

zinok: ta zinkova mast ti akne nevylieci a ak sa nebudes riadit pokynmi koznej lekaky, akne sa nikdy nezbavis

zinok

mam 17, asi ako kazdy chalan som sa na to vzdy kaslal.. zinkovu mast poznam uz 3 roky niekedy som si ju dal ked som bol uz dovrazdeny.. teraz aj kvoli priatelke som to zacal pouzivat aby sa ma nezlakla.. len mne to velmi nepomaha ja neviem.. mne ako keby akne nechcelo ist prec.. a lezie mi to na nervy ked s tou mastou musim spat.. ja nezaspim ked nelezim na líci.. s tou mastou sa musim divat na strop v posteli.. teraz si ju davam uz 5 den.. trocha to zabralo nejaky vysledok vydiet ale ked sa pozrem blizsie tak vidim jak mam z toho strasne orajbany xicht.. uplne sa mi koza z toho olupuje.. nechapem preco ja s tym musim mat take trable.. brat v puberte nemal ani jeden jebak.. ja mam este aj cely chrbat dobotkovany.. uz ma poslala doktorka aj ku koznemu.. ale komu sa chce natierat denne 7 krémov co mi predpisal..

sssa

tiež som začala používať tú zinkovú masť, ale zároveň som si aj upravila trocha stravu.. snažím sa jesť viac vlákniny, zeleniny, obmedzujem sladké, vyprážané a tak.. a pleť sa mi o dosť zlepšila.
ale ako spomína ursaar, keď sa náhodou nejaká vyrážka objaví, potriem tou masťou a zmizne oveľa rýchlejšie ako predtým :)

ursaar

mne na akne zabrala, vzdy pred spanim som si vyrazku natrela zinkovou mastou a do rana, alebo do dvoch dni bola prec... obcas som si zvykla urobit aj taku masku z tejto masti, ze som si proste tu mast rozotrela po celej tvari, sice to trosku svrbelo, ale nechala som si to mozno hodinku a potom zmyla.. tvar mam odvtedy bez vyrazok, sem tam nejaky pupacik ale inak nie. a ak sa aj pupacik objavi, hned ho potriem mastou a je prec :) odporucam.. mne to pomohlo