neviem,čo robiť - svadba

Príspevok v téme: neviem,čo robiť - svadba
smutná0123

Dobrý deň. Potrebovala by som jednu radu. Asi sa to nikomu nestalo len mne. Mám pred svadbou, v júli si beriem môjho priateľa. Chodíme spolu cca vyše dvoch rokov, už máme svoje roky, tak sme sa rozhodli zobrať a založiť si rodinu. Nemáme za čím čakať. Lenže všetko by bol oki, len teraz skoro pred svadbou sa priateľ veľmi zmenil. Hovorí mi také veci, čo som od neho celé dva roky nepočula. Doteraz bolo všetko v poriadku, od kedy sme si všetko na svadbu zariadili, sálu, hudbu, obrúčky...atď tak sa zmenil. Neviem, čo robiť. Či si ho mám vziať, či nie??? Hovorí mi, že keď sa zoberieme všetko bude po ňom, budem variť po ňom (takto nehovoril nikdy). Bojím sa svadby. Neviem, čo robiť? Keby som teraz zrušila svadbu, tak by som vyšla ja a dokonca aj on na smiech. Všetci vedia, že sa ideme brať. Mala by som šťastná a veselá, ale miesto toho som smutná a neistá. Aké máte skúsenosti s týmto? Už sa také niečo stalo vo vašom okolí? Lebo mám pocit, že som jediná na svete, všetci pred svadbou prežívajú šťastné obdobie. Ďakujem. smutná:(

alexis swan

ahoj smutna... pises ze mate uz svoje roky, mozno aj on ma za sebou nepodarene vztahy alebo aj manzelstva,... urcite sa sklamal v zivote a mozno prave v tejto sfere.. a teraz sa tiez asi boji, aby to bolo ok, chce aby vam to vyslo, ale zle spomienky mu davaju neistotu.. komunikujte o tom, narovinu sa ho opytaj ze co sa deje, ze mas pocit ze je taky iny... a presne opis co konkretne myslis,, nie ako vycitku, zaujimaj sa o nho, milo a laskavo.. najdolezitejsia je komunikacia,, co vyriesis tym ze to sem vycapis.. ries to s nim...

bibi123

smutna-ved mu povedz, ze ked este raz bude mat takuto blbu poznamku, tak mu pred oltarom povies NIE...
nechapem, ze niekto, kto s partnerom nema odzite aspon 3roky v spolocnej domacnosti, sa ide brat

jingles

tak ju odlož a pre ostatných si vymysli niečo prečo ste sa nemohli brať vtedy a vtedy snad si nechceš zbrať niekoho pod heslom na celý živoť a za pár mesiacov sa s ním rozviesť bo ti bolo blbe posunúť abo zrušiť svadbu kvôli ostatným, ked s nim chces byt tak tak mu to vysvetli preco chces pockat a ked nie tak mu daj baj a najdi si lepsieho :p

jajka001_

ma blbe reci, ale nemysli to len zo srandy? nabuduce ked povie ze to bude vsetko podla neho tak sa zasmej a povedz, nie , bude to podla MNA
a pekne sa s nim porozpravaj, ak mas pocit, ze to mysli vazne, dobre si rozmysli ci si ho vezmes. muzi sa po svadbe menia a po narodeni dietata tiez. si si ista, ze je
zodpovedny
spolahlivy
tolerantny
empaticky
priatel
partner
...?

angela85

ja toto nechapem, naco to hadzes na net skor nez sa s nim o tom porozpravas, to nemas riesit s nami ale s nim, mas byt s nim cely zivot a dufam ze sa ho nebojis, ved sa hadam uz viete otvorene porozpravat o hocicom. a ked zistis za mate rozdielne postoje a nazory vo vasom spolocnom zivote, tak sa to urcite neboj ukoncit, ved je tvoj zivot a niezivot tych ostatnych a urcite to bude menej boliet ako zivot s nim a jeho nazormy alebo rozvod po par mesiacoch

vikyviky

základom je sa sním o tom porozprávať otvorene a vyjasniť si to ešte pred svadbou. Svadba je dôležité rozhodnutie v živote človeka, a asi každý v kútiku duše zapochybuje. Porozprávaj sa s ním o tom ako tieto jeho výroky na teba zapôsobili, a hlavne ako to myslel. Možno zistíš, že ho ten predsvadobný chaos stresuje, a preto takto reaguje. Ak sa nakoniec rozhodneš cúvnuť, tak sa nenechaj ovplyvniť okolím a ich reakciami, lebo je to iba tvoj život a oni ho za teba nežijú. Hlavne sa nechaj viesť srdcom. Verím, že nech sa rozhodneš akokoľvek, tak hlavne aby si bola šťastná ty.

ja40

a vy spolu zijete,alebo len budete po svadbe?
ja som neni s mojim priatelom zobrata,ale on sa tiez zmenil,ked sme spolu zacali byvat,dnes som aj rada,ze sme sa nezobrali i ked sme chceli

linajka

Sobáš je dosť vážny krok v živote ľudí, veľakrát si to ani neuvedomujú a hop..odrazu príde chvíľa, ked podávajú o rozvod. Asi toho svojho budúceho veľmi dobre nepoznáš, čo povieš? A ani za ľ roky sa nedá zistiť povaha toho druhého v krízových situáciách, ktoré prídu určite pri spolužití.
Určite treba komunikovať a na rovinu. Ak sa ti nebudú páčiť jeho postoje a reči, tak mu na rovinu povedz, že sa vydávať za neho nechceš a basta. sloboda je krásna vec a ľudia na to prídu až ked ju stratia a ked vlastne pochopia, že ten druhý ich ovláda a ničí im život. Nech sa to nestane Tebe. Veľa šťastia.