pomoc s čivavou

Príspevok v téme: pomoc s čivavou
Mia_11

mam polročnu fenku čivavky,mam ju už 4 mesiace,ale ona je na mna naviazana a ked odchadzam do prace neskutočne kňuči,plače zamnou,je to dosť hlučne a susedia sa mi sťažovali,a pritom mne to trha srdce ked ju tak počujem :( preto som rozmyšlala či by pomohlo kupiť jej ešte jednu čivavku taktiež šteniatko nech nieje sama a aby sa spolu hravali,myslíte že by jej potom bolo menej smutno ked odchadzam do prace? že by už prestala knučať? byvam v jednoizbovom byte a ona to proste vidi že odchadzam,dalšiu čivaku by som aj ja prijala ale aby som neolutovala a knučali by mi potom obidve :D ako by ste mi prosim vas vedeli poradiť-pomôcť?????

Deee

Kup jej kamosku, aj ja si myslim, ze dve to lepsie zvladnu same, a nech mi kto chce co chce hovori o povahe psika, ale my sme sa presne z tohto dovodu vzdali dobermanky, bola na nas naviazana ako snurka na teniske, z domu sme nemohli odist, na druheho dobermana sme uz nemali metre stvorcove na zahrade, tak sme ju dali znamemu, ktory mal tiez jedneho dobika a teraz "mame" spokojneho psika, pravidelne ju navstevujeme, vzdy sa tesi, my tiez

Mia_11

lost ja by som bola na dvoch psikov spolu s priatelom,čiže nie sama,on sam mi to navrhol či kupime ešte jednu :) ja by som sa toho nebala že mam 2 psikov, aj ked dost často cestujeme autom zatial som s mojou problem nemala no neviem ake by bolo s dvoma,mne ide iba o to že by nebola sama kym sme my dvaja v praci,a mam ju už 4 mesiace a neodnaučila sa to aby neknučala,ona sice knuči možno 10 minut ale boh vie čo robi chudatko ked je sama doma,bolo by predsa lepšie mať kamošku :)

lost

avsak mat dvoch psov :)
to musi byt 22x vacsia radost, ked privitaju dvaja pri prichode domov :)

na druhu stranu, civava je male plemeno, cize jedna hore dole :D

ja mam trpaslicieho pudla, tiez krpec.. kludne by som si dal druheho, lenze... otazne je ci by som ich zvladol :)
byt s nimi doma, to je lahke, ale ako cestovat?

lost

prve co mi napadlo je:
co ak bude 2x tak velky hluk? :D

to iste som chcel pre svojho psika, (nie civava) avsak zatial som do toho nesiel, ono starat sa o 2 psov nie je sranda :) plus UDAJNE - mozu byt menej samostatne ak zostane jeden z nich osamote..

skusala si ju naucit na samotu tak, ze najskor odides z miestnosti na par sekund, potom na minutu, potom na dve minuty atd atd ?