Mám problém Možm mať bulimiu

Príspevok v téme: Mám problém Možm mať bulimiu
TakaOna

Za posledné obdoibie som dosť pribrala lebo sm sa začala prežierať ale nezvracala som ... ani nič podobné potom som z toho začala mať nehorázne depresie a tak som začala piť čaje na chudnutie a užívať tablety jablčný ocot ktoré by mali pomáhať pri chudnutí ... teraz jem už menej ale keď sa raz za čas prežeriem mám nehorázne výčitky svedomia :-/ Včera som sa prežrala jak také hovado na raňajky som mala dve misky musli a dva chleby vo vajíčku potom brynzove halušky na obed a potom veľa jablk ... popritom om vypila asi 5 litrov vody čo je najhoršie prvýkrat som sa vyvracala. Nechápem prečo ale strčila soms i prsty do úst a hneď som mala lepší pocit .. taký uvoľnujuci .. možu to byť prvé priznaky .. a Ako rýchlo sa pri bulímií chudne ?...

Scotch

...hlavne, ze najprv pises, ze sa nevies kontrolovat v jedle a prejedas sa, ze si nevies povedat dost. a potom pises, ze ,,a proste si myslím že nie každý musí do toho padnúť že ak ma niekto pevnú voľu povie si DOSŤ a proste stačilo a prestane aj s tým grcaním a zo všetkým.." to je super, ale ty nie si jedna z tych kedze si nevies povedat dost..
daj si poradit, ked ti tu vravia, ze uz by to urcite neurobili keby mali druhu moznost.. budes to lutovat.. a nemas taku vahu ze by ti nestacilo jest mensie porcie a spravne cvicit.. ale nato si treba tu pevnu volu vypestovat... a ked sa to stane a budes sa vediet ovladat, budes mat zo seba ovela lepsi pocit, ako po vracani.. po tom budes mat akurat tak zniceny hltan zaludocnou kyselinou, znicene travenie, avitaminozu, pokazene zuy, nechty, pokozku.. Len do toho! fakt nezacinaj.. radsej by som na tvojom mieste isla cim skor psychologovi... drzim palce

Oui.

dievcatko, takto to zacina takmer u kazdej !!!
kazda si mysli, ze to bude vediet kontrolovat. a vies co? nech mas ako kolvek pevnu volu, bulimiu sa neda mat ako "hobby". ked to zacnes robit raz, cesta von je velmi, velmi kamenista a strastiplna...
ale marne ti to tu budeme vraviet, ty uz chora totiz si. uz mas to svoje vytuzene PPP.

prajem ti len, aby si co najskor dospela do bodu, kedy budes schopna riesit problemy, ktore nevedome zakryvas sustredovanim sa na vlastne telo a jedlo, lebo PPP je plna bolesti a cim dlhsie sa v nej series, tym viac ta vyzmyka.

tvoje pocity, ktore mas zo svojej postavy a vycitky pri jedle, to draha, to je PPP. mas prave moznost pocitovat, ako sa citi dievca s PPP. vsetok strach, vycitky, depky, smutok, zameranie na svoju postavu, posadnutost jedlom, jeho kontrola, prejedanie ... to vsetko moja mila, to je PPP. to nie je hobby, konicek, volnocasova aktivita, ktoru si davkujes podla svojho gusta, ale hnusna zavisla choroba, ktora ta opanta skrz naskrz.

viem, ze tymito slvoami ju nevytlciem z tvojej hlavy, kedze ona sa tam uz spokojne usidlila a teraz nabera silu aby mohla veselo naplno prepuknut...

ak nad tym skutocne mas kontrolu, tak ako to tvrdis, tak to dokaz tym, ze to uz nikdy neurob.
ak budes pokracovat, bude to len dokazom toho, ze uz nad tym kontrolu nemas a choroba ta opantava.
PPP ti da milion dobrych argumentov do hlavy, preco ju pestovat a pokial im uveris, znamena to len tolko, ze uz nad nou kontrolu nemas ...

ani si nevies predsavit, ako by si kazda z nas priala, keby mala tieto vedomosti v dobach, ked do toho zacala padat ...

smajliQa

no sak AAAAAANO..... bola.... a to sa ti tu snazim povedat.... bola som hlupa, a a ty robis to iste... ja ti mozem povedat ked som v tom, ze som urobila kktinu, a ty ju ides robit tiez.. aj ked ti radim aby si to nerobila. ja co som v tom.. tak kto ti ma poradit, ked nie ja???? boze!!!! sa spamataj dievca

TakaOna

Keby možeš všetko vrátiš ! Vtedy si myslíš že si bola iná ako ja keď si začala ! myslíš si že osm hlúpa a ty si bola taká istá ..

smajliQa

myslis si,, aka je to strasna zabava, sa o tom bavit, co,???
ze sak skusim to.. pripominas mi male decko, pubertiacku,,, co jej rodicia zakazuju ist na diskoteku a ty utekas balkonom. je to trapne.... ja keby mozem, vsetko vratim... a ty do toho ides dobrovolne.. proste myslim si o tebe svoje..

ververka

smajliqa, presne o tom pisem.
nema zmysel sem prispievat a uz ani nebudem. sama dobre vie co robi a nema zaujem s tym prestat, kym neschudne. akurat nevie co ju caka.

TakaOna

ververka - Viem že si za to môžem sama ale neviem ako lebo nikdy predtým som také problémy s váhou nemala .. a nemyslím že je až o toľko viac ako predtým a ešte k tomu si myslím že čo sa týka napríklad sladkostí tých jem menej .. a ja sa snažím chodím behať a a ni to mi nepomáha ...

TakaOna

Ja sa občas dokážem kontrolovať a jesť normálne Raňajky , obed ˇalhká večera a popritom nejaké ovocie ... Inokedy mam dni kde koly depresiam neziem nič okrem ovocia , suchárov a vody . a Inokedy však tiež koly depresiám zjem všetko čo vidím a z toho mám ešte väčšie depky ... TOTO je to PPP ?