Hrozne drzanie tela - uz mam toho dost!

Príspevok v téme: Hrozne drzanie tela - uz mam toho dost!
lalinka56

zdravim. takze... ide vlastne o to ze neznasam svoju postavu. s chrbticou mam problem uz dost dlho, teraz mam 17 rokov a nemozem sa uz na seba pozerat, hlavne z boku. predklonena hlava, gulaty chrbat, lopatky dnu, vypucene brucho a zadok von. chrbat uplne do S-ka... aby som vyzerala este ako-tak musim sa strasne namahat drzat sa rovno a myslim ze to nevyzera velmi prirodzene :( nevydrzim sa dlho drzat vystreta s hlavou hore a lopatkami dozadu. cviciavam brusaky aj cviky na chrbat, ale zatial nevidim nejake zlepsenia :(
chcela by som sa zmenit a mat peknu postavu, hlavne byt vystreta a potom budem mat urcite aj viac sebavedomia, ktore mi straasne chyba :/
mate nejake dobre rady na zlepsienie postavy a pod.? dik ;))

holup

ahoj :) neviem ci Ti to pomoze ale podla seba viem ze sebavedomie je zaklad preto aby si sa vystrela ...naopak to u mna az tak nezaberalo ...a na sebavedomie je super ked najdes nieco co Ti ide a zaroven Ta bavi a venujes sa tomu :) ....i ked uznavam ze cvicenie je pritom tiez potrebne ;)

lalinka56

dakujem vam :) tie cviky si pozriem, a pokusim sa nieco s tym spravit. napodobne s tymi fotkami... presne toto.. ale snad to uz bude uz len lepsie :)

q89qwe87qwe8

Mno brusaky nie su to najlepsie na chrbticu. Skor by som ti radil zacat s kalanetikou alebo yogou, tam si velmi dobre ponatahujes vsetky svaly, kosty atd. nielen sa budes citit lepsie,ale aj mozes spoznat novych ludi. Treba zacat poriadne cvicit, treba zosilnit brusne svalstvo, chrbtove svaly atd. cize zacat cvicit. Ked chces zlepsit jednu vec musis zlepsit vsetky, cize zacat behavat, plavat, aerobik atd. moznosti je velmi vela. Ked budes mat telo v poriadku tak sa ti zvysi sebavedomie a nebudes musiet sa snazit drzat telo vystrete atd. bude prirodzene. Nielen budes mat dobru postavu ale aj budes zdrava a citit sa dobre, len treba zotrvat, nenehat sa znicit tazkymi zaciatkami.

bambi61

Ahoj lalinka!
Ja mam 20 rokov a tiez som mavala problemy s gulatym chrbtom.Ked som sa videla z boku v zrkadle bolo mi z toho zle a to nehovorim o tom,ked ma odfotil niekto bez toho,aby som o tom vedela a nemohla sa narychlo vystriet.Vyzeralo to fakt hrozne potom na tych fotkach.Sice som sa snazila chodit vystreta,ale po chvili,co som na to nemyslela som sa opat hrbila.Velmi ma to stvalo,ale neriesila som to cely gympel.Teraz v prvom rocniku na vyske som si povedala,ze by to bolo nacase zmenit a tak som brusila po internete a nasla som tuto stranku

-odkaz odstránený-

Su tam cviky na chrbticu hrudnu s driekovou a aj na krcnu.Presne navody.Ma to asi pat casti a tento link je na prvu .Vo februari som zacala cvicit tie cviky.Je ich osem a su dost jednoduche,zaberu asi 15-20 minut a spociatku mi dali dost zabrat.Presne som citila,ktore svaly chrbta nepouzivam.Fitloptu som si sice nekupila,ale aj ta by sa zisla,hlavne ku pocitacu.Uz po tyzdni a pol som zacala pocitovat zmenu a po troch tyzdnoch som sa samovolne zacala vystierat.Po mesiaci a pol som chodila vystreto tak ako nikdy,krasne vzpriamena.Hned mi stuplo sebavedomie o cely level.Teraz asi pred mesiacom a pol som mala dost vela ucenia v skole a prestala som cvicit a znovu som sa zacala mierne hrbit a tak ich teraz cvicim opat.Treba cvicit kazdy den,neskor ked uz som chodila pekne vystreta som cvicila kazdy druhy a potom som teda bohuzial prestala.Nie je tam presne napisane kolko tych opakovani treba cvicit,su tam len navody ako odcvicit kazdy cvik,tak som cvicila po osem z kazdeho cviku.A ked uz som nepotrebovala tak vela, znizila som to na sest opakovani.A tiez zdoraznujem,ze cviky sa necvicia rychlo,ale pomaly a vytrvalo,s dorazom na pocity vychadzajuce z chrbtice.Tieto cviky vrelo odporucam vsetkym, co maju gulaty chrbat a chcu s tym nieco robit(pokial teda nemaju nejake vaznejsie problemy s chrbticou).A tiez su na tej stranke aj cviky na krcnu chrbticu, ale s tymi som este nezacala,hoci by som mala ;)

lalinka56

aj tento cvik robievam kazdy den aj podobne. a to ze skareda..no tak nie som skareda ako do tvare alebo tak ale kvoli tej postave si myslim ze som... proste ved postava je prve co si iny clovek vsimne. no nechcem uz depkovat treba verit ze bude fajn:)

jankaaaaaaaaa

nepozoruj sa tak, ved jaki vseliaki ludia su a pochybujem ze si skareda. treba s aposnazit a bude to ok :) najlepsie cviky su take ze si lahnes na brucho, ruky si das na celo a dvihas hornu polovicu tela hore a snazis sa co najdlhsie vydrzat v takej polohe so zdvihnutou hlavou a chrbatom. toto ti pomoze natiahnut prsne svaly a spevnit chrbat :)

lalinka56

diki moc :) musim so sebou daco zacat robit, teda ved cvicim ale proste sa neznasam... mam kvoli tomu depky a myslim si ze som skareda a ked ludia na mna kukaju tak sa hanbim atd.. snazim sa byt vystreta ale z toho chrbta mam aj taky divny krk, kedze moc predklanam hlavu, vyzera to divne ale nwm ako to opisat, proste ako keby som mala bradu skor spojenu s krkom.. :D ja fakt neviem, ale neznasam to na sebe! :((

jankaaaaaaaaa

na rehabilitacii sa naucis cviky, ktore mas cvicit a ako ich mas cvicit. to bude moznor az za tyzden, ale ty musis cvicit kazdy den doma. takze to ti isto pomoze.
a na plavarni ved sa prezlecies, das na seba uterakk, skocis do vody a uz ta tam nikto nevidi :) ja som sa tiez hanbila zo zaciatku ale potom uz v pohode, ved keby si videla aki vseliaki ludia tam chodia :) a teraz je teplo uz tak vela ludi do krytej plavarne nechodi

lalinka56

skolizo praveze nemam. na nejake rehabilitacie by som aj sla, len ci to fakt pomoze :/ na plavanie moc cas nemam a okrem toho sa dost hanbim (aj kovli tej postave) ist na plavaren :(