Maitalon vs Yadine

Príspevok v téme: Maitalon vs Yadine
malinovka123

zdravim damy!
Uzivam teraz uz tretim mesiacom maitalon na odporucanie lekarky kvoli tomu ze je to lacnejsie predtym som uzivala yadine ale dost som sa zamyslala ako to moze byt rovnake ked pri yadine som necitila takmer nic ziadne vedlajsie ucinky ani som neschudla ani nepribrala ale odkedy som zacala uzivat maitalon citim ze moja chut na sex klesla absolutne na nulu a neviem ci si to nenamyslam alebo je to fakt maitalonom a dokonca mam pocit ze sa mi zhorsila plet ( od 13 rokov mam problem s akne teraz mam 22) Predtym som uzivala len antikoncepciu diane35 cca 2 roky a potom jeanine cca 1 rok s tymi som nemala problem tak isto ako s yadine a dokonca z diane 35 som aj schudla. Teraz neviem co mam robit ci si dat predpisat znova yadine alebo iny druh antikoncepcie alebo tu s ktorou mam skusenosti, ale doktorka bude urcite oponovat ze maitalon je to iste ako yadine no neviem citim ze je to proste ine. Co by ste odporucali vy ?

Barča

ahojte,
maitalon som brala 4 mesiace a bola som s ňou spokojná :) ani som z nej nepribrala, ba mi narástli prsia.. akurát čo som si najprv myslela, že som z nej mala zmeny nálad, ale nakoniec vysvitlo, že to nebolo tou antikoncepciou..

ak by mala niektorá z Vás záujem (najlepšie z okolia BB), predávam balenie maitalonu s dvoma blistrami (na 2 mesiace)za 14 eur.. záruka je dobrá, až do apríla 2012..pôvodne som ju kúpila za 30.90 a je mi zbytočne to držať, keď už som ju vysadila..

píšte mi prosím na mail: FricovaB@zoznam.sk

lionesssssss

malinovka, ak si nemala problémy s Yadine, tak si ho daj opäť predpísať... na každú pôsobí HAK inak... ja som tiež s Yadine nemala problémy

neriaď sa rečami na fóre a daj si predpísať to čo vyhovovalo tebe

malinovka123

fajn liones ale tu baby hovorili ze chut na sex by sa stratila aj s yadine a mozno aj plet by ostala zhorsena tak preto neviem co mam robit ci prejst znova na yadine alebo si dat predpisat insie, Opakujem ze predtym som s yadine nemala ziadny problem ani co sa tyka pleti ani chuti na sex ani nic zacalo to vsetko maitalonom

lionesssssss

malinovka, veď som ti to vysvetlila, prečo to nie je úplne to isté... ono je to to isté z hľadiska obsahu hormónov, ale nie to isté z hľadiska pomocných látok...

ak ti vyhovovalo Yadine, daj si predpísať Yadine a nevymýšľaj s iným :))

malinovka123

takze odporucate skor si dat predpisat iny druh antikoncepcie ako je yadine alebo maitalon s ktorym som ja osobne mala dobre skusenosti ? To bola napriklad diane-35 s tou som mala vyborne skusenosti

mataBB

presne, chut na sex by si stratila aj pri yadine a taktiez by sa ti mohla aj pri yadine zhorsit docasne plet...

original je sice original, ale nikde nie je napisane, ze musi byt pre kazdu zenu zakonite taky isty..pomocne latky skor vyvolavaju napr bolesti zaludka, hlavy, skor neznasanlivost lieku...hormony su tie iste a len tie su lieciva

no co uz taky kukurciny skrob, mastenec, lecitin alebo laktoza mozu mat taky velky vplyv na teba...ved taketo veci su v kazdom jednom liecive.

a keby ste dievcata chceli vediet, tak skoro vsetky bezne lieky na slovenskom trhu su generika...

jankaaaaaaaa

myslela som to tak ze aj keby si teraz nadalej brala yadine tak by sa ti ta chut na sex stratila.. bez ohladu nato ci beries yadine, mailaton, alebohocijaku inu hak. ale ved vyskusaj zmenit sp5 na yadine, ako som pisala, v lekarni ti ju daju aj na recept od mailatonu

malinovka123

mila jankaa tento problem som pri uzivani yadine a jeanine nemala objavil sa az pri maitalone ked lekarka vravi ze je to to iste ako yadine preco sa potom objavili tieto problemy?