Vyhasla som...

Príspevok v téme: Vyhasla som...
zamarii

Prišla som nato! Našla som to, prečo zlyhávam. Vyhasla som. Neviem, prečo, z čoho sa to stalo, prečo som sa tak zmenila. Ale už takto ďalej neviem ísť. Nebaví ma škola, stratila som priateľov, život vidím v negatívnom svetle, všetko je pre mňa ťažké, každý krok ktorý spravím dopredu je pád. Nedokážem sa usmiať, každé slovo z mojich úst je urážka. Proste je pre mňa všetko nanič, a všetci sú zlí. Neviem, ako ďalej. Čítala som na internete že to čo prežívam je znak syndromu - vyhorenia. I po preštudovaní odborného návodu ako sa s tým vysporiadať, to nedokážem. Poradte mi niekto, ak s tým máte skúsenosti, ako ďalej, ako vratit svetlo do môjho života. Prosím.

Introš

Ako keby som čítal o sebe :) No možno je to aj tým vekom, ja mám 19 a fakt ma nič nebaví, na rok maturujem takže som nervózny už teraz a skoro pri každej príležitosti dokážem aj nechtiac vyvolať nejaký konflikt. A určite na tom má zásluhu aj strata kamarátov. Koniec základnej začiatok strednej, každý si išiel vlastnou cestou... Na strednej som si nenašiel nejakého kamaráta s ktorým by som chodil niekam von. A tak tie "asi najlepšie roky života" presedím doma. Či už pri PC alebo učením sa do školy.

ta3 - Píšeš, že [ak nevieme milovat samych seba, nedokazeme milovat ani druhych] No neviem či som výnimka ale ja napr. seba rád nemám ale iných by som dokázal mať rád.

ta3

Zamarii,
len laska Ti moze pomoct, zacni tym, ze zacnes mat rada seba samu, ak nevieme milovat samych seba, nedokazeme milovat ani druhych, ak nemilujeme, sotva mozeme byt milovani a zivot bez lasky, to nie je zivot, ale zivorenie, pritom teraz nemam na mysli iba lasku muza a zeny, ale lasku vseobecne, ako Ti tu uz bolo navrhnute, kazde rano sa v zrkadle na seba milo usmej, zazelaj si pekny den, rob seba a svojmu okoliu drobne radosti, stanov si prioritny ciel a dalsie mensie tuzby a ciele a chod za nimi, pravdepodobne som Ta velmi nepovzbudila, mozno to, co Ti navrhujem sa Ti zda velmi zlozite a tazkouskutocnitelne, no ak popracujes na sebe, pojde to, nic neprichadza same od seba a iba Ty mozes zmenit svoj terajsi pochmurny zivot, iba Ty mozes do neho vniest opat hrejive teplo a svetlo tym, ze zmenis myslenie, postoj voci sebe, ostatnym a voci zivotu ako takemu, nikto iny to za Teba nemoze urobit, ja som v mojom zivote viackrat bola v zufalych a dovolim si tvrdit v ovela horsich situaciach a mne toto, o com hovorim, vzdy pomohlo

annieee

toto akoby som čítala o sebe.. presne.. mám 18.. stratila som najlepšie priateľky-> teda ony sa zrazu začali ku mne správať povrchne, ignorujú ma a poznajú ma len keď niečo odo mňa potrebujú, doma je to katastrofa a o škole ani nevravím... zhoršila som sa strašne.. vždy ked si poviem že zajtra je nový deň začnem od znova, vždy sa stane niečo, čo ma položí! vždy!! jednoducho ja už nevládzem :( toľko čo sa mi za posledné 2 mesice postávalo zlého.. je to ako začarovaný kruh.. do školy chodím s takým odporom, veď sa tam už ani nemám s kým baviť všetci sú tak falošní! tu sa veľmi pchajú do .. a za chrbtom ohovárajú... navyše štvú ma tie známky, takéto zlé to ešte nebolo a jednoducho sa to asi ani opraviť už nedá.. :( všetko je stratené...

juh 26

Zamarii odkial si? Ja mam podobny problem. Tiez som cely cas doma a neviem co si mam zacat. Obcas sa citim naozaj zle a beznadejne a nemam silu to zmenit. Mam aj dost znizene sebavedomie.

Deria

Zamarii, vies, to je ako taky zacarovany kruh: ked clovek vyhasne, vyhasne aj okruh okolo neho. Ked ziari, pritahuje. Kazdy clovek vyzaruje totiz urcite fluidum. Nakolko nevyzarujes zrejme nic alebo malo, vnima to aj tvoje okolie. Okrem toho, priatelov si treba pestovat. Ak sa niekolko tyzdnov nikomu neozvem alebo sa budem vsetkym vyhybat, nesmiem sa cudovat, ze ma nikto nevyhladava. Ty, len ty sama mas moznost vsetko zmenit. V prvom rade musis preskocit svoj vlastny tien, ak to dokazes, vsetko sa zmeni. Zacni tym, ze sa hned rano usmejes na seba v zrkadle a potom na kazdeho, s kym sa poznas a zdravis. Skus byt jeden cely den mimoriadne mila k svojmu okoliu, aj ked sa ti nechce. Donut sa a uvidis, ze to prinesie zmenu, vtedy totiz zistis, ako malo niekedy staci, aby sa ludia k tebe spravali inak, nez si zvyknuta. To je len taky maly zaciatok a o.i. je celkom zabavne, sledovat reakcie na svoju zmenu.
Dalej, neries prilis buducnost, daj si pauzu, kontaktuj sa radsej s priatelmi, pripadne obnov stare priatelsva, ktore mozno vlastnou vinou stracas a donut sa aspon raz za den urobit nieco uzitocne.
Pozor, z nudy vznikaju depresie, tak rob nieco! Stastie neprichadza vzdy samo, casto treba on bojovat.

elsa5.5

zamarii,chodievaj von medzi ľudí,na diskoteky,priateľov si stratila neviem dôvod,ale kľudne si môžeš nájsť nových robievaj veci ktoré ťa bavia nejaké koníčky zapíš sa do nejakého kurzu tú svoju cestu si postupne nájdeš:)