Bábo

lioness_01

podľa mňa toto je vymyslená téma...

slečna napísala, že nemala stáleho partnera a nevedela povedať chlapom nie...to v 13tich začala otŕčať šušku hociktorému, ktorý si zažiadal?

neverím tomu, fakt...

Laurina22

Motylicek ty si hlupa sliepka.Ze ta ruky nebolia taketo veci sem pisat.Hanbila by som sa ako ta posledna spina.

Tinuška

Ahojko, mám 17 rokov. Veľmi ma mrzí a zároveň zaráža čo sa Ti stalo. Viem, že je to pre Teba veľká rana, hoci som sama v takej to situácií nebola, ale poznám dievča, ktoré malo potrat a bolo to s ňou naozaj zlé. Hneď po potrate sa zrútila a chcela si vziať život. Bola na psychiatrií a teraz chodí k psychologičke a je na antidepresívach.( po ktorých je ako vygumovaná ) Práve preto ťa považujem za hrdinku, no zároveň za veľmi hlúpu. Človek sa učí na vlastných chybách, ale aj na chybách iných. Minulý týždeň som pozerala dokument o dievčatách v takom veku ako sme my. Tie mali dieťatká a žili v sociálnych zariadeniach. Vyjadrili sa, že sú radi, že majú dieťatká no, sú zároveň smutné, že si nemôžu naplno vychutnať svoje najlepšie roky. Ľahko sa mi to hovorí, keď nie som v takej situácií ako ty. Tvoji rodičia sú nahnevaní a ty ich musíš chápať. Zober si to aj z ich strany. Musí ich to ničiť. Tak, ako to ničí aj Teba. Myslím, že keby si si to bábätko nechala tak by si dopadla ako tie dievčatá. Áno, teraz je to ťažké, no rodičia Ti odpustia a ty budeš môcť pokračovať vo svojom živote a užívať si ho plnými dúškami. Na bábätko máš ešte čas. Keď opäť začneš so sexom tak sa prosím chráň! Je od teba hlúpe povedať: ,,Ja antikoncepciu brať nebudem a kondóm tiež nemusím.,, Chránia sa milióny žien a vôbec to nie je také hrozné. Lepšie ako sa stále ničiť a ničiť tak aj svojich rodičov. Nebola by som rada, aby si raz skončila tak, ako moja kamarátka.

vebe

Motylicek, neber to v zlom, vies ja mam syna co ma 19 a dceru co mala 16 a snazim si to cele predstavit jednak z pohladu matky a tiez z pohladu mojej dcery, teda ako keby teba. Ja sa nemozem vyjadrovat k tvojej rodine ani k tomu, ako zareagovali tvoji rodicia. So svojimi detmi som to zvladla bez toho, ze by ich bolo treba vaznit alebo ich zatvarat doma. Ty sa musis proste naucit zit v tomto svete so vsetkymi nastrahami tak ako na nas cihaju, musis sa naucit zit aj so svojou sexualitou, pisem, ze sa to musis naucit, lebo si to dako nezvladala. Nepoznam ta, neviem ci za tymto vsetkym nie je nejaky iny problem, ktory by bolo treba riesit, preto som spomenula aj toho psychologa, ludska dusa je komplikovana a u dospievajucich deti este viac. To co mas za sebou su skutocne rany a mozno ti to cele dojde az neskor. Dolezite je aby si sa pozviechala a vedela zit normalny zivot dalej. ten sport alebo nejaka zmysluplna aktivita ti v tom moze iba pomoct

vierka86

motylicek
je mi luto co sa stalo ale nehnevaj sa keby to bolo raz tak poviem nehoda, ale dvakrat??? mam pocit ze ta asi tam hore niekto chrani, nakolko z toho vyplyva ze este niesi dostatocne zodpovedna na to aby si mala babo
vydrz este, mas cas, mozno tvoje telo este nieje na dieta pripravene a takymito potratmi si mozes privodit nejaky vaznejsi problem a v buducnosti mat problemy vynosit babo

Motýliček

Ja len jedno. Na druhý deň som nemohla vyjsť z izby, nik mi nedal najesť. Na net som nemohla ísť pol roka, 5 mesiacov nemám mobil, do školy chodím s rodičmi, som zavretá, roztrhali mi oblečenie, nemôžem ísť von ani s babou, nemôžem sa silno smiať ani plakať...a je toho ešte veľa. Takže mi mali ešte ruky odrezať? A keď už tak hlúpa nie som, nerozumná to áno. A vebe ďakujem, určite máš z časti pravdu aj keď v 13 to nebolo.

vebe

Myslela by som si, ze jedno tehotensvo a potrat v 13tich rokoch je obrovske ponaucenie, ako pre dievca tak pre jej rodicov, teda pre matku urcite. Nie som moralista a viem, ze zivot vselico prinasa, ale tu je nejaky velky problem Motylicek, nemozem si pomoct, ci vo vasej rodine alebo v tebe samotnej. Tu uz by mal co pocedat aj detsky psycholog. Chyt prosim ta svoj zivot pevne do ruk, sustred sa na skolu, zacni sa venovat poriadne nejakemu sportu a daj si chlapcami pokoj. Nie si zrela na to. Vztahy v 16 tich rokoch by mali byt o niecom inom a hlavne by nemali koncit tehotenstvom

Matyo

16-ročná a už dva potraty za sebou preboha. Myslím si, že v prvom rade potrebuješ riadny preplesk od rodičov a domácu basu, lebo si nezodpovedná a hlúpa osoba.