Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zapálený žalúdok

Príspevok v téme: Zapálený žalúdok
Simonella

ahojte :) uz asi pol roka mam zapaleny zaludok (moze sa zapalit z korenenych jedal, alkoholu...) tym padom sa vyprazdnuje nechcenym vracanim .. ked som nieco zjedla (vecer) tak to do hodiny vyvratil.. na zaciatku som to mala asi tak 2x do tyzdna.. neunosne, hrozne! bola som na gastro, zistili mi ten zapal, prdpisali Quammatel a Costi na znizenie zaludocnej kyseliny a jej navratu do pazeraka .. pomohli mi, no nie celkom.. teraz zvraciam menej.. tak raz za 3 tyzdne ale raz za mesiac ked zjem vecer nieco tazsie .. (mozem maximalne 1 kusok chleba) inac cez den mozem jest hocico co som aj rada :))
tak som sa vas chcela opytat, ci mal niekto taky problem.. ?? doktorka mi povedala ze sa mi to bude casto vraciat a to nechcem.. mama to ma tiez, uz roky, ale nevracia, len stale berie tie tabletky a je jej zle na zaludku.. lenze to nie je mozne, takto sa s tym neda zit , musi byt nejaky sposob ako sa toho zapalu zbavit :/ neviete niekto? nemate to este niekto? dakujem :(

Genesis

ja viem aké látky sa pouzivaju na zvysenie kyslosti ale potrebujem konkretny pripravok za rozumnu cenu co dostanem kupit tu na slovensku :)

RNG

Na doplnok kyselin sluzia betain HCl, pepsin HCl, l-Lysin HCl a ine.
Dochadzaju v tabletkach/kapsuliach od 400 do 650 mg, obvukle staci zobrat s jedlom 1 az dve, zriedkavo tri, to len u takych co nemaju ziadne zaludocne kyseliny ako nasledok zapalov, infekcii a asi najcastejsie roznych jedno/dvoj dnovych "brusnych chripok" tj viralnych poskodeni parietalnych buniek, co vyrabaju vo vrchnej casti zaludka zaludocne kyseliny.
Momentalne leti svetom norovirus, ktory minuly rozk sposobil az polovicu vsetkych potravinovych nakaz. Siri sa dotykom a udrzi sa na surovych potravinach aj niekolko dni.

Genesis

čo sa týka enzymov skusal som pankreolan - iba negativne ucinky som mal

dalej som skusal wobenzym - necitil som ziadny ucinok

kyslost zaludku neviem zvysit - takze toto som neskusal

enzymy vo forme stravy prijimam vo forme doma naklicenych mungoklickov ktore nijak tepelne neupravujem.

co sa tyka bielkovin nemyslim ze by som ich jedol nejak privela na to ze som vsezravec a samec moje telo by malo byt na nieco take prisposobene od prirody. Dokopy zjem denne tak 100 gramov bielkovin na hmotnost 80 kg.

- mira

Bielkoviny sa trávia prevažne v žalúdku. Nadmerný prísun bielkovín je príčinou všetkých civilizačných chorôb vrátane žalúdočných, zápalov a pod.
Bielkoviny sú veľmi zlým zdrojom energie, pretože pri ich trávení vzniká škodlivý odpad. Snaha o nadobudnutie svalstva prináša nežiadúce vedľajšie efekty. Na regeneráciu svalstva a buniek je potrebné len veľmi malé množstvo bielkovín. V tvojom stave by si ich mal nahradiť nebrúsenými obilninami, ktoré sú čistým zdrojom vyrovnanej energie a nezaťažujú žalúdok, pretože sa trávia v celom tráviacom trakte počnúc ústami. "Cukor" v zelenine nie je ako cukor repný. jeho trávenie prebieha pomaly a neoprekyseľuje, takže si to nemusíš zamieňať, poznáš to isto sám podľa chuti na jazyku.

RNG

Genesis, nedostatok kyselin sa da doplnit, tak isto enzymov a zapaly sa daju potlacit teda aj ich mikrobialne priciny.
Nevidim ziadny dovod na vylucovanie beznych potravin, aj ked skladba(tj pomery) maju byt smerom k surovym, zeleninam a menej bielkovin, samozrejme podla moznosti vylucenie alebo aspon pokus o znizenie prijmu znicenych tukov, rafinovanych cukrov, jemnych muk a priemyselne znicenych potravin.

Zialbohu ani najlepsi vyber potravin nenahradi chybajuce kyseliny, pravdepodobne ani vsetky enzymi, hoci tam je sanca vacsia, lebo mnohe enzymi sa nachadzaju prave v tropickom ovoci(napriek protestom miry, bromelain a papain su velmi uzitocne na travenie a cistenie tela, tiez protizapalove tiez Goji-surove a ine), nuz ale aj v surovej cvikli, mrkve a stonkovom celere ciastocne, aby sme nezabudli dat kredit aj domacim rastlinam.Samozrejme enzymi sa uplne znicia zahriatim nad 55 stupnov celzia, preto zdoraznujem surove ovocia a zeleniny.
Ale dnes je ovela pohodlnejsie zobrat silne enzymaticke doplnky, z ktorych dostanes hromady specifickych enzymov na travenie prakticky vsetkeho a zaroven cistenie a odmorovanie tela od roznych zamoreni, ci uz zbytkov potravy, co telo nevie rozlozit, alebo roznych toxinov, ktore treba najprv rozlozit aby sa mohli vylucit., Tiez samozrejme mikroby, parazity, telesne"smetne kose"-to vsetko sa da odburat roznymi doplnkovymi enzymami, ci uz zivocisnymi, rastlinnymi, fungalnymi alebo bakterialnymi.

Genesis

to čo som napisal neznamenalo ze jem len tie potraviny :) .. to som napisal len tie ktore obsahuju vlakninu

mimo nich jem: vajcia, maso, mlieko ... mam viac bielkovinu stravu lebo cvicievam ale zas ziadny extrem cca 1,2 g na kg hmotnosti.

co sa týka cukru ten je vsade aj v zelenine takze vyhnut sa mu uplne nedá

problem je ze keby som jedol len pseno tak zachvilu mam 20 kg bo som typ co rychlo chudne.

co sa tyka vlakniny myslim ze som precisteny poriadne :) ... nedavno som si dokonca robil klystir a drzal dvojdnovu hladovku.

najhorsie na tom je ze urcit co je za moje problemy zodpovedne je takmer nemozne ... moze to byt chybny zvierac, nedostatok kyseliny alebo enzymov, bakteria, virus atd atd

ale tak skusim par dni s tym psenom a uvidim velke sance tomu nedavam kedze nepomohla ani hladovka a ani par dni len na surovej mrkve :) ani par dni na zeleninovo tuniakovom salate :) ani par dni na ryzi s masom

jednoducho nech som vylucil cokolvek moje problemy boli este horise :)

ironia je ze ked som sa vratil k povodnej strave a teda jedol som vsetko a pridal aj nezdravu stravu tak sa moj stav aspon subjektivne zlepsil.

na-

ZAPALENY ZALUDOK je dobre pit aj HARMANCEKOVY CAJ...
PSENO -kazde rano zjest lyzicku suroveho psena a vecer-PSENO AKTIVUJE PANKREAS A SLEZINU...
NA PRECISTENIE JE DOBRE BRAT PSYLLIUM PLUS.../ak sa mi podari dam tu stranku o nom/

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zapálený žalúdok - Fórum - ZDRAVIE.sk