Problem zaludok

Príspevok v téme: Problem zaludok
zuzka54

Poradte prosim,
som clovek zdravo sa stravujuci. Nejem masove vyrobky iba ryby. Nejem vyprazane jedla alebo prilis robene v oleji, takmer ziadne sladkosti, jedla z muky ako cestoviny chlieb minimalne. Pijem acidofilne mlieka, ovsene vlocky orechy probioticke jogurty, nizkotucne syry, semena, vela zeleniny a ovocia. Snazim sa obmedzovat pitie bublinkovych napojov. Mam problem s zaludkom. Okrem zapachu z ust-u zubara som kazdy mesiac a nic(vyriesila som to uzivanim jacmena s spirulinou, ale viem ze to je iba zamaskovanie)mam problemy s strasnou plynatostou, nepravidelnym vyprazdnovanim, nafuknutym bruchom. Beriem aj psyllium a nic. Sportujem kazdy den beham cvicim takze nedostatkom pohybu to nebude...naozaj neviem ako sa mam toho problemu zbavit a co so mnou je lebo este k tej racionalnej strave a cviceniu ja neustale priberam...a neviem preco neviete mi poradit ?

RNG

Zaludocna kyselina sa neda nahradit ziadnou stravou. Je sice pravda, ze na niektore jedla treba menej kyseliny, ale to by si musela sa vyhybat hromade jediel, ktore su pre telo potrebne.
Ocot obsahuje kyselinu octovu, ktora je ovela slabsia ako zaludocna kyselina, HCl. Casto je ubytok zaludocnej kyseliny sposobeny poruchou parietalnych buniek v zaludku, co sposobia rozne mikroby, najma dnes casta "zaludocna chripka" co je obvykle virusove napadnutie tela, norovirusami.
Mladym sa to dost casto vyhoji za rok-dva, ale starsi uz nemaju velku sancu a musia si do konca zivota dodavat kyseliny aj zasady(v rozdielnych casoch) na nahradu funkcie parietalnych buniek, inac maju zle travenie a slabu absorbciu a z toho stovky roznych zdravotnych problemov.

aiko

uf dakujem za vsetky rady...zacala som s tou prvou a to je ten jablcny ocot a zatial sa citim lepsie...nevravim ze nemam pocit plneho zaludka ale je to trochu lepsie....skusim teda vylucit ovocie a uvidime co sa stane...este raz sa skusim opytat je teda pravda ze pre zdravy metabolizmus je nutne jedst jedno teple jedlo denne ? alebo ak dodam telu potrebne ziviny je to v pohode aj s tepelne neupravenou stravou ?

- mira

Natural ryža so sojou problémy so žalúdkom nevyrieši. chýba tam zásadotvorná zelenina, ktorá je nenahraditeľná a chýby kvasená zelenina, ktoré dodá enzýmy.
problém mnohých ľudí je v tom, že neberú stravu komplexne, ale vytiahnu jednu zložku a myslia si, že im to pomôže. Liečivý efekt prírodnej stravy vznikne až po vyváženom pôsobení všetkých zložiek, ktoré sa navzájom dopĺňajú a podporujú.
Aiko, maly by si , ak máš problémy so žalúdkom , načas vynechať ovocie. je nestráviteľné v kombinácii s inou potravinou. Prekyseľuje. Mala by si si ho dať až keď sa zbavíš najhoršieho.

V žalúdku sa trávia predovšetkým bielkoviny prostredníctvom žalúdočných kyselín. V dnešnej bežnej strave je bielkovín prebytok a preto u niektorých ľudí vzniká nedostatok kyselín. Riešením nie je dodávanie kyseliny, ktorá spôsobí prekyselenie, ale zníženie množstva prijímaných bielkovín.

RNG

Kvasenie v crevach je pokracovanim kvasenia v zaludku, tj nielen kvasenia, ale aj hnitia. Dlho zostavajuce jedlo v crevach je najma pre nedostatok enzymov.
Priberanie je alebo z privela kalorii v potrave, alebo z nizkeho metabolizmu, co vyplyva so znizenej funkcie stitnej zlazy.
To je znakom casto len nedostatku jodu, ktory si treba doplnit. Ma ho dnes podla lekarov/vyskumnikov dnes velka vacsina sveta, okrem pobreznych narodov, co jedia vela morskych zelenin(japonci...)

Genesis

moje rady v skratke :

1. ocistna kura 2 dni - nic len voda alebo jeden druh bylinkoveho caju (miesto ulnej hladovky sa da urobit aj to ze budes dva dni jest len mrkvu a jablko a banan rozmixovany
2. jest napr dva druhy potravin najlepsie takych ktore su najmenej alergenne napr maso a ryza varene so solou. toto vydrzat jest 3 dni
3. rozhodne vysad vsetky suplementy vcetne vitaminov a pokial mozes aj lieky

ak sa problem nevyriesi ist k lekarovi na gastro

Genesis

Stanley s tebou sa nemam o com bavit ... si pod moju uroven ... co sa tyka s tym ze s nikym nesuhlasim .. vzdy si poviem vlastny nazor ktory mam overeny v praxy ... nie som zastanca suplementoveho ani farmakologickeho priemyslu ... supelmenty a farmaka maju nastupit az vtedy ked vsetky ostatne opatrenia zlyhaju ... ludia povazuju suplementy za bezpecne ale vela krat je prave suplement zdrojom problemov a je jedno co vsetko pekne sa na krabicke pise ... a toze to je z prirody :) ... prosim ta .. z prirody je tiez virus hepatitidy alebo eboly :) ... bohuzial priroda nie je zrovna to co je pre cloveka bezpecne ... ta mrcha nas v laske moc nema ... keby bolo na nej tak uz davno vyhynieme

aiko

co sa tyka strukovin, nevravim ze ich nejem, lebo kedze nejem maso potrebujem bielkoviny, ale neda sa povedat ze by som ich jedla kazdy den, co sa vlociek tyka mavam ich na ranajky ale skor som ich zamenila za sojove ale pohankove. Ovocie jem najcastejsie jablka, hrusky, mango, jahody, maliny, čučoriedky, zeleninu preferujem vodnatu ako paradajky uhorky, olivy, salaty.Jacmen v kombinacii s spirulinou beriem kazdy den rano tri tablety a vecer 2 tablety. Naozaj ma z toho poraza aj preto ze zvycajne doobeda problemy nemam len poobede to zacne. A este ma otazku nevravim ze nejem teple jedla ale nejem ich kazdy den. Moze aj to sposobit problemy?

StanleyH

Genesis je clovek co s nikym nesuhlasi a je proti vsetkemu a asi zabudol ze v dnesnej strave uz davno nesu tie ziviny co by mali byt. Hadze doplnky vyzivy do jedneho vreca a nevie rozdiel medzi syntetickymi z lekarne a prirodnymi s vytazkami z celeho svera.. Daj si sam sosovicu a prd z toho 3 dni v kuse , ako ti bude, na jednej strane odporucas strukoviny a na druhej strane nesu dobre. Ovsene vlocky su megabomba energie a kyselina sa ako moze tvorit? to su co za odborne vyrazy? kazdemu sa tvori kyselina.. chod robit reklamu do telky na tabletky podobne proti paleniu zahy kde tento liek obmedzuje tvorbu kyseliny. Totiz problem je uplne inde