Strojček

Príspevok v téme: Strojček
Nika26

Dobrý deň,
mám veľmi krivé zuby, a chcem strojček.Nerada sa usmievam, a keď som bola mladšia robili si zo mňa ostatní srandu. To, že chcem strojček som vravela aj doma, ibaže moji rodičia s tým nesúhlasia.Vravia, že je to nanič, zbytočné vyhadzovanie peňazí, atď... Raz pred pár rokmi (keď som mala inú zubárku), mi bolo povedané, že mám veľký predkus (niečo cez 5 mm) a že tomu pomôže len strojček ... Vtedy som sa celkom potešila, ani rodičia neboli veľmi proti.. No potom sme sa presťahovali... Teraz mám iného zubára a ten nevyzerá, že by sa chystal povedať mi, že potrebujem strojček. Napísala som Vám, lebo som už zúfalá a neviem čo mám robiť. Ja by som veľmi chcela ten strojček, ale niesom ten typ človeka, ktorý dostane všetko čo chce, a ktorý vie presviedčať. Prosím, skúste mi pomôcť :/

hamo

Pani Eva, môžem sa opýtať? Som taktiež u spomínanej pani doktorky a mám predkus. Navrhovala Vám operáciu na riešenie toho predkusu, alebo akú možnosť Vám ponúkla?
Veľmi pekne ďakujem.

kristina9999

Dobry den, chcela by som si dat spravit strojcek. neviem posudit ci mam predkus (vrchny), mozno aj hej, ale ide mi skor o esteticku stranku, casto mam problemy s usmevom. z laveho profilu vyzeraju zuby este fajn, ale zprava je to hruza. dvojky mam pocit akoby mi ani nedorastli (inak mam 21), mam ich hrozne male naproti prednym zubom (vyzeram ako taky zajac), navyse mi asi 2 roky praska v sanke. moja otazka je, ci na moje poziadanie moze doktor dat iba vrchny strojcek (pokial ide o to esteticke hladisko) a kolko by tak vysiel iba vrchny strojcek. dakujem ;)

Eva531

Tak to je naozaj daleko, ale snad sa ti uz podari vygooglit si nejakeho dobreho sukromnika, ci sukromne stomatologicke centrum v tvojom okoli, proste niekoho, kto by ti ten bitewing bol ochotny urobit, lebo neoplati sa riskovat, ze sa strojcek nasadi na neskontrolovane (mozno pokazene) zuby. Drzim palce a daj vediet, ako to nakoniec dopadlo :)

Eva531

Neviem, ako daleko si od Bratislavy, napriklad keby si isla na sukromnu zubnu kliniku Schill Dental, ktora je v Bratislave (tam chodim aj ja) a dala by si si tam urobit rontgenove snimky - bitewing a ortopantomogram s tym, ze by ti ich vytlacili na foliu, tak za to zaplatis 35 €. Drahsie by to nemalo byt uz nikde, lebo Schill Dental, pokial viem, je najdrahsia a najlepsia sukromna zubna klinika na Slovensku. Ortopantomogram je dolezity pre celustneho ortopeda, ktory na zaklade toho posudi stav kosti. Odo mna napriklad moja terajsia celustna ortopedicka ortopantomogram pytala. Je to taka velka rontgenova fotografia, na ktorej su odfotene vsetky zuby. Bitewing od teba celustny ortoped asi pytat nebude, lebo celustny ortoped sa nezaobera opravou kazov, takze bitewing pekne ukazes zubarovi a on uz podla toho bude vediet, co treba robit. Skus si najst na internete v blizkosti svojho bydliska nejake sukromne stomatologicke centrum, urcite nieco najdes, nelutuj peniaze a daj si ten bitewing urobit, aj keby si mala za tym odcestovat do vzdialenejsieho mesta. Pripadne ak by si si uz nevedela inac poradit, zaloz tu na tomto fore novu temu s nazvom Sukromna zubna klinika v blizokosti mesta "XY" :) Urcite sa ozve niekto, kto ti pomoze.

Eva531

Bitewing je rontgen zamreany na medzizubne priestory, je to diagnosticka metoda, ktora umoznuje odhalit skryte medzizubne kazy, ktore sa nedaju volnym okom vidiet. Nech si hovori, kto chce, co chce, aspon pred nasadenim strojceka si ten bitewing vo vlastnom zaujme urobit daj. Ak ti ho neurobi tvoj zubar, kludne si najdi vo svojom okoli nejake sukromne stomatologicke centrum, ci nejaku dobru - hoci aj drahsiu sukromnu zubnu kliniku, kde ti ten bitewing bez problemov ochotne a radi urobia a vytlacia na foliu, pripadne skopiruju na CD, aj ked nie si ich stalou pacientkou. Myslim si, ze vsetky sukromne stomatologicke centra poskytuju taketo sluzby. Ked uz budes mat tieto rontgenove fotografie k dispozicii, jednoducho ich ukazes svojmu zubarovi a on uz bude vediet podla nich posudit, kde su kazy a ak nejake kazy najde, opravi ti ich, aspon bude rad, ze ma robotu a ty budes mat ciste svedomie, ze mas pred nasadenim strojceka vsetko v poriadku a ze sa ten strojcek ide nasadit na opravene zuby a nie na pokazene. Pri oprave medzizubnych kazov sa zubar dostane vrtackou ku kazu tak, ze najskor jednoducho z vrchnej casti zuba odvrta dost velky kus zdraveho tkaniva, az sa nakoniec dostane ku kazu, lebo inak to bohuzial nejde. Ale aj tak je to mensie zlo, lebo cim skor sa medzizubny kaz opravi, tym lepsie pre pacienta, aspon sa uz po oprave zuba ten kaz nerozrasta a nesiri blizsie k nervu. Keby medzizubny kaz zostal neodhaleny a neopraveny, tak sa bude sirit dalej blizsie smerom k nervu, diera v medzizubnom priestore bude stale hlbsia a hlbsia a je len otazkou casu, kedy ti ta vrchna cast zuba nad tou dierou v medzizubnom priestore tak, ci tak odpadne aj sama.

Nika26

aha no to ja také ako rongten alebo ten bitewing ci co vobec nepoznam :D Ale to sa vlastne ako tam da dostat vrtackou ? Mne to nejak nejde do hlavy :D este take kazy normalne na povrchu hej tak to chapem ale toto ... ved to je tesne medzi dvoma zubami.

Eva531

Medzizubne priestory su nachylnejsie na tvorbu zubneho kazu ako ine - volnym okom viditelne miesta na zuboch, obzvlast u ludi, ktori maju velmi tesne rozostavene zuby. Medzizubny kaz treba samozrejme najskor odhalit a az potom sa moze opravit. Medzizubne kazy vacsinou volnym okom nevidime. Preto je potrebne, aby nam zubar najskor urobil rontgenove vysetrenie, ktoremu hovorime bitewing. Bitewing je velmi dolezite vysetrenie, ktore dokaze odhalit aj tie medzizubne kazy, ktore volnym okom nevidime. Kazdy normalny zubar, ktory ma v hlave aspon stipku zdraveho rozumu, robi pacientom bitewing bezne v ramci prehliadky, lebo prehliadka vykonana bez tohto vysetrenia neukaze nic. Ak bitewing ukaze, ze mame v medzizubnom priestore kaz, tak nam ho zubar opravi, cize vyvrta a zaplombuje. Samozrejme pri oprave medzizubneho kazu clovek straca z takehoto zuba aj vela svojho zdraveho tkaniva, ale proti tomu sa neda nic robit. Prave preto je dolezite, aby sa robil bitewing, pomocou ktoreho sa tie medzizubne kazy odhalia vcas - este v pociatocnom stadiu. Cim je diera vzniknuta v dosledku kazu v medzizubnom priestore mensia, tym menej nam z toho zuba ubudne pri vrtani, ale vsak to je jasne. Bohuzial na zaklade mojich bohatych skusenosti s vlacenim sa po zubaroch musim skonstatovat, ze velka vacsina zubarov bitewing v ramci prehliadky nerobi. Podla mojho dojmu velka vacsina slovenskych zubarov dokonca ani nevie, co to je a zasluzia si odo mna kritiku na internete, ked sa to administratorovi nepaci, nech moje prispevky kludne vymaze, napisem ich sem znovu :) Napriklad mne prvykrat v zivote bitewing urobili az ked som mala 29 rokov, a aj to len vdaka tomu, ze som navstivila jednu sukromnu zubnu kliniku v Bratislave. Kym som nechodila tam, nebola som nikdy so ziadnym zubarom spokojna, ale teraz uz konecne som.