pes a človek

Príspevok v téme: pes a človek
Fanfalina

Dobrý večer. Manžel nechtiac zranil psíka, vek 1 rok. Podľa veterinára má zlomenú chrbticu, ale vraj by mal prežiť. Ja som za to, aby sa na neho pozreli cez RTG, manžel že načo, vraj ak má prežiť prežije, ak nie umrie. A že prípadná operácia by stále najmenej 1000 Eur, na čo som navrhla, že sa ako rodina môžeme poskladať v prípade potreby. Všetko odmieta.Je mi z neho zle, len čumím, že na to, ako ho má rád, že ako sa teraz k tomu všetkému stavia. Normálne pochybujem o tom či má srdce. Nedokážem s tým nič urobiť, lebo je to svokrov pes, no jeho zranenie má na svedomí manžel. Ide tu o princíp, ale aj o to aby psík netrpel. Je možné, aby mal normálny človek takto nízko posadené city voči zvieratám? Asi neviem s kým dlhé roky žijem, je mi na nič. Len to zveličujem, alebo mám naozaj pochybovať o tom či doma nemám Herodesa?

lost

lea26

no jo,poistovne muzikanti ale hlavne ze maju aj toaletu mramorovu, ze ? ;)
vzdy ked idem okolo nejakeh MOHUTNEJ budovy, citim sa ako v NEW YORKU a pozriem: POISTOVNA...

A k prednemu sedadlu, OK, ale co ak pes NEUSTALE knuci na zadnom sedadle?
podla tvojej rovnice som uvazoval ze si kupim SUV (vazne minimalne 2tonove auto), lebo mam vyhodu pri akejkolvek zrazke, ale 99% motoristov mi povedali ze to je blbost riesit podla toho..
a este len taka mala offtopic otazka, co ak nemam zadne sedadla?

k posteli, ano presne toto iste som si aj ja myslel, ale poznam desiatky psickarov, co maju menej ako 5kg psa a kazdy jeden z nich mi povedal ze pes uhne ked uz tak... ten moj sa mi vzdy pletie medzi litka, alebo kamkolvek prakticke - hlavne nech ma "dotyk" (oprety o mna) - neviem ako cez noc, uz milionkrat som chcel noc nakamerovat, len som sa k tomu nedostal.. no kazdy mi povedal ze on uskoci - no uznaam ze ak nema cas uskocit ma smolu, ale co ak sa zosypem z postele a spadnem na neho? co ak na neho spadne hrniec? ja sa mu snazim kazdu noc vysvetlit nech spi na vankusi vedla mojho - tj , pri najhorsom by som sa prevalil na neho s hlavou a tu nedam NA psa, maximalne do neho "vrazim z boku" a to je vysoko nepravdepodobne, ze by som ho zranil.

s operaciou zadarmo som myslel nieco take, aby dali ked nie zadarmo tak za prijatelnu cenu, nie marzu 200% etc, ale nevadi, uznavam ze to je zla tema.. a takmer nemozne..
(ps: waht ever - zadarmo neznamena zadarmo, ako to robi utulok ? ZADARMO! ale ako? z prispevkov. tj zadarmo pre majitela psa, ale nie zadarmo pre lekara... etc etc)

lea26

lost ty asi zijes v inej dimenzii:) ze aby robili operaciu zadarmo. Uz vidim, ako chodi clovek k normalnym lekarom a nevedia mu prist na diagnozu, tak im zdrav.poistovna nic nezaplati? vsetko nieco stoji, veterinar vyuziva rozne stroje, materialy. jemu nikto noc neda zadarmo, vela z nich sa zucastnuje kongresov v zahranici, kurzov, praxe, to tiez nieco stoji. a nosit pelech na mieste spolujazdca-na sedadle smrti tiez nie je v sulade so zdravim rozum:) bud ho zabije airbag, alebo pri naraze o palubovku, celne okno utrpi smrtelne zranenia, neriskovala by som na tvojom mieste, lebo toho mozes lutovat do konca zivota.
co sa tyka spania so psom, nemam nic proti tomu, ak je pes vacsi, kolegyni pred 3 rokmi zalahol manzel psa, odtrhol mu nejaky organ a yorkshir do 5 minut zomrel na vnutorne krvacanie. maly pes nema taku konstituciu tela, aby bol odolny voci vysokym vaham, velkemu odporu, takze budte opatrni!
silva28 suhlasim, ak by som nemala peniaze, priniesla by som ho do utulku, tam by som mala istotu, ze spravia vsetko pre jeho prezitie a nebudu sa divat na peniaze. cudujem sa fanfaline, radsej sa nevzda psa a necha ho trpiet, ako by sa ho vzdala a zabezpecila mu nadej na operaciu, nadej na zivot.

lost

príbeh Sendy

no to by som nechcel ho tam dat :D

on niekedy zide dole, a potom mi chyba :D je to take divne, prazdne :D

on ma totiz vlastny vankus na posteli (vedla mojho), cize ma tak cca 60cm miesta.. ale on aj tak ide na perinu :D tak rozmyslam ze mozno chce nieco makke, tak mu dam nejaku perinu extra.. no a ma pelech aj vedla postele (do a Z toho skace Z a na postel... :D)

potom ma o 2 metre dalej dalsi vankus a dalsi pelech, no a dalsi o 2 metre dalej na sedacke :D

dalsi pelech ma v aute na sedadle spolujazdca :D

ale paci sa mi, ako si dokaze spravit pelech z cohokovek :D

napr v kupelni ma pelech z veci co zo seba zhodim na zem :D

na chodbe ma len taku 1 deku (ked caka, aby nebol na dlazbe hned) i ked zvacsa caka na posteli, odtial vidi na vchodove dvere.. a potom uz len pelech do kuchyne chyba :D ale tam mu ani tak velmi netreba, lebo tam rad caka a prosi o jedlo :D:D

napr dnes som ho kupal rano, niekedy o 2:00 a poobede som ho zobral von na hodinku, ale je prilis sucho a prasno, cize zas je od prachu, ale tak co uz :D

raz sa zaspini a potom uz nie :) cize zhorsovat sa to uz nemoze :D i ked ono to staci nejakou lahko mokrou servitkou utriet a bude to fajn...

ta3

Takze na klinike v Brne su asi fakt odbornici na chrbtice, aj mojho psika odporucili operovat v Brne a operacia dopadla uspesne, este chcem povedat, ze su to nielen odbornici, ale aj cestni ludia, dopredu sme museli zaplatit za operaciu, predpokladane vydavky na lieky a pausalnu taxu za pobyt na jeden den, kedze sa moj psik po operacii zotavoval vyborne, prepustili ho skor, ako sa ocakavalo a ako sme zaplatili, bola som velmi milo prekvapena, ze peniaze za dni, kedy tam uz nebol mi vratili, nemuseli, ved mohli umelo kadeco nauctovat, co som nemala nijako ako skontrolovat, takze vrelo veterinarnu kliniku v Brne odporucam pri vaznych problemoch s chrbticou

príbeh Sendy

lost, to je milé :)

páčilo sa mi, že tvoj má excluzívny prístup do postele .. no to sme na tom rovnako. No ešteže som neni vydatá :) Aspoň má Sendy viac miesta. No ale povedz, vedela by si svojho psíka odohnať a nechať ho spať na zemi ? ( aj keď v pelíšku ale preda len na zemi ? ) A nabudúce maj na stolíku aspoň mobil, aby si si ho odfotil :)

lost

Príbeh Sendy

1. psik bohuzial cisy nie je :(
ten moj je biely a pekne to vidim, 24hodin po kupani je zapraseny.
No napriek tomu ma exkluzivny pristup do postele :)

2. si si sita ze je pantene dobry sampon? chovatelia mi povedali, ze sampony su agresivne a nie casto pouzivat...
dalsi psickar (chodi na vystavy), a kadernicka mi povedali, ze v pohode sampon ludsky, napr mne poradili Elseve (ten ruzovy) sampon a potom balzam...

ohladom sapomov - kazdy hovori nieco ine.. no nekupat ho - to by bolo nemozne.. ale nechcem mu sposobit koznu alegiu.. osobne ho kupem 1x za 3-4 tyzdne, alebo podla potreby (nie castejsie ako 1x za 2 tyzdne).. popripade ho prebehnem len s vodou, alebo sampon len na labky..

(ale nie je to yorkshere, ale pudel, neviem ci sa lisia az tak)

~~
A keď si dá hlavičku na podušku a otočí sa nabok, dá labky spolu (akoby sa modlila ), tak je na spapanie :

absolutny suhlas :) ja som presne, ale presne nad tmyto vcera uvazoval a nadaval som preco nemam pri sebe fotak - ak by som z postele vstal, premiesntil by sa aj on..

proste hlava na vankusi, telo rovno, labky spolu a prikryty preinou :)

uplne ako "poloclovek" :D a este ten "uces" na hlave, ze vlasy ako keby...

no v istych veciach mi vyraza dych :D ze ako sa dokaze zachovat a vycarovat usmev :)

Príbeh Sendy

Opravujem preklep : chcela som napísať, že máte SPOLOČNÉ FINANCIE.

Ešte som chcela napísať, že nie som malé dieťa, ale dospelá žena. A môžete ma odsúdiť, ale ten psík spí so mnou aj v posteli. Veď je čistý, každý týždeň sa kúpe, používa šampon Pantene ( lebo yorkshiry nemajú srsť ale vlasy ). Mám veľkú postel, ale kedykolvek sa zobudí, je úplne natlačená na mňa. A keď si dá hlavičku na podušku a otočí sa nabok, dá labky spolu (akoby sa modlila ), tak je na spapanie :) No mohli sme nechať takého psíka bez pomoci, len kvôli peniazom ?

Príbeh Sendy

Pridám moju skúsenosť : máme yorkshirku Sendy. Je to skutočne poklad. Len spinká, papá a chodí na prechádzky. Žiadne havkanie, kňučanie..nič. Má len 2 kg. Máme ju 7 rokov. Raz išiel s ňou otec von a deti ju chceli pohladkať ale keďže sa detí bojí uskočila a zrovna pod kolesá auta. Otec ju schmatol a utekal domov. Psík celú cestu plakal. Doma sme videli, že je zle, lebo sa nechcela postaviť na nohy a plakala. Mamina dostala šok, sadla si na zem a plakala o dušu. Tatino sa celý triasol. Ja jediná som rýchlo schmatla kluče od auta, psika dala do pelíška a utekala k zverolekárovi. Tatina som brala so sebou aby ju po ceste držal. Lekár ju pozrel a povedal, že má zlomenú panvu, nožičku a veľké podliatiny na brušku. Otec bol v takom šoku, že zvelorekár mu musel dať tabletky na ukludnenie a poslal ho von, lebo videl, e by mal asi už infarkt. Potom mi vysvetlil, že treba zobrať psíka do Brna, tam by ho MOŽNO zachránili. Operácia vyšla ako u Vás 1000 eur. Ani sekundu sme neváhali, okamžite sme sadli do auta, cestou naložili maminu a utekali do Brna. Psík dostal uspávaciu injekciu na cestu. Tak ho zoperovali, celá bola chúďatko v sadre. Po troch dňoch sme išli pre ňu. Bolo to strašné, lebo dva týždne sme museli vydržať so sadričkou. Pekne smu ju krmili, podavali vodičku, venčili sme tak, že sme ju držali zo všetkých strán. Ale dostala sa z toho. Je to ten najlepší psík na svete. Milujeme ju tak veľmi, že by sme obetovali všetko za záchranu. Je to člen rodiny. Nikdy nezabudnem, ako sme všetci plakali. Dnes je zdravá a šťastná.
Len sa trošku bojí od tatina. Už to nie je ako voľakedy, že po ňom skákala a lízala ho. Bolo to pred rokom a asi si pamätá ako ju niesol na rukách domov celú dolámanú. To jej skuvíňanie počul celý činžiak. Potom sa každý pýtal, čo je s ňou a či bude OK. No o to viac si obľubila mňa, lebo zase ja som bola tá čo s nou stála pri operačnom stole kým zaspala a ja som bola tá prvá čo bola pri nej keď ju púšťali domov.

Proste psík je člen rodiny. Trpí a má bolesti ako človek. Neber ohľad na manžela, máte predsa sopolčné financie, poskladajte sa a choď k lekárovi. Nenechaj trpieť psíka. On za nič nemôže. On Ti nepovie, že bolí ma to a to. Bude ticho trpieť. Tých pár minút, kým ssme ju doma po nehode pozreli a kým som sa obliekala, tak keď sme sa jej nedotýkali aj náš psík bol úplne ticho. A pritom mala zlomenú polku telíčka. Aj v aute po ceste bola tichučko. Kňučala, len keď sme s ňou hýbali. Tým chcem povedať, že možno aj tvoj psík trpí, len ti to nevie povedať.

Držím palčeky a prajem veľa šťastia. A psíka za mňa pohladkaj. pápá

soffa

ide aj o to..ze aj ked pracu urobi povedzme ze "zadarmo" ale material,ako su inj.striekacky,nite,antibiotika,vyzivy,to su nehorazne ceny.tak ako aj u chirurga_za vykon plati zdrav.poistovna,ale za nitky si priplacas sam.(pri vybere znamienka som bola o tom poucena;-D)