acne cystica

heyhey

ja som uz bola asi u styroch, u roznych odbornych lekaroch, na tradicnej cinskej medicine.. nikde mi nepomohli.. uz som zufala.. nejde len o esteticku stranku, ale o to, ze to aj boli.. jem zdravo, pijem vela vody, pouzivam prirodnu kozmetiku, vyhybam sa stresu..atd atd

heyhey

a s cim teda?
ludia tak uz povedzte co mam robit aby som mala krasnu cistu plet? odstahovat sa na opusteny ostrov v tichomori, nic nerobit a stravovat sa ako pred milion rokmi? uz neviem.

RNG

Nuz niektorim ludia su odolnejsi voci zamoreniam ako ini. A maju lepsi,mechanizmus zbavovania sa znicenych tukov, nemusia ho prave vyhadzovat cez kozu. Mozno extra lipaza, enzym na rozklad tukov je za to u nich zodpovedna. Alebo im tuky v tele netuhnu, lebo tomu zabranuje extra vytvarany antioxidant, alfa lipoicka kyselina.Alebo nieco ine, hormonalne ako nizka hladina DHT.... Boh vie.
Jedno je ale jasne, ze bez znicenych tvrdnucich tukov(vysychave oleje to niekedy nazyvali) nemozes mat acne, lebo sa ti mazovy kanalik nemoze zapchat.

heyhey

podla mna my sme viac v strese, oni su skor taki easygoing.. a stres je este horsi na plet nez nezdrave stravovanie.. a mozno tym ze su obklopeni morom, im tiez trochu pomaha, predsa len iny vzduch, klima..

zdravo

RNG,
samozrejme je mi jasne ze sme to co jeme a vsetko co skonzumujeme s anam odraza na pleti, mna by skor zaujimalo to co tu povedala jankaaaaaaaa, cim to je ze (napriklad ja to mam odpozorovane v Britanii) studenti chodia doslova 'chlastat' kazdy treti den, jedia same fast foody, pizze ziadna zelenina a ovocie a na pleti ziadna znamka zatial co niektori ini ludia maju akne pri rovnakej ci zdravej strave hmmmm

heyhey

ZDRAVO, tak mi to nejak nevychadzalo, ked jeden vyrobok stoji cca 30 dolarov a to postovne som nepochopil. ale tak dakujem :) objednam si aj ja.. a co si si vlastne objednala? krem, masku..?

RNG

Zabudni na o otrepane tvrdenie o dedicnosti!
Dam ti priklad napr Japoncov.
Japonky na japonskej strave maju perfektnu cistu porcelanovu plet.
Druha generacia Japoncov napr na Hawaii jediaca typicke americke jedla, fast food,konzervy, polotovary, ma tak isto acne, ako velka vacsina americkej mladeze.
Tak kde je tu ta dedicnost???

V Hongkongu napr lekari poznaju, kto je bohatsi a chudobnejsi podla pleti. Bohatsi si mozu dovolit fast food a maju acne, chudobni na tradicnej diete ich maju radove menej. Tamojsi dermatologovia to nazyvaju "choroba z uspechu"(tj financneho)

jankaaaaaaaaa

ja sa tiez cudujem cim to je ze niektori ludia sa stravuju fakt hrozne, fast foody a podobne a ziadne akne vobec nemaju. a niektori sa snazia jest zdravo a aj tak.. akne, upchate pory atd.