Čo robiť s keloidnou jazvou

llek

Ked sa niekomu zhoji rana keloidom, je to prejav toho, ze dotycny ma sklon k hojeniu rany tymto sposobom. Je to dosledok toho, ze sa pri hojeni rany tvori viac vaziva, ako by sa malo, je to vrodena schopnost. Po odstraneni keloidu je teda vysoke riziko, ze sa nova rana zhoji rovnako. Najprv je keloid do cervena potom vybledne, asi po roku. Ci ma zmysel laser ci zbrusovanie- skor nez sa do toho pustis, porad sa so serioznym plastickym chirurgom, ktory ti nebude za peniaze slubovat nezmyzly. Urcite su uz novsie sposoby, ako zmensit keloid.

bublinka222

Contractubex som skúšala ale nepomohlo ani po 3 mesiacoch žiadna zmena...rozmýšlala som o tych kortikoidoch ale tie sa tam ešte vraj dávať nemôžu kvôli nahradenému väzu v kolene...uvidíme neskôr...a pri najhoršom aspon či by sa to nedalo nejako zbrúsiť...ale o tom som moc nezistila...ani kde to robia a či to má význam

silva28

operovat keloid nema vyznam, ak je jazva cervena-ruzova, nezblednuta, tak Ti odporucam laser a neustale si mazanie jazvy contractubexom-je to zazracna masticka. Mazel sa rozbil na motorke a zle sa hojil, ako som mu ju davala na jazvy, rychlo sa mu to krasne zahojilo

dr. sova

Tiež mám na pleci keloid od 12 r. - po očkovaní TBC. Jeho pôvodná veľkosť bola asi ako 2 € minca, tiež mi to vadilo, tak som asi v 20 r. išla k lekárovi, najskôr mi do tej jazvy pichali injekcie - kortik., aby zmäkla a potom mi polovicu jazvy odstránili laserom. Najskôr to bolo o.k., ale napokona sa mi tá rana opäť zahojila - opäť keloid, ale o niečo väčší. Zmenila som lekára, ten mi celú jazvu vybral chirurgicky, zostalo mi na pleci 17 štichov, jazva bola naskôr tenká, ale postupne sa mi tm opäť vytvorila široká keloidná jazva, opäť sa zväčšila... teraz po cca 15 rokoch už nie je taká vystúpená, chcem ti týmto povedať, že operovať keloid nemá význam, skôr skús nejaké náplaste alebo krémy, pozri si to cez internet, určite sú dostať aj také špciálne, na tieto problémové jazvy, myslím, že aj firma siklienka niečo také ponúka, držím palce