Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Skákanie noh?

dceruska123

nejde o to,ze nato nieje liek,ale ide o to ze nevedia prist nato,co to je...ani diagnozu jej envedia stanovit..okrem toho zze mnohe veci vylucili,ako aj jednu z vasich moznosti...syndromu nepokojnych noh.Popisat to celkom neviem,nezazivam to,ale kazdu noc...ako zaspava akoby..myslela som si ze to bude nejakym svalom alebo niecim,jej zacne skakat noha,akoby nou trhla(z vlastnej vole) do vzduchu,alebo akoby vykopavala.taketo some ste nepocula.dost je to anrocne na spychyku ked sa clovek uz pomaly 20 rokov nemoze poriadne vyspat kedz kazdu noc zaziva to iste.

RNG

Nuz vidim ze tu mam internetoveho odbornika, tak sa radsej vzdialim a dam mu moznost sa "odborne" vyjadrovat.
Som rad, ze nemam(???) ten obavany syndrom nepokojnych noh, lebo moje symptomy sa nan vyborne hodia, aspon podla uvedenej internetovej literatury, ak si si ju vobec precital.
Ja mam na to samozrejme ine zdroje informacii, lekarske periopdika roznychn lekarov, co si predplacam a studujem dlhe roky(17 ?)Ale v tomto pripade ta uvedena literatura na internete je dost spolahliva a z oficialnych zdrojov.
Inac totiz na internete moze hocikto napisat hocico, ale lekarske spravy su trosticku zodpovednejsie pisane, povacsine. Najma ked to zopakuju viaceri, nezavisli reputabilni lekari a ich skupiny sa da to skor spolahnut.
Dixi

llek

Syndrom nepokojnych noh skutocne nie je to iste, ako klepkanie nohou, co maju niektori ludia ako zlozvyk. Sy nepokojnych noh nie je zlozvyk. Zvyraznuje sa to, ked ide dotycny spat alebo pocas spanku. Je to spojene so subjektivne velmi neprijemnymi tazko popisatelnymi pocitmi v nohach, ktore nutia dotycneho, casto uplne podvedome, prehadzovat nohy. Je velmi tazke to vedome potlacit. je to neurologicka porucha a tazko sa to terapeuticky ovplyvnuje. Dotycny musi najst faktory, ktore to zhorsuju a tie eliminovat. Nejde o ziaden vymysel lekarov, je to hlavne velmi neprijemny problem pre toho, kto tym trpi

vikkkis

az na to ze klepkanie nohou nie je syndrom nepokojnych noh!!!
ked sedis sa ti naozaj moze zastavit obeh lymfy a krvi a trpnu - na to klepkanie pomoze... resp je to zlozvyk kvoli pocitu trpnutia pritom je chyba zrejme v stolicke alebo proste sedave zamestnanie...
ale SYNDROM NEPOKOJNYCH NOH je neurologicka porucha ktora sa prejavuje uplne inak... je o tom na nete kopec clankov... a liecit sa to neda, len zmiernovat priznaky...
tak prosim ak nevies o com hovoris tak radsej nehovor nic

RNG

Nuz ja to mam odmala, a znervoznujem casto ludi tym , ze si klepkam nohou. Inac ked sa nehybem dlhsie mi postupne strpne, tj ma to spojenie s cirkulaciou krvi a lymfy. Nijak to neriesim, je to len nepodstatny maly problem, rozhodne ho nepovazujem za zdravotny, hoci lekari tomu davaju dnes nazov "syndrom nepokojnych noh" a maju na to plno tlmiacich patentovanych liekov/chemikalii.
Pozri na
www.ninds.nih.gov

vikkkis

presne tak, nie za vsetko mozu lekari... definicia skakanie noh je dost siroka... moze to byt syndrom nepokojnych noh alebo tak nejako sa to vola, neviem o tom nic ale daco take existuje mozes si o tom precitat ci je to ono... moze to byt neurologicke, tetania alebo daco take... pohladaj a ak zistis nieco vysoko pravdepodobne, sa tu spytaj na konkretnu chorobu :)

llek

Kazdy hned odsudzuje zdravotnictvo a lekarov, ale pritom si neuviedla aky problem ma tvoja mama. Co tym myslis, ze skakanie noh? Skor nez teda odsudime zdravotnictvo by bolo dobre povedat, ze su mnohe ochorenia ci poruchy, ktore sa daju sice zistit, popisat, ale len velmi malo ovplyvnit, lebo nie je pravda, ze na kazdu poruchu ci zdravotny problem je liek, bohuzial su aj take, na ktore v skutocnosti ucinny liek nie je

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.