Historionska porucha osobnosti

Príspevok v téme: Historionska porucha osobnosti
beacon

Dobry den vsetkym. Neviem ci je uz zalozena tema ohladom historionskej poruchy osobnosti, ale ak nie, chcel by som ju zalozit. Mam priatelku, ktora vykazuje vela prejavov takejto osobnosti (avsak nie vsetky, preto si nie som isty a netvrdim ze k historionom patri), ale predsa by som Vas vsetkych chcel poprosit o Vase rady, tipy, triky, prip. osobne skusenosti s takymito ludmi. Ako s nimi zit, ako na nich, ako zvladat konflikty a ako sa k nim spravat, ako im davat najavo lasku a to ze si ich vazite, ak chcete s takymto clovekom mat dlhodoby vztah. budem VELMI VDACNY za kazdy postreh, pomoze mi to.

euba

tak mohol by si napisat ktore prejavy ma, potom sa pokusim poradit. Typujem ze klasika: ziarlivost, vynucovanie pozornosti, egoisticke spravanie, myslenie ze je centrum vsetkeho, urazlivost..

jajka001_

podla mna si velmi zle polozil otazku , pretoze predpokladas, ze tvoja priatelka tuto porucha ma, hoci to tak vobec nemusi byt.
mal si sem skor napisat konkretne problemy, s ktorymi sa stretavate.

beacon

euba: to veru nemam nudny. ale zial niekedy sa uz citim zrely na psychologa.... ale ver mi, to by som tu pisal fakt do konca tyzdna. Lebo chyby mam zial aj ja, a ked sa to pomota, je to zlozity vztah ako lusk. V skratke: ked je dobre, je sveta zit, ked je zle, radsej ani nehovorim:)

beacon

...a dodam este otazku do plena. V akych rodinach najcastejsie vyrastaju jedinci z historionskou poruchou? myslim tym co to postavenia rodicov (napr. dominancia matky verzus submisivnost otca). dalsia otazka: moze byt za historiona oznaceny aj clovek, ktory pozornost ludi ani tak neoblubuje, ale ma vela charakteristickych znakov takehoto spravania? dakujem za odpovede, ale fakt najviac ma zaujimaju pripadne tipy, triky a skusenosti ako na takychto ludi, najme v konfliktnych situaciach...

euba

no to si si teda nalozil na plecia:) takym ludom sa vacsinou nezavdacis s ked im das dostatok, tak oni sa unudia a budu hladat pozornost inde. Ale skoro kazda zena ma aspon minimalne obcasne take prejavy. Kazdopadne s nou nebudes mat nudny zivot:)