Nízke sebavedomie

Príspevok v téme: Nízke sebavedomie
juh 26

Dobry den. Mam, myslim si dost velky problem, kt. sa taha uz velmi dlho. Bol som velmi hyperaktivne dieta. Stale som musel volaco robit a neobsedel som. Bol som aj urazlivy a velmi hanblivy. Vzdy ked k nam volakto prisiel, schoval som sa a nechcel som sa ukazat. Rodicia ma volali sposobom pod, nehanbi sa! A potom som uz vobec nechcel ist, lebo som sa bal, ze si o mne budu mysliet, ze som sa hanbil. Vymyslal som si, co si druhy o mne myslia. A tak to bolo aj na zakladnej skole. Velmi mi aj znizovalo sebavedomie to, ze som nevedel vyslovovat hlasku r. Tak som sa snazil co najmenej rozpravat. Aj sa mi za to smiali. Po case som sa zacal vyhybat ludom, lebo som si myslel, ze mi chcu vsetci ublizit. Mam iba jedneho kamarata a zda sa mi ze o mna nestoji. Teraz nikde nechodim, som stale doma a nemam si co zacat. Na zakl. skole sa mi casto posmievali za zaujmy a tak som sa aj prestal zaujimat o vsetko co ma bavilo. Momentalne skusam autopatiu a vyskusam aj bachove esencie. Neviem vsak vykrocit zo samoty. Obcas sa aj vyhybam ludom a bojim sa buducnosti. Najradsej by som sa z niekym zoznamil cez internet, ale to nie je take lahke. Poradte mi prosim.

juh 26

uz som na tom ovela lepsie. Na vela veci sa musis vykaslat napr. na minulost. S tou nic nespravis. Tak naco sa kvoli nej trapit? Vyskusaj nejake terapie napr. Homeopatia zabera.

XanderAnonym

Som na tom podobne ako ty Juh 26, Zijem si s tym ako sa da podla moznosti ale prakticky kazdy den na to myslim a lutujem sa ..

Velmi my zalezi na tom co si o mne ludia myslia, kazdu jednu negativnu odozvu vnimam ako keby ma niekto pichol do srdca. Vzdy si domyslam neake cuda o tom co si ten a ta o mne asi tak myslia az ma to ubyja na smrt. Nemozem sa toho zbavit pretoze takto funguje moj mozok na automatike.

Pomaha my jedine ked sa \"votriem\" medzi ludi. Proste sa nenapadne priclenim a snazim sa tvarit ze som s nimi aj ked v duchu my lietaju same negativne myslienky ..

Je to tak tazke pretoze ludia to podvedome vnimaju, citia ze nie som uplne vporiadku a to ich znervoznuje a mna este duplom ..

Alkohol je docasna pomoc, myslienky sa stracaju a ja sa celkom pekne otvorim ludom aky viem byt naozaj (aj ked som pri tom opity bohuzial) lenze to nie je riesenie, nechcem sa stat alkoholikom.

ASD1

Juh 26 odkial si akolko máš rokov?Ja tiež nemám žiadnu kamarátku-ta,velmi mi chyba nejaký dobrý priateľ čo by stál za to.

olif

Ja som bol na tom podobne.
Takisto mi rodicia hovorili nehambi sa, a to bolo este horsie. Na zakladnej skole ked som bol mladsi som mal rysave vlasy z coho sa mi decka vysmievali. Hambil som sa a casto som sa aj cervenal, co bolo este horsie a spoluziaci sa smiali este viac. Dost som tym trpel...na strednej mi vlasy zacali tmavnut a po strednej som mal uz hnede...prosil som vtedy Boha aby som mal hnede a splnilo sa mi to :o).
To co prezivas preziva vela ludi, ale z toho sa treba dostat. Ak nema o teba kamarat zaujem kasli na neho.
Ja som tiez taky ze neviem co ma bavi...no zacal som zlahka cvicit a chodit na korcule.a ked na mna aj niekto kuka, myslim si svoje...proste si musis zacat verit, ze si NIEKTO! opakuj si to dookola! ak chces napis mi mail, mozme popisat viac ;)
Prajem vela stastia!