Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Logia ako súčasť kuchyne a vytápanie od suseda

Príspevok v téme: Logia ako súčasť kuchyne a vytápanie od suseda
Genesis

Dobrý deň. Chcem sa spýtať či by niekto nevedel poradiť ako sa dá riešiť nasledovný problém.

Kúpil som byt ktorý má kuchyňu a logiu spojenú. Problém je ale ten že keď prší na logiu ktorú má sused nadomnou tak mi to preteká ku mne a rozmáča mi to stierku ktorá potom opadáva. Neviete niekto ako by sa dal daný problém riešiť. Nie sú na to nejaké paragrafy akože ma sused vytápa? ... proste potrebujem nájsť na to nejaké riešenie.

AdamKrt

Co s tym ma sused ? Pokial si to teda neopravnene nenadstavoval, nepoviem, vtedy je za to zodpovedny.

V prvom rade sa to moze tykat majitela bytu. Sused moze byt v najme a majitel je iny.

Ako hlavny zodpovedny bude projektant, ale tu sa tazko niekto niecoho dopomoze.

Takato vec sa riesi SO SPRAVCOM budovy, respektive majitelom budovy /ak niekoho ma/.

Vacsinov to spravuje nejake spolocenstvo bytov, alebo nejake bytove druzstvo. Mesacne sa prispieva do fondu oprav a z neho to maju dat do poriadku. Prerobia susedovi logiu, alebo urobia nieco, aby ta voda netiekla k Tebe. Napr. odvkapove rury, ich predlzenie, strieska atd.
-------------------
Inak pri zatepleni vela firiem nepocita s tym, ze ked to zateplia, okamzite je strecha kratsia a moze zatekat na stenu panelaka. Tak isto, ked sa riesia striesky balkonov na najvrchnejsom poschodi, voda ide do boku a musia na ne prirabat dlhsiu odkvapovu ruru. Ale toto vsetko sa ma riesit v projekte a pripadne reklamacie s danou firmou ma vybavovat spravca budovy.

Genesis

Balkon nie je vycnievajuci .. je to logia.

je to klasicky petrzalsky panelak ten co ma stvorcovu zakladnu a 12 poschodi a je zatepleny.

Keby bolo take jednoduche dohodnut sa zo susedom tak by som tu nepisal.

lost

Isto existuje nejake technicke riesenie, nejaky nepriepustny material, ktory by sa tam polozil?

Ten balkon je taky "vycnievajuci" alebo je ako keby "vnutri" bytovky?

jajka001_

neviem si to predstavit, ako to vyzera ale myslim ze urcite sa to da nejak technicky zariadit, aby to nestekalo ku tebe. a so susedom sa treba normalne dohodnut.

Genesis

ja nechcem hadzat vinu na nikoho ... potrebujem ten problem riesit

bohuzial realitka aj predavajuci ma dobehli aj napriek tomu ze som si daval pozor ... jednoducho clovek nemoze mysliet na uplne vsetko vzdy sa ho da nejak oklamat a pri kupe bytu nie je nic lahsie ako zamaskovat nedostatky

mimo to dany sused ma pekne serie pretoze robi strasny bordel a hluk ... takze nejak velke ohlady nan brat nemusim

Lemurik

wau... to myslis vazne? teda uplne chapem preco ta to moze hnevat ale na taketo komplikacie bolo treba mysliet este pred upravou bytu alebo v tvojom pripade pred kupou takeho bytu. a teraz namiesto nejakeho riesenia chces hadzat vinu na nic netusiaceho suseda?!

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.